комунизъм.

обсъждане на всякакви въпроси
Dmitrij
Потребител

Re: комунизъм.

Мнениеот Dmitrij » пон юли 19, 2010 3:17 pm

Ника написа:Но комунизма отрича Бог. За това е този въпрос.

Масони също отрича Бог.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон юли 19, 2010 3:33 pm

А какво стана с отговора на въпроса, който бях перифразирала?
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пон юли 19, 2010 5:41 pm

Dmitrij написа:

Масони също отрича Бог.

Те са едни и същи.
namakavi
Потребител

Мнениеот namakavi » пон юли 19, 2010 9:27 pm

Dmitrij написа:

Масони също отрича Бог.

Къде си прочел или чул това? Масоните не отричат Бог, комунистите също не го отричат, макар че не го знаят/ за здравия пасив говоря ;)/

Комунизма е последната голяма религия, която за щастие не успя да просъществува дълго.
namakavi
Потребител

Мнениеот namakavi » пон юли 19, 2010 9:30 pm

zmianatz написа:
Dmitrij написа:

Масони също отрича Бог.

Те са едни и същи.

Не е точно така, даже и ако говориш за големите клечки.
Ще ми се и да те питам откъде имаш информация, кое е противно на Бог и кое приятно?

:)
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт юли 20, 2010 6:00 pm

namakavi написа:
Комунизма е последната голяма религия, която за щастие не успя да просъществува дълго.

Комунистите винаги са отричали Бог. не знам откъде реши обратното. Някой от тях вярват, че няма - други - така са научени. Луциферианската доктрина отрича Бог, макар и да знае, че съществува - някои хора са именно такива :!:
Не е точно така, даже и ако говориш за големите клечки.
Ще ми се и да те питам откъде имаш информация, кое е противно на Бог и кое приятно?

Точно така е.

Информация имам от много четене и обменяне на информация с разни хора. Но странното беше, че първо аз сама стигнах до този извод. След това прочетох в Уикипедия за Юдомасонския заговор и ми станаха ясни нещата - и ми се изясниха въпросите. Оттогава повече не съм чела за комунизма, масоните и сатанинските общества - и съм спряла да се интересувам. Разбрах, че трябва да се наблегне на Бог и Библията. Да се нервирам с разни луцифериански организации не ми е по вкуса вече - и не ми е нужно - да се оправят; а и има Бог, Който ще ги съди; лошото е, че донесоха много зло по земята :!:

П.П. Не знам - този въпрос към мене ли е зададен - че съм знаела на Бог какво Му е приятно и какво не? :crazy:

Кога съм го казала, не знам (подсети ме!); и какво има общо това с комунизма :crazy: - да не би да искаш да кажеш, че комунизма е много приятен на Бог?
Penev
Потребител

Мнениеот Penev » ср авг 04, 2010 11:26 pm

Колко ли една птичка се привързва към клетката си, че дори когато отворят след дългото пленничество вратичката, тя предпочита да остане в "уюта" на познатото, а не да отлети на воля....
Много мъчно ми става, като чета в Православен сайт за носталгия по богоборческия юдео-болшевишки режим.
Да намираш положителни неща в годините, в които си бил млад, е едно, но да твърдиш, че хората са се ползвали с някакви предимства и привилегии, е все същото да защитаваш тезата, че в затвора е много добре-защото там цари ред, дисциплина....и не на последно място-храна!, храна по три пъти на ден! Гарантирано!
Знам, че на никого няма да променя мнението за нищо, но така ми се искаше да си кажа всичко това. Е, направих го!
Ева
Потребител

Мнениеот Ева » чет авг 05, 2010 10:41 am

През социализма, докато съм била дете, майка ми много е искала да влезе в храма, да запали свещ и да се помоли. Но е знаела, че е следена, знаела е кой е човекът, който е "ухо" на милицията на нейното работно място и не е смеела да влезе в църквата. Разказваше ми това с много мъка.
Социализмът е богоборчески режим. Избити са много свещенници. В нашия град хората не са посещавали храмовете, поради страх от репресии. Религията беше обявена за "опиум". Човекът без вяра може лесно да бъде манипулиран и да служи ефикасно на партията.
Dmitrij
Потребител

Мнениеот Dmitrij » чет авг 05, 2010 1:20 pm

Доводите за комунизма - колко добър живот беше ( в материално отношение ).
Penev
Потребител

Мнениеот Penev » чет авг 05, 2010 1:48 pm

Dmitrij написа:Доводите за комунизма - колко добър живот беше ( в материално отношение ).

