Как да преодолея загубата на брат ми?

обсъждане на всякакви въпроси
Тъга
Потребител

Re: Как да преодолея загубата на брат ми?

Мнениеот Тъга » нед май 01, 2011 4:13 pm

Вчера погребахме, и майка. Много ми помогнахте преди време. Благодарение на вас тази загуба се опитвам да я преодолея ако мога по-леко. Благодаря Ви!
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » съб май 07, 2011 8:05 am

kassie
Потребител

Мнениеот kassie » ср май 11, 2011 2:13 am

Тъга, съчувствам за загубите ти… Също мисля, че четенето на Псалтира, заниманията с различни неща, физическото изморяване, общуването помагат за преодоляване на скръбта. Християните никога не оставаме сами и винаги имаме надежда:
(Откр. 21:4) "И ще отрие Бог всяка сълза от очите им, и смърт не ще има вече; ни жалейка, ни писък, нито болка няма да има вече…”
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » чет май 19, 2011 8:35 pm

Здравей, моите искрени съболезновзния, в такива моменти думите са безсилни, защото сърцето кърви.
Когато почина майка ми а тя почина доста млада, един духовен старец със съчувствие ми каза че това (такива събития) действат, като лост в живота. Най-мъчно ми беше като останех сам и то вкъщи. Наистина обаче времето лекува, мъката не намалява, но Господ успокоява.
Ще ти разкажа нещо, "Господ мъката и тъгата на света, дал я на дървото, то изсъхнало, дал я на камъка, той се напукал, тогава я дал на човека и той издържал и казал "На него ще я дам". Това го чух от една клисарка на едно погребение, наши познати, майка загуби син и дъщеря за два поредни дни.
И нещо последно, нека не забравяме, че има и по-лоши неща и че нашето зло не е по-голямо от това на ближния.
Приятелски поздрав.
Тъга
Потребител

Мнениеот Тъга » ср юни 08, 2011 11:25 am

Благодаря Ви мили хора за подкрепата, благодаря!

Върни се в “разни”