комунизъм.

обсъждане на всякакви въпроси
Dmitrij
Потребител

Re: комунизъм.

Мнениеот Dmitrij » пет юли 16, 2010 10:57 am

Dmitrij
Потребител

Мнениеот Dmitrij » пет юли 16, 2010 11:23 am

Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пет юли 16, 2010 11:45 am

Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » пет юли 16, 2010 12:19 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юли 16, 2010 12:40 pm

Zahira, това, на което пляскам, не е мой пост. Но това не значи, че не съм съгласна с него - напротив - напълно съгласна съм. Ти не знам къде си живяла, но всичко е точно така, както е казано. Следене на хората дали ходят на Църква. Непозволяване на Кръщение. непозволяване на Венчание. Кръщението е било тайно. Имам роднини, които тайно са си кръстили децата. Случай даже в който самия баща не е позволявал на майката да кръсти детето - защото членува в партията. Самият мой баща един-единствен път е ходел на събрание на комунисти - и като се е върнал от събранието - първото нещо, което е казал на бременната ми майка с по-малката ми сестра е, че няма да се кръщава детето. Това е първото нещо, Zahira, което баща ми е споменал. Представи си как там им промиват мозъка, особено на тези, които ходят всеки ден. :shock:

Това се е случило в големия град, Zahira - в столицата. А и за боядисването на яйцата не знам дали е наистина християнско - не съм сигурна; но лично на мен това не ми пречи; даже ме радва и забавлява по време на Великден. :D
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » пет юли 16, 2010 3:29 pm

Братя, Дмитрий търси контакт. Нека не го нападаме още на първото му включване. Забележете, той не пише от Русия. Пък и откъдето и да пише, нека бъдем търпеливи и усмихнати, спрямо него. Може би има нещо повече предвид, но не може да го изрази поради строгият ни тон. Знам ли?
Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » пет юли 16, 2010 5:07 pm

Dmitrij,
Да, изпитвам носталгия, и то голяма. И казвам защо:

1. Живееше се спокойно, нямаше я тая несигурност за утрешния ден.
2. Ходех по два пъти в годината на почивка.
3. Нямахме ключ на вратата.
4. Лекарствата за децата ми бяха безплатни да 6г.възраст.
5. Нямаше бездомни кучета и нямаше как да ме захапят.
6. Възрастните нямаше нужда да бъркат по кофите.
7. Здравеопазване-безплатно.
Мога още да пиша, но стига, че ще отегча някои хора.
Никога не съм харесвала комунистите, но не мога да отрека хубавите неща, които са направили.
А за лошите-сега си търпят негативите.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юли 16, 2010 5:39 pm

Zahira, такива си ги натряскала, ама не глупости - а даже безобразия. Ние сега - този преход толкова време дето не можем да се оправим - от кой мислиш, че е - от кой иде причината - естествено, че от комунистите в сянка. Било безлатно - ами и ти ще раздваш безплатно откраднатото.

И не че строя е бил по-спокоен - а хората са били по-спокойни - и други. Това, че сега са други не е от липсата на този строй - а именно от управлението му в сянка; а и самите хора са се сякаш изменили. В Библията, която ти толкова не искаш да прочетеш - пише за последните времена - и хората от последните времена. Това не е защото липсва любимия ти строй и това, че ти ходиш на почивка два пъти в годината (стъпвайки върху кръвта на невинните жертви през комунизма - убити прз този жесток строй! :sick: ), а просто вече защото хората не искат да слушат здравото учение и сърцето си - и вървят по своите похоти. Лошото е, че заради материалните блага (забравяйки духовните!), ние ще си сложим белега на звяра - и ще позволим да се убият и да има отново невинни жертви - християни. Освен това, аз не обичам хора, кото едно говорят - а друго вършат - каквито са Вашите любими комунисти.
Уж равенство, братство, любов - а после - "тоя е наше момче". :thumbdown: Намирам заслепеността Ви за абсурдна, обидна към цялото човечество. Така Вие защитавате убийци - и то най-нагло - а пък дори се и възмущавате на "глупостите" които бил написал eclesiast. Ужасно е заради твоето благоденствие, да не ти пука, че има хора страдали, убити, мачкани. Така плюеш на всичко човешко - и на човешкото в себе си!
Гост

Мнениеот Гост » пет юли 16, 2010 6:37 pm

Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » пет юли 16, 2010 7:51 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юли 16, 2010 7:57 pm

Ти на мен не си ми противна, но твърде вероятно е да си противна на Бог. Да, ти искаш да се върне славното минало на убийците и сатанистисте. Защото, мила неграмотнице, комунизма е луциферианска доктрина - червения звяр чувала ли си го?!? ::o И не ми претендирай за свобода на словото - в православен сайт да ми говориш за комунизъм - и да го възхваляваш :thumbdown: Щом като си толкова "отворена" и "свободолюбива" - и аз имам право да ти отговарям и да си пиша и мисля каквото искам, нали - коя си ти, че да ми кажеш какво да пиша - и какво да не пиша? :?

П.П. Ти си като бабичките - едно си баба знае, едно си бае - все едно и също повтарят: "Ох, славното минало на комунстите!" "Ох, така ни беше по-добре - с тях!" Засрами се пред убитите жертви. Ако наистина знаеше за тях - и ти пукаше - нямаше да говориш така!...
Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » пет юли 16, 2010 8:37 pm

Последна промяна от Zahira на пет юли 16, 2010 8:46 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юли 16, 2010 8:40 pm

Последна промяна от zmianatz на пет юли 16, 2010 8:49 pm, променено общо 2 пъти.
Dmitrij
Потребител

Мнениеот Dmitrij » пет юли 16, 2010 8:47 pm

Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » пет юли 16, 2010 8:53 pm

zmianatz, не искам да споря с теб. Безсмислено е. Няма да ме разбереш.

Върни се в “разни”