комунизъм.

обсъждане на всякакви въпроси
Dmitrij
Потребител

Re: комунизъм.

Мнениеот Dmitrij » пет юли 16, 2010 9:09 pm

zmianatz написа:Ти на мен не си ми противна, но твърде вероятно е да си противна на Бог. Да, ти искаш да се върне славното минало на убийците и сатанистисте.

В Руската православна форуми има дори оправдае репрессии и политика на Сталин. Печално. Вашият форум - глътка свеж въздух.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пет юли 16, 2010 9:22 pm

Димитрий,

Моля те, отговори на въпроса ми от по-горен постинг:

Щом в Русия има голяма носталгия по комунизма - да разбираме ли, че православието там умира?
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » пет юли 16, 2010 9:27 pm

m.muladzhikova написа:Димитрий,
Щом в Русия има голяма носталгия по комунизма - да разбираме ли, че православието там умира?

Православието не е умряло в такива тъмни времена че от комунизма ли, ако се случи нещо такова няма да е от някакъв строй а от нещо съвсем друго.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет юли 16, 2010 9:37 pm

Zahira написа:
zmianatz написа:Zahira, такива си ги натряскала, ама не глупости - а даже безобразия. Ние сега - този преход толкова време дето не можем да се оправим - от кой мислиш, че е - от кой иде причината - естествено, че от комунистите в сянка. Било безлатно - ами и ти ще раздваш безплатно откраднатото.

И не че строя е бил по-спокоен - а хората са били по-спокойни - и други. Това, че сега са други не е от липсата на този строй - а именно от управлението му в сянка; а и самите хора са се сякаш изменили. В Библията, която ти толкова не искаш да прочетеш - пише за последните времена - и хората от последните времена. Това не е защото липсва любимия ти строй и това, че ти ходиш на почивка два пъти в годината (стъпвайки върху кръвта на невинните жертви през комунизма - убити прз този жесток строй! :sick: ), а просто вече защото хората не искат да слушат здравото учение и сърцето си - и вървят по своите похоти. Лошото е, че заради материалните блага (забравяйки духовните!), ние ще си сложим белега на звяра - и ще позволим да се убият и да има отново невинни жертви - християни. Освен това, аз не обичам хора, кото едно говорят - а друго вършат - каквито са Вашите любими комунисти.
Уж равенство, братство, любов - а после - "тоя е наше момче". :thumbdown: Намирам заслепеността Ви за абсурдна, обидна към цялото човечество. Така Вие защитавате убийци - и то най-нагло - а пък дори се и възмущавате на "глупостите" които бил написал eclesiast. Ужасно е заради твоето благоденствие, да не ти пука, че има хора страдали, убити, мачкани. Така плюеш на всичко човешко - и на човешкото в себе си!

Типично в твой стил. Една фанатизирана личност си ти. Кон с капаци, едно си баба знае-едно си бае.Както ти изнася, така четеш. Къде прочете, че комунистите са ми любими?
Каквото и да говориш, тогава хората бяха по-духовни. Имах щастливо детство, спокойни родители. Защо да не изпитвам носталгия? Защо трябва да мисля като теб? Всеки, който няма твоето "възвишено" мислене, го режеш наред.
Нали живеем със свободата на словото. Мога да говоря каквото си искам.
По-спокойно моля! Още малко да ме изкараш и мен убийца-хайде моля те!!!! Ходя на почивка "стъпвайки върху кръвта на невинните жертви на комунизма". Противна си. Безобразията ги пишеш ти, не аз.
Апелирам към теб да премисляш по повече пъти това, което ще напишеш, за да се запазят добрите взаимоотношения във форума ни. Благодаря ти.
Dmitrij
Потребител

Мнениеот Dmitrij » пет юли 16, 2010 9:45 pm

m.muladzhikova написа:Димитрий,

Моля те, отговори на въпроса ми от по-горен постинг:

Защо умира?
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет юли 16, 2010 9:48 pm

Ще го формулирам по-ясно - как съвместявате любовта към комунизма с тази към Бога?
Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » съб юли 17, 2010 11:55 am

Чехълче: "Апелирам към теб да премисляш по повече пъти това, което ще напишеш, за да се запазят добрите взаимоотношения във форума ни. Благодаря ти."

Доста добре премислям това, което пиша. Забележката ти по-скоро трябва да е отправена към zmianatz. Та е тази, която не се съобразява с добрия тон. Погледни постовете й-от тях се лее огън и жупел. Това не би трябвало да е присъщо на една благочестива християнка, каквато си мисли, че е тя. Така че, когато правиш забележки, старай се да си обективна и критична към всички, а не само към мен.

А, че госпожата е фанатизирана си личи от пръв поглед. Съжалявам.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб юли 17, 2010 5:39 pm

Доста добре премислям това, което пиша. Забележката ти по-скоро трябва да е отправена към zmianatz. Та е тази, която не се съобразява с добрия тон. Погледни постовете й-от тях се лее огън и жупел.

