Омразата на атеистите към вярващите

форум за невярващи, скептици и съмняващи се
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Re: Омразата на атеистите към вярващите

Мнениеот Мария » нед окт 04, 2009 11:04 pm

Те е писано по въпроса, на руски.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед окт 04, 2009 11:33 pm

thecherryblossom
Потребител

Мнениеот thecherryblossom » нед авг 05, 2012 12:16 pm

Омраза ли? Не, не ви мразят, защо да ви мразят? Говорила съм с много атеисти (а и повечето от близките ми са ако не атеисти, то поне нерелигиозни) и - въпреки че има някои, които много се палят - повечето нямат нищо против вярващите. Единственият им проблем, ако правилно съм разбрала, е с тези вярващи, които се опитват да им натрапят религиозните си възгледи. Аз поне имам едни роднини, последователи на някаква секта, които постоянно се опитват да ме "спасят". И това наистина е неприятно, така че ги разбирам...
Но това, което забелязвам от доста време насам, е, че самите вярващи изпитват някаква неприязън към атеистите. Битува схващането, че те едва ли не са някакви аморални същества, сключили договор с Дявола или нещо такова :lol: Единственото, което не ми харесва в атеистите и поради тази причина не си говоря с тях на религиозни теми, е духовната им ограниченост... малко са като коне с капаци. Не всички, но достатъчно голяма част от тях. Обаче аморални със сигурност не бих ги нарекла. Спокойно бих си оставила детето за час-два на някой атеист...
Моралът не зависи толкова от вярата, то е до това, какъв човек си. Има добри и морални хора във всяка религия.
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » нед авг 05, 2012 1:12 pm

thecherryblossom
Потребител

Мнениеот thecherryblossom » нед авг 05, 2012 1:34 pm

gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » нед авг 05, 2012 1:54 pm

Радвам се, че искаш да си част от форума, искрен съм.

Но виж що в какво вярваме:

Символ на вярата
(Символ верую)

1. Вярвам в един Бог Отец, Вседържител, Творец на небето и земята, на всичко видимо и невидимо.

2. И в един Господ Иисус Христос, Сина Божий, Единородния, Който е роден от Отца преди всички векове: Светлина от Светлина, Бог истинен от Бог истинен, роден, несътворен, единосъщен с Отца, чрез Когото всичко е станало.

3. Който заради нас, човеците, и заради нашето спасение слезе от небесата и се въплъти от Духа Светаго и Дева Мария и стана човек.

4. И бе разпнат за нас при Понтия Пилата, и страда, и бе погребан.

5. И възкръсна в третия ден, според Писанията.

6. И възлезе на небесата и седи отдясно на Отца.

7. И пак ще дойде със слава да съди живи и мъртви и царството Му не ще има край.

8. И в Духа Светаго, Господа, Животоворящия, който от Отца изхожда, Комуто се покланяме и го славим наравно с Отца и Сина, и Който е говорил чрез пророците.

9. В едната, света, вселенска (съборна) и апостолска Църква.

10. Изповядвам едно кръщение за опрощаване на греховете.

11. Чакам възкресение на мъртвите.

12. И живот в бъдещия век! Амин.

----+++

Не чети първосигнално.
Дообразовай се, правиш впечатление на грамотен човек.

Не мога аз да ти обяснявам ред по ред Символа на вярата, при все че е блестящо обяснен от святи люде.
Тук всяка дума е разнищвана на Велики събори,
над тези думи са умували най-мъдрите мъже на планетата, откак свят светува.

Разбери,
Вярата не е лигаво-реверансно отношение към ближните,
трябва си съответната нагласа и ВЪЦЪРКОВЯВАНЕ.

Ако спазиш това, може след година време да влезнеш тук с усмивка и да речеш нам, Мир Вам. :D

Желая ти го. :D

Радостта е огромна, нямаща нищо общо с обикновените светски радости.

Но дотогава аз ще ти звуча архаично, глупаво и прочие нетактично ...

