Омразата на атеистите към вярващите

форум за невярващи, скептици и съмняващи се
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Омразата на атеистите към вярващите

Мнениеот Мария » пон фев 16, 2009 11:53 am

Не обичам тази дума "омраза" и почти не я използвам в речника си. Напомни ми за нея поведението на някои хора, представящи се като атеисти.

В интерес на истината имам близък (роднина) за който не мога да кажа, че е много вярващ, но не е и невярващ. Нещо като 50/50. Та и той вярва, че "има нещо" , но от друга страна ... е от много знаещте.. Малко дървен философ.

Близък ми е и заради него се опитвам да разбера ожесточението на тези, които Не вярват кам вярващите. (Само да уточня, че при роднината ми това точно го няма)

Повечето големи световни религии НЕ мразят останалите. Християни, будисти и не знам какви си още - всеки си има своя свят. За мюсюлманството само не съм сигурна, но някои казват, че и те са миролюбиви.

А атеистите мразят. Те са озлобени. На вярващите. Като че ли ние им пречим за нещо си. И може би е така.
Може би защото разпътния живот, на който много от тях биха се зарадвали се разминава с общоприетите (по правило християнски норми) на поведение и това изглежда е достатъчно за да бъдем припознати като виновни за какво ли не.

Вероятно и това, че ние (християните) като хора не сме идеални (то кой ли е) може би често пъти даваме повод да се заядат за наши несъвършенства. Това донякъде го разбирам. Но омразата, това озлобение към различните от тебе - това не мога да го разбера. :think: :roll:
Какво мислите, драги съфорумци по въпроса?
ven4e
Потребител

Re: Омразата на атеистите към вярващите

Мнениеот ven4e » пон фев 16, 2009 3:05 pm

Ами според мен ще бъдете мразени от всички, заради Моето име се разбира малко превратно. Да бъдем мразени отвреме-навреме и по определен повод, го разбирам, но не смятам, че някой ще се хаби да мрази, като има толкова по-интересни или пък задължителни неща за вършене. Няма омраза, Мария, а дори и да има, какво печелиш, като я забелязваш?
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » пон фев 16, 2009 4:22 pm

Последна промяна от Gunev на пон фев 16, 2009 4:33 pm, променено общо 1 път.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон фев 16, 2009 4:31 pm

whoami
Потребител

Мнениеот whoami » вт фев 17, 2009 12:20 am

Потребителски аватар
Veskou
Потребител

Мнениеот Veskou » съб мар 28, 2009 10:16 pm

Против религията сме, но чак МРАЗЕЩИ да сме... това е в повече.
айдонтбилийв

Мнениеот айдонтбилийв » пон апр 27, 2009 4:59 pm

Никой не ви мрази, просто гледаме с насмешка на вашата неосведоменост.
Потребителски аватар
plamen
Администратор

Мнениеот plamen » пон апр 27, 2009 9:27 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » вт апр 28, 2009 10:39 am

Мисля, че такъв тип омраза може да се дължи на комбинацията от недоверие, завист и упрек особено спрямо религиозни хора, които демонстрират несъответен, евентуално, поне според светските критерии, душевен комфорт и благочестие!...Това, като повод и причина за неприязън, би могло да се отнася с по-голяма сила спрямо онези вярващи, за които е по-лесно, по-основателно, да се предположи, че са в състояние на прелест, казано на религиозен език, или с други думи: "някой е изпаднал в прелест, чувства се добре, "живее си живота" ("без да се озорва, да се мъчи"), пише се религиозен...
Друга причина за омраза към "нормални" вярващи, т.е. определено благочестиви и благодатни, е по-категорично дяволско "подбутване" и/или обсебване на съответните субекти-атеисти, изпитващи такива негативни чувства! :wtf:
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » вт апр 28, 2009 2:10 pm

Темата ми дойде от контакт с някои хора (не от близкото ми обкръжение), не че съм философствала. Тези, които видях аз сякаш мразят вярата в Бога, така го усетих.... Не лично към вярващите, освен някакво пренебрежение... но ожесточението им ............ порази ме. :silent: :silent: Сякаш някой незаслужено им е взел нещо, като че ли са им изяли десерта с виличка, дет` се вика (това, спрямо вярата).
Просто личен опит и впечатления.
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » вт апр 28, 2009 3:59 pm

Познавам добре червения атеизъм, най-вече като психическа перверзия. Излишно е да се заблуждаваме- не е възможно атеизмът да не породи омраза към вярващите. Тя се крие под миловидни фрази, докато няма възможност за действие, и така, незабелязана, очаква "своя час". За съжаление, този час понякога идва... шансът на най-примитивните хора да се развихрят; и най-страшното- да легитимират и превърнат своята животинщина в еталон, който дори след края на атеистичното господство остава да трови съзнанието на поколения и поколения; и с който милиони мутанти, съзнателно или несъзнателно, ще се съизмеряват, внасяйки в социалната си среда един разрушителен алгоритъм.
Очевиден факт е, че атеизмът води до нравствена, интелектуална и социална деградация. Една разходка из който и да е Бг град или село е достатъчна, за да видим колко безименна злоба и примитивизъм са нагнетени дори у онези, които, нямайки религиозни интереси, просто са формирани в условията на червената диктатура и са попили екстрите на атеистичното възпитание. Достатъчно е да погледнем архитектурата, мръсотията, поведението на хората, заниманията им, цялата грозотия...

Войнстващият атеизъм е "пряк ефир" от дълбините адови. Така че, никаква търпимост не е уместна.
Agni
Потребител

Мнениеот Agni » вт апр 28, 2009 9:00 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср апр 29, 2009 7:48 am

Най-важното е да няма омраза в нашите сърца, защото ако светлината стане тъмнина, то колко ли голяма ще е тъмнината :(
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » ср апр 29, 2009 11:21 am

:|
Последна промяна от Мария на вт май 05, 2009 9:34 am, променено общо 1 път.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср апр 29, 2009 11:24 am

Напомням на всички участници, че форума е място за смислени дискусии, а не за лични обиди и иронизиране. Нека се придържаме към темите, като по възможност излагаме вижданията си точно и безпристрастно.

Още нещо - когато видите, че някой започне да обижда или да нарушава останалите правила на форума, не му "влизайте в тона", а просто информирайте модераторите. Освен всичко друго по този начин ще си спестите труда да пишете мнения, които после ще бъдат изтрити.

Върни се в “атеизъм и агностицизъм”