Я погледни какво ти си писала първо. Започна с думите, че пиша глупости, говорейки за поста на eclesiast. Наглостта ти е безгранична, тъй като не аз пиша глупостите, а ти; и второ - пък и си измисляш, че аз съм почнала първа. Разбирам защо тъгуваш и изпитваш носталгия по комунизма - извъртачеството, наглостта и лъжата са ти на първо място - те са ти приоритет :sick:

П.П. Не знам кога разбра какво е благочестив християнин - първия път, като беше на море - или вторият? wink:
И кога въобще имаше желание и време да разсъждаваш върху това какво е фанатизиран - и кой е фанатизиран и кой не - по време на манифестациите ли?...
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб юли 17, 2010 6:04 pm

на Димитрий му отговарям така (а също и на Zahira!). Нека съвестта малко я бодне, преди да говори за "доброто" на комунизма и славното, спокойно и материално минало. Между другото това тук е и още една заблуда - че сме били добре финансово, защото е било комунизъм :lol: Това е още една заблуда на комунистите, но не ми се занимава да "просветлявам" слепите и заглушили си ушите хора :(

http://www.epochtimes-bg.com/communist_ ... orld_3.htm

http://vbox7.com/channel:100439
Zahira
Потребител

Мнениеот Zahira » съб юли 17, 2010 11:39 pm

zmianatz написа:
Доста добре премислям това, което пиша. Забележката ти по-скоро трябва да е отправена към zmianatz. Та е тази, която не се съобразява с добрия тон. Погледни постовете й-от тях се лее огън и жупел.

Я погледни какво ти си писала първо. Започна с думите, че пиша глупости, говорейки за поста на eclesiast. Наглостта ти е безгранична, тъй като не аз пиша глупостите, а ти; и второ - пък и си измисляш, че аз съм почнала първа. Разбирам защо тъгуваш и изпитваш носталгия по комунизма - извъртачеството, наглостта и лъжата са ти на първо място - те са ти приоритет :sick:

П.П. Не знам кога разбра какво е благочестив християнин - първия път, като беше на море - или вторият? wink:
И кога въобще имаше желание и време да разсъждаваш върху това какво е фанатизиран - и кой е фанатизиран и кой не - по време на манифестациите ли?...

Виж какво ще ти кажа. Ти за мен си лош човек и не искам да се занимавам с теб, защото знам, че спорът ще е безкраен и безсмислен.
От различно тесто сме с теб. Няма как да се разберем. Ти винаги така извърташ нещата, щото на теб да ти е угодно и ти да излезеш права. Даваш всичко от себе си да изкараш човека, с когото не си на едно мнение по-черен и от дявола.
Имам създадено вече мнение за теб от предишни твои публикации в други теми. Плиткоумието ти няма граници.
Ако ти не си живяла добре през социализма, аз съм живяла. И изобщо, ама изобщо не чувствам вина. Та аз тогава съм била дете. И след това млада жена.
Нормално и естествено е човек да изпитва носталгия по нещо, което му е харесвало.
Лош човек си ти zmianatz, лош, че и злобен.
Моето море ти избоде очите. Защо бе госпожо? Защо? Ти не ходеше ли? Беше по възможностите на почти всички хора тогава. Умопомрачително заключение: "Стъпвайки върху кръвта на невинните жертви". Осъзнай се жено!!!

И накрая за да ти стане ясно, пак ще ти повторя:
Не защитавам техния режим! Вършели са безобразия, но хубавото не може да се отрече. Никой от моето семейство не е бил партиен член, да не би да си помислиш, че сме били и с привилегии някакви.
Хайде стига ти толкова.
И по-малко да злобееш, че знаеш ли, променя се физиономията на човека. С една дума става нелицеприятна, да не кажа грозна.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб юли 17, 2010 11:48 pm

Смешно ми е като споря с теб - не съм лош човек. Ти прегледа ли линковете, които ти пратих?!? Не изпитваш вина, защото нямаш сърце - и си безчувствена. А това значи, че си и злобна... :sick: Много ясно че ти е харесало - ама не се ли замисляш, че това е на гърба на разни хора? И ти ми говориш аз каква християнка съм била?... :crazy: Егоизма ти е отвратителен. Ужасна си. И аз съм била малка по времето на социализма - и ние сме ходили на море - и по-добре си живеехме. Но духовното липсваше - сега го разбирам. И разбрах, че докато аз съм била спокойна - хората са ги избивали. :thumbdown: Не може в името не нещо материално - да забравиш духовното. Сатана много добре знае сърцето на такива хора като теб - и утре ще си от първите, сложили белега на звяра. не обичам да пророкувам кой какво ще направи - но ти точно такава ми изглеждаш. Все едно ще живееш вечно - така си се вкопчила в материалното!... :?
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » нед юли 18, 2010 3:32 am

Момичета, само дявола радваме, като се караме. :( Не ни прилича. :oops: Вижте тук 1-2 линкчета и ги попрочетете (особено zmianatz. Ще те помоля пак - не бързай да пишеш първото, което ти дойде наум. Разпалват се страсти, дето са напълно излишни..) :? :
Вражда и помирение Архимандрит Серафим (Алексиев) и Молитва за помирение на враждуващи..

