Православието има ресурс, но няма мениджъри

форум за невярващи, скептици и съмняващи се
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Re: Православието има ресурс, но няма мениджъри

Мнениеот Gunev » ср сеп 01, 2010 7:36 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср сеп 01, 2010 7:46 pm

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » ср сеп 01, 2010 8:04 pm

ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » ср сеп 01, 2010 8:20 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » ср сеп 01, 2010 8:30 pm

Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » ср сеп 01, 2010 8:32 pm

Ако православието беше толкова добра религия, тогава защо:
1. Православните страни са най-бедни в Европа
2. Най-много заболявания и смъртност на единица население
3. Народ, свикнал да чака на държавата да го дундурка и той нищо да не прави, а иска да получава големите заплати (дори за Гърция се отнася)
4. Хора, които са свикнали вечно да хвърлят вината за всичко върху другите, а себе си да обявяват за светци

Тази държава е пълна с такива примери. Това значи че или православието не си върши работата или не може да си свърши работата, защото не е способно на това (говоря за поповете).

Видях, че някой спомена, че Писанието е безгрешно. Това е така, но начинът по който се тълкува може да е грешен. Дори и преводът от оригиналните езици може да е неточен. Ако бяхте учили електрически измервания, щяхте да знаете, че "винаги има грешка". Отказът от реформа е отказ за отстраняване на грешките.
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » ср сеп 01, 2010 8:41 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср сеп 01, 2010 8:44 pm

Християнската вяра не е религия.
А това дето се практива в българия от масовия псевдоверващ си е чиста религия.
Славян
Потребител

Кой Бог е велик!

Мнениеот Славян » ср сеп 01, 2010 8:56 pm

Tor
Потребител

Мнениеот Tor » ср сеп 01, 2010 9:29 pm

Славяне,
Искам да споделя нещо:

EUR/USD 1.2802 + 0.0112
USD/JPY 84.4450 + 0.2700
GBP/USD 1.5450 + 0.0100

Игнорирайки йената и вземайки под внимание стойностите от днешната сесия:

FTSE 100 5,366.41 +141.19 +2.70%
DAX 6,083.90 +158.68 +2.68%
CAC 40 3,623.84 +133.05 +3.81%
Почти съм сигурен че еврото и паунда ще наваксат изоставането. Не е зле все пак преди да заложим на покачване на двойките евро/долар и паунд/долар да се види и дългосрочния тренд. А вашето мнение за спот пазара какво е?

Славяне, ако не си ме разбрал какво ти казвам си прочети написаното от теб. ..После се запитай що аджеба не те разбирам. ( ..а не те наричам облъчен финансист задето не ме разбираш, все пак)
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » ср сеп 01, 2010 9:39 pm

:lol:
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » ср сеп 01, 2010 9:49 pm

Потресаващи глупости!

Както се казва - тръгнало яйцето да учи кокошката! Тъй като темата е за търговия, ще светна търговците, че първите 1000 милиардери едва ли имат и половинато от това, което има Църквата, тя е последната, която се нуждае от менаджери.

Православните страни били най-бедни в Европа.
Първо - исторически католиците са били безкрайно по-бедни от православните страни. Забогатяват, когато обират до шушка Византийската империя. Кагато шайката на Перо Голтака/френският крал Пиер Едикой си/ минавала през България, летописците й написали, че френските благородници за пръв път видели коприна по селските чаршии. Облечените в дрипи западни благородници живеели по-окаяно от нашите селяни. След като обрали Византия и похарчили парите, католическите орди се нахвърлили и на останалият свят, цялото им съществуване минало в грабежи, до разпада на колониалната система и от тогава вървят надолу.
Второ - останалата пасмина - протестантите живеели в неописуема мизерия навсякъде. Те били по-зян и от католиците. Няма протестантска колония, където 2/3 да не са изпукали от глад. На същото дереже били и страните им - символ на върлуващ глад и немотия. Накрая народите и правителствата трябвало или да се откажат от налудничавите протестантски идеи или да псувисат до един и избрали първото. През 19 в. почти всички избрали светското развитие и така излезнали от мизерията. Да, Швеция днес е богата, но е станала богата защото преди 150 г. заряза обезумелите пастори и въведе изцяло светско управление и образование, а в момента като варващи там се определят само 5% от населението. Същото е със всички протестантски страни, без никакво изключение.

Дали на православието му трабват менаджери? Сигурно не, след като е изкарало 2000 г. без тях.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср сеп 01, 2010 9:55 pm

ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » ср сеп 01, 2010 10:02 pm

Кабрал казва абсолютната истина, няма православен поп с празен джоб. Всичко останало е за пред "миряните", открай време е било така и така ще бъде.
Tor
Потребител

Мнениеот Tor » ср сеп 01, 2010 10:14 pm

Кабрале,
(Бе тва име много ми напомня на един португалец Педро Алвареш Кабрал ? )

Мен ми се струва че ти най вече визираш Португалия и Испания ? Щото да, там са си поделили света за грабеж с благословията на Папата ( Тордестилската трита или "Тордестиляш") и главно от колонии и грабежи са се издържали. Англосаксите по-малко са грабили ,според мен. Апропо , интересен е факта че са давали 10% от заграбеното на Рим, не съм сигурен някой ако знае да каже дали са давали или са се скатавали.

Но, темата не ми беше за търговия, ами за начина на общуване на Църквата и модернизацията и и да, наистина маркетинговия подход. Търговията е само един аспект.

Под мениджъди имах предвид хора в духа на обществото които разбират обществото и невярващите. Които да говорят с техния език. Естествено и търговия да има,но май "Старците" са доста напред с материала :)

Иначе Кабрале не поучавам, казвам кое не ме привлича и кое виждам като слабост.
Но, научаих някои неща които не ги знаех, на мен лично тази тема ми помогна.

Мисля си, без тотална реформа на всяко равнище на Църквата няма да стане. Ако Църквата мисли че може да мисли, действа и живее както преди 2к години - много се заблуждвава.

Върни се в “атеизъм и агностицизъм”