Православието е пред портите!

форум за невярващи, скептици и съмняващи се
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Re: Православието е пред портите!

Мнениеот Ника » нед май 11, 2014 8:32 pm

Симеонов, всичките Свети отци са казали, че свърши ли православието на Русия, идва апокалипсиса. Мога да ви копирам, ще вземе много място.
R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » нед май 11, 2014 9:15 pm

Ника, благодаря ви, не е нужно да копирате, чел съм.
Православие в Русия отдавна няма, то там е една декорация.
Путинославие има там.
МП е създадена по "каноните" на Сталин.
Историята трябва да се чете внимателно и обективно, без емоции. :)
Последна промяна от MacIlian на нед май 11, 2014 10:01 pm, променено общо 1 път.
todor_7
Потребител

Мнениеот todor_7 » пон май 12, 2014 12:13 am

Симеонов! Много ми приличаш на един изявяващ се по предавания на християнска тематика по телевизиите, който по своята същност и изразяване на вярата е далеч от православието, ако това сте вие, не е редно да се списвате като православен!
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пон май 12, 2014 8:03 am

Свети Йоан Кронщадски
– 1908 г.
Когато най-малкото в чашата на доброто претежи, тогава ще яви Бог своята милост над Русия. Но отначало Бог ще отнеме всички вождове, та само на Него да се надяват руските хора. Всички ще изоставят Русия, ще се откажат от нея другите държави, оставяйки я сама на себе си. Това ще е, за да се надяват на помощта Божия руските хора. Ще чуете, че в другите страни ще започнат безредия, подобни на тези в Русия, и за войни ще чуете, и ще има войни – но чакайте, докато германците не се хванат (возьмутся) за оръжие, защото те са избрани от Бога, не само като оръдие за наказание на Русия, - но и оръдие за избавление, също. По заповед божия, Германците ще влязат в Русия и ще я спасят, но няма да останат в Русия и ще си отидат в страната. След което, за 5 години Русия ще постигне благоденствие и могъщество, по-големи от предишното. Крайят на бедите на Русия ще е от Китай. Някакъв необичаен взрив ще има, и ще се яви чудо Божие. И ще бъде животът съвсем друг на земята, но не много за дълго. Кръстът Христов ще засияе над целия свят, понеже ще се възвеличи Русия и ще бъде като маяк в тъмнината, за всички.

Когато земята руска се раздели и едната страна явно остане с бунтовниците, другата явно ще застане зад Господаря и целостта на Русия, ето тогава Господ ще подкрепи правото дело – застаналите зад Господаря и отечеството, и Святата Църква наша, - и ще даде пълна победа на вдигналите оръжие за Него, за Църквата и за благото на неразделността на земята Руска.
И няма тук, толкова кръв да се пролее, колкото тогава, когато правата страна, застанала зад Господаря, получи победата, излови, по целия свят, Царските изменници и враговете на Христа, и ги предаде на правосъдието. Тогава вече никого няма да изпратят в Сибир, а всичките ще накажат, и ето тук, още повече от предишния път, ще се пролее кръв, но тази кръв ще е последната очистителна кръв. Понеже след това Господ ще благослови „люди Своя“ с мир ...
Славяните са любими на Бога, за това, че до края ще съхранят Истинната Вяра в Господа Иисуса Христа. Във времето на антихриста те напълно ще го отхвърлят и няма да го признаят за Месия, и за това ще се удостоят с великото благодеяние Божие: Ще има всемогъщ език на земята, и друго царство, по-могъщо от Руско-славянското, няма да има на земята. С обединените сили на Русия и другите страни, Константинопол и Йерусалим ще бъдат превзети. При разделението на Турция, тя почти цялата ще остане за Русия. Русия, с обединените сили на много други държави, ще превземе Виена, а за дома на Хабсбургите, ще останат около 7 милиона коренни виенчани, и там ще е територията на Австрийската империя. На Франция, заради нейната любов към Богородица, ще се дадат до 17 милиона французи, със столица град Реймс, а Париж ще бъде напълно унищожен. За дома на Наполеон, ще се даде Корсика, Сардиния и Савоя. Световната война ще продължи 10 години (Неизменнъй счет войнъй всемирной будет 10 лет).
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон май 12, 2014 9:03 am

