Свети Валентин - какво всъщност празнуваме?

форум за невярващи, скептици и съмняващи се
Eleazar_Levi
Потребител

Re: Свети Валентин - какво всъщност празнуваме?

Мнениеот Eleazar_Levi » вт фев 21, 2012 8:50 pm

Razkolnikov
Потребител

Мнениеот Razkolnikov » ср фев 22, 2012 5:13 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » ср фев 22, 2012 6:48 pm

Б.Т.Р. защото се харесва от почти всички, все пак щастливото събитие ще привлече всякакви хора.

Няма да оставяш сили на жената , така със сигурност няма да поглежда ...настрани wink:
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср фев 22, 2012 8:15 pm

paul_iv
Потребител

Мнениеот paul_iv » ср фев 22, 2012 9:05 pm

Дано не ви сецна, но гледам и тази тема сте опорочили :D
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » ср фев 22, 2012 11:16 pm

Любовта не е порок. Като се обичат , нека да се вземат . wink:
Razkolnikov
Потребител

Мнениеот Razkolnikov » чет фев 23, 2012 1:15 am

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет фев 23, 2012 9:34 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет фев 23, 2012 10:52 pm

paul_iv
Потребител

Мнениеот paul_iv » пет фев 24, 2012 10:38 pm

Свети Валентин въздейства предимно на младите по най- тънък начин. Един масон от най- горните нива на пирамидата (не се сещам сега за името му) е написал: "притежаваш ли младите, притежаваш целия свят".

Идеята за темата Свети Валентин ми дойде внезапно, мимоходом, на същата дата 14 февруари, докато бях в този сайт. Обаче подобни "незначителни" неща, като въвеждането на този празник се случват за съжаление с всяко нещо в България на където и да се обърнеш. Като започнеш от качеството на храната и стигнеш до здравната система. Би следвало тази тема да се приема по- скоро, като пример да речем за един от начините на следване на план Ран-ът и още в по- дълбок смисъл, на който е зложено и унищожаване на християнската религия. В тази връзка мили дами, иска ми се да ви кажа, че на вас се обръща по- специално и по- голямо внимание, най- вече, чрез медиите. А защо на вас? Защото вие влияете повече на мъжете, от колкото те на вас. По този начин се постига по- бързо плануваното.

Та чета си днес в този форум и си мисля едва ли има друг народ, който ще нарече 5 вековното си робство присъствие на поробителите. Или пък при който едните ако стачкуват, другите ще ги клеветят, вместо да ги подкрепят. Или пък при който има хора неразбиращи, защо други се дразнят на очевидно дразнещи неща.

Аурелия не виждам смисъл от включването ти в темата, след като не я приемаш на сериозно, освен, ако целта ти не е самата ти да подразниш участниците в нея. Прости ми, ако съм те обидил. И да не ти дреме, защото повечето българи имат, за модел, като твоето поведение.

П.С. Дали ние българите не сме си заслужили съдбата?
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб фев 25, 2012 12:12 pm

paul_iv
Потребител

Мнениеот paul_iv » нед фев 26, 2012 3:15 pm

Мисля, че православната църква няма празник, като деня на влюбените. Ако трябва да се прави аналогия това според мен е 21. ноември въведение богородично - ден на християнското семейство и християнската младеж. На този ден цялото семейство ходи на църква. Така родителите от една страна посвещават децата си на Бога, а от друга ги призововат към взаимоотношения свързани със семеен начин на живот.

Не приемай уикипедията за еталон, защото статиите там се пишат и редактират от всички потребители на интернет. Публикуват се след преминаването им през редакторски екип. Това е огромна енциклопедия и наистина много полезна, но трябва да получаваш информация и от поне още 2-3 източника, за да си сигурна. Понеже и аз не съм сигурен, нека и някой друг да потвърди има ли на 30. юли такъв празник православната църква. Но дори и да има въпросите стават още повече. Защо ни е да празнуваме католически, след като имаме православен?

Не мисля, че хора мислещи задълбочено и поради тази причина непрестанно откриващи подобни неща на където и да се обърнат в наложения им начин на живот виждат само черното, разсъждават като старци и състоянието им на духа е мрачно. Нима младите не трябва в разсъжденията си да са, като старците. Може ли да имаш стари разбирания, след като, каквото е било преди хиляди години, такова е и сега. Писанията стари ли са, или колкото ги четеш все по- актуални стават за теб. Да си според модата, означава да се нагаждаш по всетски.

Не мога да приема израза турско присъствие, когато вляза в двора на църквата и видя паметника на закланите свещеници и други вярвщи потърсили за убежище това място само защото поробителите "присъствали" Или пък еничерите избивали собствените си семейства. И въобще примери колкото искаш. Невероятно е как за 100 години забравяме това, което е било за 500 или най- малкото, как не можем да се поставим мислено за 5 минути на мястото на някой българин със забит кол да не казвам къде и разчекнат от два коня. В такъв случай думата "присъствие" може да се окаже прекалено силна. Може би добруване, приятелство, размяна на гени с цел облогородяване, обмяна на традиции и житейски опит ще е по- правилно.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед фев 26, 2012 5:43 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пон фев 27, 2012 7:16 am

Всъщност в книгите "Хилендарският монах" от Димитър Талев и " Книга на българските хаджии", се натъкнах, на разкази за българи, които са работели на бейове, срещу прехрана. Селата са тънели в страшна мизерия и едва са доживявали до другата жътва. Един бей е владял цяло село.
За чувствителните - не посявам етническа омраза. Опитвам се да изтъкна факти. Вярно - първата е художествена литература, но втората е по разкази на очевидци.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон фев 27, 2012 7:47 am

Не се мъчете да търсите точно определение.
Л.Каравелов има една творба, казва се "Паша", предполагам че 99% от форумците не са я чели.
В тази творба е описан жизненият път на едно българско момче, отвличането от семейството му, продажбата му на пазара, купуването му от един паша, живота който води в новия си дом, осиновяването му, и момента в който той е направен наследник на пашата.
Творбата е много образна, съдържа описания на зверства на които е подложено българското население, и които бих спестил да ви опиша, но съдържа и картини на турският бит, и дори описания на живота в харема, където ханъмите изпитващи нужда от мъжка ласка, прибягвали до всякакви техники..
Възрастния паша, много харесва ума и визията на българското момче, осиновява го, и го прави наследник на всичко което има.
Тази творба съдържа всичко, което е имало в османската империя, жестокост, перверзии, преклонение пред чуждото.

Тази повест не се изучава, и затова за съжаление и не е позната.

Върни се в “атеизъм и агностицизъм”