Киприанови молитви

обсъждане на всякакви въпроси
whoami
Потребител

Re: Киприанови молитви

Мнениеот whoami » нед май 10, 2009 12:44 pm

Ами Каси, аз съм имал периоди от живота си, в които ходех едновременно и при врачките, и в църквата. Сега посещавам само църквата, но правех и първото до неотдавна(последно 2004г.). Спрях да ходя по врачки, когато сам стигнах до този извод. Освен това хората отиват в храма по различни причини, много от тях са объркани, вярата им е неукрепнала, никой не се ражда научен все пак.

Вярващият християнин, който участва редовно в тайнствата на църквата вероятно знае кое за какво е и не би задавал въпроси по форумите, но това не ни дава право да наричаме задаващите въпроси невярващи. А и постът ми не беше насочен конкретно към твоето изказване. Съгласен съм с последното ти изречение - Просто мисля, че който отива в храма, отива, защото вярва, че има Бог и Той ще го избави от зло по молитвите на светиите и свещеника, съединени с личната молитва, обаче смятам, че то не противоречи на Киприяновите молитви.
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » нед май 10, 2009 2:08 pm

Разбирам. Не мисля, че задаващите въпроси са невярващи и не това съм искала да кажа, макар че явно така се е получило. Съжалявам. :oops:
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пон май 11, 2009 10:07 am

mira
Потребител

Мнениеот mira » пон май 11, 2009 1:02 pm

Благодаря на всички за отговора :thumbup:
Изясних си какво представлява тази малка възглавничка. Бях се притеснила да не е нещо опасно за християнската вяра. Хубав ден !
osvnls70
Потребител

Мнениеот osvnls70 » пон май 11, 2009 2:29 pm

От моя духовен отец зная,че преди да се пристъпи към Киприанова (мисля,че и за Василиева )молитва,трябва поне 1 седмица да си постил (за здравите задължително строг пост)..Защото тези молитви са много силни и е необходима подготовка (Сатана не се гони толкоз лесно..
Поздрави
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » чет май 14, 2009 6:52 pm

osvnls70
Потребител

Мнениеот osvnls70 » съб май 16, 2009 3:13 pm

Иво,не са нововъведения...Нужна е подготовка, за да се пристъпи към Киприянова молитва (Василиева м-ва) Свещенника ще се потруди,но е нужна по-усърдна подготовка и от наша страна.В св.Неделя, всеки четвъртък се четат,тези молитви.. В борбата със злото,наистина е нужно- ПОСТ и Молитва..
Поздрави и хубав следобяд
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » съб май 16, 2009 4:54 pm

А, ти Соня защо толкова държиш да се подложиш на Киприяновите молитви?
А за постенето, нали постим в сряда и петък. Така, както сте я подкарали ще ги изкарате по-важни от Св.Литургия :D
osvnls70
Потребител

Мнениеот osvnls70 » съб май 16, 2009 7:06 pm

..темата е такава,не че аз искам да ми четат Кипр. м-ва...Просто,казах това ,което ,аз зная за тези молитви...и това е.."Влязох" в темата без да искам ..Дано не съм те засегнала с нещо.Прощавай

Върни се в “разни”