Zahira написа: Та аз тогава съм била дете. И след това млада жена.

Мисля, че от там идват различните ти впечатления, Zahira от тези на muladzhikova. В последните години на "комунизма" се заговори и за перестройка и частните услуги бяха вече по-официално допускани и т.н.. Преди обаче не е било така и за съжаление muladzhikova е напълно права. Просто аз и ти не сме го видяли пряко в тази степен, но други хора са. Имах близък, пострадал от репресиите им просто за това, че е бил образован на запад.. Няма да ти разказвам, но е било кошмар за цялото му семейство. Така че тези неща са факт.

Отделно, човек обикновено си спомня с хубаво чувство за детството си и младостта си, дори те да са били по време на война или бедност или някакво бедствие. Просто като минат годините и остава една романтична окраска. :) Като в тази любима моя песен. Но това не ни пречи да преценим какво сме нямали, когато сме имали някои земни блага, нали? (както и бедността не е пречила на овчарчето да е щастливо) :)

А ето едно примерче в какво искаха да вярваме комунистите: Песента От " На Всеки Километър" "нас червеното знаме роди ни.." ... Направо не искам да продължавам с примери, защото ми става тягостно, въпреки че сме ходили за по 20 дена на почивка, а сега не знам дали и за 2 ще идем.. но здраве да е. Не ми харесва как е сега, но тогава още по-малко ми харесваше..
п.с. Спомням си какъв лукс бяхя най-обикновени стоки от запад и какви връзки трябваха, за да се сдобиеш с тях... и после каква гордост, че имаш нещо различно. Уравниливката е страшно нещо. и не, не значи равенство. Тази песен мноого добре я разбирахме тогава "трябва да стоим на тясно някъде за порцийка храна" и въпроса Защо :?:

Dmitrij, аз ама никак не съжалявам за онзи строй.. ни-как. Имаше постигнати и добри неща, това няма да отрека, ама то пък оставаше и да нямаше..

m.muladzhikova написа:Щом в Русия има голяма носталгия по комунизма - да разбираме ли, че православието там умира?
muladzhikova, знаем, че Русия е огромна страна - хора много. :) Едни ще тъжат за комунизма, а други са православни и т.н.. И тук е така. Има и добри хора, които тъжат просто за по-поносимия от социална гледна точка живот, без да споделят идеологии. Но Dmitrij да каже.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед юли 18, 2010 10:22 am

Мария написа:Момичета, само дявола радваме, като се караме. :( Не ни прилича. :oops: Вижте тук 1-2 линкчета и ги попрочетете (особено zmianatz. Ще те помоля пак - не бързай да пишеш първото, което ти дойде наум. Разпалват се страсти, дето са напълно излишни..) :? :

Мария, разбирам те, но не мога да те разбера относно това - защо: "особено zmianatz"? Първо - не съм започнала аз първа да казвам на някого, че пише глупости. Тя говори за явни истини, споменати от ecclesiast, че били явни глупости. И то това го говори в праводлавен сайт - защитава луциферианската доктрина ::o И накрая - черната овца zmianatz била виновна - нема що :thumbdown: Ако беше прочела отначало - щеше да видиш кой започна - и "особено zmianatz" нямаше да го има. Съжалявам, но този път не мога да се съглася с теб. Явно Zahira знае, че ще има подкепа тук относно комунистическите си идеи и носталгия - и затова пише, въпреки че знае, че комунистите отричаха на първо място Бог - а пък после се опитваха в теб да изградят някакви ценности. Не случайно Чехълче я предупреди именно нея първо - замисли се защо. Аз съм силно самокритична - затова и изисквам от другите толкова много (в което ме упреква и Zahira - че съм "режела" наляво-надясно хората!).агресията ми произлиза тогава, когато не се говори истината - а се замазват очите с явна лъжа. А като стане въпрос за Бог и особено за идеология, която Го е отричала - наистина съм крайна - но не за друго, а защото обичам истината; и не мога да търпя някакви лъжи и хули против Бог; и луциферианските доктрини, които ги подкрепят! :!:

Поздрави на всички!

Фанатичната zmianatz
Dmitrij
Потребител

Мнениеот Dmitrij » нед юли 18, 2010 11:34 am

Чехълче написа:Ще го формулирам по-ясно - как съвместявате любовта към комунизма с тази към Бога?

Това важи не само на комунизма.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » нед юли 18, 2010 6:15 pm

Но комунизма отрича Бог. За това е този въпрос.
Комунизма, казва, че ще построи рая на земята "без Бог, без господар"...

Върни се в “разни”