Всяка власт е от Бога

обсъждане на всякакви въпроси
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Re: Всяка власт е от Бога

Мнениеот Мария » съб авг 08, 2009 3:30 pm

Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » съб авг 08, 2009 7:13 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » нед авг 09, 2009 10:12 pm

Моето мнение (предположение, всъщност) е, че ако се абсолютизира твоята теза, съответно и тази на сатаната, се отива в еретизъм!
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » вт авг 11, 2009 12:17 am

Гост

Мнениеот Гост » чет окт 22, 2009 11:01 pm

Това, което пропускате е, че цитирате не просто думи на Светото писание, а думи на бащата на лъжата! Та въпроса е, колко може да се вярва на клеветника и бащата на лъжата, който "не устоя в истината, защото в него няма истина"? Можем ли някъде другаде в Писанието да намерим потвърденя тази претенция на лукавия? Които знаят нека кажат.
Потребителски аватар
ecclesiast
Потребител

Мнениеот ecclesiast » пет окт 23, 2009 4:41 pm

Потребителски аватар
paladium
Потребител

Мнениеот paladium » пет окт 23, 2009 6:44 pm

Потребителски аватар
ecclesiast
Потребител

Мнениеот ecclesiast » ср окт 28, 2009 3:40 pm

Да, всяко стадо заслужава пастирите си. Нали в Захария е обяснено.

Така, когато някой човек или народ го постига нещастие за греховете му, така си и пати за грехове - минали и текущи, които патила са от Бога.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » ср окт 28, 2009 5:00 pm

Не бива да забравяме, че има много неща, които са допущение Божие, тоест има неугодни Богу и даже противящи се, но все пак властващи.
Потребителски аватар
ecclesiast
Потребител

Мнениеот ecclesiast » съб окт 31, 2009 12:17 pm

И така, нека да видим как е писано в книга Естир.
Но често и мнозина, бидейки облечени с власт, за да уреждат работите на доверилите се тям приятели, със своето убеждение ги правят виновници в проливане невинна кръв и подхвъргат на непоправими бедствия, като с хитро сплетени коварни лъжи мамят непорочното добромислие на държавниците. Това може да се види не толкова от древните истории, както рекохме, колкото от делата, престъпно извършвани пред вас със злобата на недостойно властвуващите.

И така, нека повторим и обмислим:"Това може да се види не толкова от древните истории, както рекохме, колкото от делата, престъпно извършвани пред вас със злобата на недостойно властвуващите".
Така тия, които заплашват народа, причиняват бедствия и проливат невинна кръв, които вербуват природонаселението не са власт от Бога, а власт, противна на Бога. Никой няма право да се прави на неразбрал.

Подобно е писано в Йеремия 30:
[30:5] Тъй каза Господ: глас от смут и ужас чуваме ние, а не мир.
[30:6] Попитайте и разсъдете: ражда ли мъж? А защо виждам у всеки мъж ръцете на чреслата му като у жена, кога ражда, и лицата на всички са бледни?

Така бива описан човек, който боледува от болест, причинена му от нечестивци, които ще бъдат наказани, но което става по Божие допущение:
[30:11] защото Аз съм с тебе, казва Господ, за да те избавям: Аз съвсем ще изтребя всички народи, между които те пръснах, а тебе не ще изтребя; Аз ще те наказвам с мярка, но ненаказан не ще те оставя.
[30:12] Защото тъй казва Господ: раната ти е неизлечима, язвата ти е жестока;
[30:13] никой не се грижи за твоето дело, за да излекува раната ти; за тебе няма лекарство;
[30:14] всички твои приятели те забравиха, не те търсят; защото Аз те ударих с неприятелски удари, с жестоко наказание за многото твои беззакония, понеже твоите грехове се умножиха.
[30:15] Защо викаш ти от раните си, от лютините на твоята болест? За многото твои беззакония ти сторих това, понеже твоите грехове се умножиха.
[30:16] Но всички, които те поглъщат, ще бъдат погълнати; и всички твои врагове - всички ще отидат в плен, и твоите опустошители ще бъдат опустошени, и всички твои грабители ще предам на грабеж.

А в протестантския превод е също много точно казано:

Защото те нараних с рана като от неприятел,
С наказание от жесток човек,
Поради многото твои беззакония,
И понеже греховете ти се умножиха.

И така, трябва да сме верни на Божията правда и да понасяме безропотно, но без да отстъпваме от праведността си.

Подобно учи и св ап Петър в Първо Послание. От Бога се бойте, царя почитайте, но това не означава да се правят идолски възлияния, да не се проповядва от страх и пр. Напротив, почитта към царя се изразява именно в почит, не в нещо друго. Така е и в Деяния: апостолите питат: Бога ли да слушаме, или вас?
Потребителски аватар
ecclesiast
Потребител

Мнениеот ecclesiast » съб окт 31, 2009 12:44 pm

Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » съб окт 31, 2009 7:48 pm

Уважаемий Еклесиаст,
Напълно съм съгласен с написаното от Вас и даже ще допълня със случая с многострадалния Иов, на когото страданията и изкушенията идват от сатаната но изрично по Божие допущение. "И рече Господ на Сатаната: ето, той е в твоя ръка;"/Иов 2-6/ и верността на Иова към Господа е била за мен винаги образец на духовно съвършенство. Ако съм допуснал нещо да напиша, което може да се тълкува превратно моля за извинение всички ви.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет ное 06, 2009 12:44 pm

hameleon4o
Потребител

Мнениеот hameleon4o » пет ное 06, 2009 4:15 pm

У човеци ли сега търся благоволение, или у Бога? Или на човеци искам да угаждам? Ако бях още угаждал на човеци, не щях да бъда Христов раб. (Гал. 1:10)
Потребителски аватар
ecclesiast
Потребител

Мнениеот ecclesiast » пет ное 06, 2009 5:20 pm

Върни се в “разни”