Имам цяла книга с такива пророчества, но според мен не всичко е автентично, а доста от тях са видимо съмнителни. Да си гледаме Словото, а каквото ще става - ще става....
R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пон май 12, 2014 4:42 pm

Next, съгласен съм с това, което написахте. Така е. :)
Последна промяна от MacIlian на вт май 13, 2014 2:06 pm, променено общо 1 път.
R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пон май 12, 2014 5:17 pm

Ника, сърцевината на Православието е спасението на душата, чрез очистването на сърцето от
страстите с помощта на благодатта Божия. Накратко казано. Това сигурно го знаете.
Болното имперско желание на Русия за завоюване на повече чужди земи, мен изобщо не ме
вълнува. В това желание на Русия, мисля че няма и капчица православие. Така че такива
"пророчества" в Русия с лопата да ги ринеш.
Отколешните апетити на Русия са да прилапа повече земи около нея, под маската, обвивката
на православието. Много братя и сестри не могат да го смелят. Просто виж историята. :)
Последна промяна от MacIlian на вт май 13, 2014 2:05 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пон май 12, 2014 6:24 pm

Сега пък прилапване на земи. Маска на православието. Хората си водят съвсем сериозен православен живот. Доста по-строго от тук. И постът е задължителен, преди причастие. И епитимия налагат. Тук никой не налага епитимия, да не се стреснем случайно. Много ни са слаби силите, много ни жалят свещениците. Но стига за нас.
Там преди кръщение и венчавка, задължително минават курсове по катехизация. Тук на една кръщавка, една кръстница и дадоха на лист, да прочете символа на вярата, тя се запъваше на думи като Духа Святого и други подобни.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон май 12, 2014 6:36 pm

Е, радостно е, че при старостилците не е така... Освен, че тия неща се знаят, но и се прилагат (епитимия, пост + изповед + св. Причастие, катехизации и пр.).
R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пон май 12, 2014 7:06 pm

Така е, cпри нас старостилците дисциплината е голяма, внимава се за много неща и почти нищо
не се претупва, но има някои зациклили духовно, предимно жени-само за антихриста дуднят и
друго не ги интересува. :)
Последна промяна от MacIlian на пон май 12, 2014 7:09 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон май 12, 2014 7:21 pm

R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пон май 12, 2014 7:39 pm

Aurelia, не намирам разлика между САЩ и Русия-две империи, които искат да владеят света.
Една монета с две лица!
И двете са лукави, но едната заиграва с Православието.
Виж какво направи кн. Светослав през 10 в. с Велики Преслав-съсипа го, ограби безценни
богуслужебни книги, изкла около 300 български рода! Историята трябва да се знае!
Иначе памет няма. От векове се съсипва България и то целенасочено. :)
Последна промяна от MacIlian на вт май 13, 2014 2:04 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пон май 12, 2014 8:58 pm

А, те там си имат старостилци, живеят в Сибир, орат с орало и кон. Даже кибрит не ползват, а прахан и огниво.
Симеонов, за вас историята е вашата идеология. Но и те се формира според поюитиката.
R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пон май 12, 2014 9:04 pm

Не, Ника, не. Аз имам три опорни точки:
1. Православната ми вяра.
2. Православната ми Родина.
3. Православното ми семейство.
Историята е само спойка между трите.
Политиката не ме интересува. :)
Последна промяна от MacIlian на вт май 13, 2014 2:03 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон май 12, 2014 10:05 pm

АнтиПутиновците да гледат....

Върни се в “атеизъм и агностицизъм”