Сайт за нерелегиозни и скептици.

форум за невярващи, скептици и съмняващи се
Ф.Николов
Потребител

Re: Сайт за нерелегиозни и скептици.

Мнениеот Ф.Николов » чет мар 12, 2009 11:47 am

искам да поздравя Агни и Борислав за мненията им в темата!

разговорът ми заприлича на - "говорим на стената", но нищо все пак е хубаво да се видят умни мнения.
Потребителски аватар
Veskou
Потребител

Мнениеот Veskou » съб мар 28, 2009 9:44 pm

Браво на създателите на сайта! Досега не го бях чувал, но ЕВАЛА!
Гост

Мнениеот Гост » пет ное 20, 2009 10:14 pm

Няма бог защото в света има твърде много болка деца умират от рак ,катасрофи обиват хора ,водят се войни.Единин добър и милостив бог не би допуснал това да се случва следователно няма бог.Някои биха ми истъкнали дрънканиците на дървени философи за свободна воля или че не може да се докаце че няма бог ,но тези хора не осъзнават колко много зло има по света.Един обиец не заслужава свободна воля, може би бог ако го имаше щеше да го направи по добуър човек но бог го няма и за това светътът е пълен с убийци.Бог може да спре злините и без да отнема свободната воля на хората,достъчно е просто да се намеси за да предотврати злото ,да спре ръката на убиеца ,да я превърне в камък ,да излекува с чъдо болните от рак дечица.Защо бог не предотвратява злото защо нали е милостив.Бог изглежда не дава никакви индикации за своето съществуване,можеби,защото просто го няма.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб ное 21, 2009 12:14 am

Индикации колкото щеш.Само да има кой да гледа.Творението свидетелства за твореца.

Бог няма нищо общо със зло / за разлика от мен и теб/ , нито се е докосвал до такова.Той ще дойде да съди справедливо в определено време .
Ти не можеш да спориш с Бога , нито да се съдиш с Него , не се опитвай . Той привлича с връзки на любов всеки от нас и ни умолява чрез апостолите от Христова страна да се примирим с Него.

Ти искаш ли да се примириш с Него?Обърни се / остави любимите си грехове/ , повярвай в Иисус Христос и ще се спасиш.Тогава ще ти се отворят очите.Сега няма смисъл от обяснения на твоите въпроси и негодувания , понеже са продиктувани от омраза към Бога.
Гост

Мнениеот Гост » съб ное 21, 2009 2:23 am

Гост,

То според твоята логика няма и извънземни /те пък защо не правят нищо да спрат това безумие?/, нищо че вярваш в тях :) И като си толкова възмутен какво правиш точно ти? Бас държа, че ти е кеф да се препираш с християните-сектанти, да ги обиждаш при всеки удал ти се случай.
Прозрачен си ми, Гост. И, Гост, спри цигарите - не ти влияят добре на психиката, а и трупаш канцерогени в организма. Те от своя страна са причина за високата смъртност от т. нар. рак. Самоубийството също е грях!
Има една българска поговорка: Помогни си сам, за да ти помогне и Господ! Ти прави така, все едно има Бог, защото ако разчиташ да ти се размине всичко /понеже няма Бог, а цари абсолютна безнаказаност и произвол/, а се окаже, че има Бог, ще си дваж бита карта. :)
Сигурен съм, че вече си надцакан по всички линии, но и сам воинът е воин... :)

Върни се в “атеизъм и агностицизъм”