А, беше ли? В Германия, примерно, но онази свободната, никога май не е имало комунизъм-пък гледай ти, не живеят ли там хората по-добре/в материално отношение/. Това, дето безбожните комунисти непрекъснато се опитват да правят е, да ни убеждават, че едва ли не трябва да сме благодарни, на тях и техните господари, че сме дишали!
Потребителски аватар
ecclesiast
Потребител

Мнениеот ecclesiast » чет авг 05, 2010 5:50 pm

Zahira написа:
zmianatz написа:
ecclesiast написа:Естествено, че зле се отнасяме. Църквата беше гонена. Комисари обикаляха из градове и села и изтръгваха семейните библии и ги конфискуваха - от домовете на хората. Забраняваха да ходим на църква. Учителите обикаляха в патрули по двойки около църквите, за да плашат учениците да не се черкуват. Принуждаваха младежите да богохулстват в училище и да се отричат. Трябваше да членуват в комсомол, който е атеистична организация. Св.Синод се страхуваше да пусне Евангелието да се продава в църквите. Четяхме протестантски евангелия по липса на православни.
Сегашният обществен строй е много по-лош и от комунистическия, това е така. Но това не е повод за носталгия.

:clap:

Е, хайде сега забранено било всичко. Ами в моя град дето живея не беше. И яйца се боядисваха свободно, и в училище съм носила да се чукаме с децата и да ги разменяме. Нищо не сме правили тайно. И на Коледа съм ходила да гледам и да се радвам на новородения Исус в католическата църква. Влизах и в двете църкви без никой да ме следи. Какви глупости говориш. И аз и децата ми са кръщавани без да е имало нужда да се крием от комунистите. Като малка ходех с баба ми на литургии в католишката църква, и не само аз, и други деца ходеха. А с другата баба ходех в православната църква пак без проблем. Глупости говориш. Изобщо не съм съгласна.
А това, че се работеше на празници, не означава, че хората не ги тачеха и спазваха по домовете си. И пак казвам- никой не ни е следял.
Ако е било така там където си живяла, не значи, че и другаде е било.
Не защитавам комунягите, само казвам при нас в големия град как беше.

Да, и ние боядисвахме яйца, мисля даже, че се продаваха бои в супера. Но беше вкарано в параграф - етнографски обичаи. Моля ти се, гнус ме е да си спомня предаванията по тв за "народните обичаи и вярвания". И в училище носехме яйца, да. НО, ВНИМАВАЙ, НАВСЯКЪДЕ В БЪЛГАРИЯ УЧИТЕЛИТЕ СЛЕДЯХА ПО ПАТРУЛИ ДА НЕ ХОДИМ НА ЦЪРКВА. НЯКЪДЕ ПРЕД СТРОЯ СА ИЗКАРВАЛИ КОЙТО Е ХОДИЛ - и ах, какво изповедничество, наистина би било славно такова безчестие. При нас и предупреждаваха на ведрина - ей, само някой да отиде на черква! Ще има религиозни празници (Великата седмица), забранено е да се ходи!
И за изземването на семейни Библии. И за неможенето да си купиш православна. Това са ФАКТИ.
А че можехме да идем на черква и причастяването ни, това не е заслуга на комунистите. Те не могат спря богослужението, което крепи света. Все едно да спрат звездите и слънцето.
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » чет авг 05, 2010 7:08 pm

Е сега нали е "капитализтъм" що не са се юрнали към църквата, като влезеш я има един я двама.По празниците има народ, но то и по комунистическо си имаше :wink:, аз съм ходил винаги със нашите по големите празници и по бай Тошово време.
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » пон авг 23, 2010 2:06 pm

По Тошово време имаше и кръщенета, и църковен брак, и в синодалната книжарница съм виждала Библията, и съучениците ми, които бяха вярващи, ходеха на църква... В друга България ли съм живяла?
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пон авг 23, 2010 3:54 pm

В друга България ли съм живяла?

И аз съм живял в твоята България, в рода ни няма дете което да е не кръстено до 40 дни и жена, която да не е пазила строг пост и да не ходи редовно на черква. Може и някъде някой да е следен, но съвсем не е било правило. А в забавачницата водих спор с учителката дето твърдеше, че светкавиците ставали по някакъв неправилен начин, докато е добре известно, че ги прави св. Илия с колесницата. За съжаление семейната закалка въобще не ми помогна и в осъзната възраст бях научен атеист, не защото някой ме е карал, а защото четях всякаква научна литература и то 90% западна. Поне съм честен и си признавам, а не обвинявам други.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон авг 23, 2010 9:07 pm

Кабрал написа: А в забавачницата водих спор с учителката дето твърдеше, че светкавиците ставали по някакъв неправилен начин, докато е добре известно, че ги прави св. Илия с колесницата.

от участието ти до този пост бях с впечатление, че богословските ти познания са много над нивото на окултния фолклор. или тези ти вярвания са отживени със съответната възраст?

Върни се в “разни”