Уви,
което е добро за света, не винаги е добро за небето.
Vital
Потребител

Мнениеот Vital » нед авг 05, 2012 4:38 pm

Чери,

Преди време (не помня вече колко, но нито е много нито е малко) се зачетох в подобни постове и последвах подобни съвети на един същия като гайтан, но друг ник и в друг неправославен форум.

Кой да ти знае къде ще ме отведе това... :))

Препоръчвам ти да направиш същото като невероятно преживяване, дълъг път, но вълнуващ, като чудо, като светлина, като радост за теб и за околните.

Има хора, които знаят какво говорят и защо го правят, стига сърцето ти да ти подскаже правилно кога да слушаш.

Не случайно си тук вероятно... :)
Потребителски аватар
Hatshepsut
Потребител

Мнениеот Hatshepsut » нед авг 05, 2012 4:46 pm

Потребителски аватар
anima
Потребител

Мнениеот anima » нед авг 05, 2012 4:59 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт авг 21, 2012 7:21 pm

Омразата на атеистите към вярващите... Защо така? Добър отговор дава 3-тата част на книгата: "ОТ КАКВО ИСКАТ ДА НИ “СПАСЯТ” НЛО, екстрасенсите, окултистите, маговете?" Добре е да са прочетени предните части, за разбиране на проблематиката в пълнота.

Превода е започнал тук: http://muncho.log.bg/article.php?article_id=137998

Предните глави са много интересни, но тая е тяхно надграждане. Приятно четене. И мислене. До 2 месеца може да преведа нещата докрая.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб авг 25, 2012 12:11 pm

Малко встрани, но пак е по темата. Ако даден атеист допуска, че има духове, то е добре да прочете тук: http://muncho.log.bg/article.php?article_id=138580 какво пише. И може да открие нещо за себе си.

Аз поне много си харесах това:
"Без значение колко е умен, знаещ и волеви е човек, колкото и теоретически да разбира духовните въпроси, неговата собствена воля е значително по-слаба от демоническата, а затова без помощта на благодатта Божия той не може да победи в борбата за своята душа, която водят демоните. Благодат може да се получи само чрез Христа и Неговата Църква, друг способ не съществува."
G.K.M
Потребител

Мнениеот G.K.M » вт мар 24, 2015 10:40 pm

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср мар 25, 2015 9:06 am

G.K.M
Потребител

Мнениеот G.K.M » ср мар 25, 2015 10:51 am

Правиш си такива заключения понеже не отчиташ пораженията, нанесени на науката в бившия Източен блок от комунизма (както много пъти съм казвал, комунистите с имали похвалното намерения да изкоренят религията, но са се заели със задачата по такъв некадърен начин, че в ретроспекция резултатите са по-скоро негативни)

Никъде по света няма такава висока концентрация на псевдоучени и смесване на религия и пр. суеверия с науката и това е директен резултат на случвалото се по време на комунизма - първо, благодарение на откачалки по високите етажи на властта налагащи такива идеи (какъвто много ярък пример си имахме у нас), второ, понеже се е растяло кариерно общо взето по равно по две пътеки - по реални научни заслуги и по партийна/шуробаджанашка линия. И от втората група излезе голяма част от псевдонауката (в следствие на стремежа за себедоказване породен от вътрешното чувство за непълноценност в сравнение с истинските учени както и благодарение на много по-често срещаната сред такива хора склонност към измама и фабрикации).

Отделно от това образователната система у нас и до ден-днешен се отличава с един много дълбок дефект - липсата на развиване на критическо и аналитично мислене и на преподаване на научния метод. Което е от първостепенна важност за развитие на осъзнат сериозен атеизъм.

Резултатът е, че това че някой е номинално физик, не значи нищо. С което не казвам, че християните в научната общност, които познаваш са псевдоучени, но като цяло средното положение се определя от тези фактори. И на запад има вярващи физици, но те са малцинство.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » чет мар 26, 2015 6:43 am

ГКМ, да не си се заел да изкореняваш религията? Внимавай да не се окажеш в ръцете на живия Бог, че ще напълниш гащите (меко казано).

Върни се в “атеизъм и агностицизъм”