"Не бъдете вербувани, ще отидете в пъкъла" и "Не участвайте"

обсъждане на всякакви въпроси
Потребителски аватар
ecclesiast
Потребител

"Не бъдете вербувани, ще отидете в пъкъла" и "Не участвайте"

Мнениеот ecclesiast » чет юли 15, 2010 5:16 pm

Това са мои афиши - не знам дали ще се появят изображенията. Ако ли не - ето го текста: Не бъдете вербувани, ще отидете в пъкъла на вечни мъки. Четете пророчествата в Свещеното Писание - прем.соломонова 17 и 18 гл. Исаия, Иезекиил Иеремия, особено Откровение 12 и 13 гл.

Другият е - Не участвайте в театъра на антихриста. (писала съм пак същите неща.)

Едва ли някой от вас, ако живее в София, не е виждал тия афиши. Видях, че някой ги е качил в интернет и оттам взех снимките. Тук са във формат А4, правила съм и в А3 - двойно по-големи,сиреч. Лепях ги по булфоните, стълбове, навсякъде и в продължение на близо две години.
Как се отнасяте към тях?
Радослав
Модератор

Re: "Не бъдете вербувани, ще отидете в пъкъла" и "Не участва

Мнениеот Радослав » чет юли 15, 2010 5:20 pm

Виждал съм ги в градинката на Банята. :wink:
Потребителски аватар
ecclesiast
Потребител

Мнениеот ecclesiast » чет юли 15, 2010 5:24 pm

Дон Кихо

Мнениеот Дон Кихо » чет юли 15, 2010 8:52 pm

Нещо не си добре, другарко. Какво психотронно оръжие имаш предвид, откъде си уверена, че то съществува, кой, откъде и защо го управлява? За какъв театър на Антихриста говориш? Имаш ли паспорт или го смяташ за "сатанински"? Сигурно не си на работа и не учиш, защото държавата и университетът според тебе са от лукавия. С какво се различаваш от полудивите руски старообрядци или фашизоидните американски фундаменталисти в горите на Монтана?

Един византиец от ІV век - Димитър Кидонис
http://archiman.livejournal.com/
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет юли 16, 2010 10:01 am

Еклесиаст, специално съм ги заглеждала, защото отпърво не бях сигурна, че са православни. После с радост и учудване открих, че са!
За съжаление не мисля, че някой който НЕ знае, ще се научи от тях, само знаещият ще обогати знанието си.
Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » пет юли 16, 2010 11:17 am

За мен, атеиста, тези лозунги изглеждат така:

"Не бъдете вербувани - ще отидете в пъкъла на вечни мъки" = "Вярвай в Исус Христос, иначе лошо ти се пише!"
"Не участвайте в театъра на антихриста! Четете Библията:" = "Ако не си с нас, значи си на страната на дявола!"

Заплахите за вечна ваканция сред геената огнена, както и грешната презумпция, че ако не съм вярващ (християнин), то тогава непременно съм антихрист/сатанист, са сред най-старите трикове на църквата и честно казано, отдавна са се изтъркали. Поради това не вярвам, че са оказали някакъв ефект, особено сред по-младите.

Разбирам, че намеренията на Еклесиаст спрямо тези плакати са чисти и уважавам усилията, които е хвърлил в продължение на 2 години. Просто предоставям обратна информация, надявам се да се окаже полезна. :)
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пет юли 16, 2010 11:46 am

Еклесиаст, не знам към коя „целева група“ са насочени посланията.
Ако са за вярващите - мисля, че е ефекно. На мен лично ми привлякоха вниманието, че даже и прочетох пак посочените глави. :wink:
Ако, обаче, са насочени към атеисти и иноверни, то мисля че посланието не е поднесено подходящо. За справка виж мнението на Нерегистрирания по-горе. Ако аз съм атеист, първата ми мисъл ще бъде „това са някакви сектанти“. Аз лично бих подходил малко по „маркетингово“. :D За да бъде изчетено от забързани минувачи, трябва да е максимално кратко, но същевременно въздействащо. Например, екзистенциален въпрос с големи букви и книга, глава и стих под въпроса, но без директен цитат от Библията. Така най-малкото ще амбицираш някой от чисто любопитство да отвори Писанията. :wink:
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет юли 16, 2010 12:30 pm

Последна промяна от small axe на пет юли 16, 2010 12:51 pm, променено общо 2 пъти.
refab
Потребител

Мнениеот refab » пет юли 16, 2010 12:48 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пет юли 16, 2010 1:46 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет юли 16, 2010 2:11 pm

А :eh: , Радо, отде ще знаем ние с тебе, кой какво го води Господ да върши за Негова прослава? Не знаем..
Ти прави според както Господ иска от теб. Не обезсърчавай въпросният "еклесиаст" с идеи, че щял да наплаши народа. Няма страшно!

А пък ти, за благовестието действай като Павел, за инославните стани инославен, за да спечелиш инославните, за православните православен за да спечелиш православните, на всички стани всичко (без греховете), за да чуят благовестието и не им говори за различни църкви, но за Благовестието което е сила за спасение на всеки който вярва..!

А еклисиаст нека си ходи с надписа на гърба -"Покайте се и повярвайте в Благовестието", няма да навреди на никого гарантирам ти!! :D
:thumbup:

Например нещо по- практично:
Примерно не одобрявам метъла, но има един метъл познат дето ми е мил на сърцето. Той седи на една маса, в един метъл клуб и порка. Отивам в метъл клуба, вземам си бира и сядам при него, слушам "музиката" пия биричка и зяпам на стената някакъв нарисуван бик дето се бие с някакво изчадие, приличащо на извънземно.
Да си говорим не можем понеже някакъв славен певец ръмжи страшно и нищо друго не се чува наоколо, а и метълът е изпил 5-6 бирички вече, та няма смисъл много от разговори, а просто си мълчим приятелски.
После си тръгваме и го закарвам с колата у тях, че да не спи в некоя градинка отново. Та така, пък след време идва на гости на вилата и там си пием някоя и друга бира и си говориме, за метъл, за мотори, за хавайски сърф( това вече ми харесва), показвам му сърфа дето го майсторя в мазата и такива неща. По някое време си говориме за катастрофи с мотори и за разни познати трагично загинали на пътя, та става дума и за вярата в Бога и за Благовестието. Откривам, че метълът имал дядо поп, ама станал комунист после, но имал Библия в тях от него време. Сетне метълът вече знае с кого си има работа демек вярващ човек, но не е разочарован, но напротив има още една тема за разговорор.Благовестието е казано и чуто, тоест посято.Дали някога ще покълне, кой знае, Бог прави да расте, ние можем да споделяме вярата си, понякога и като ни питат, понякога и като не ни питат, но стане дума, а понякога, ако Господ даде сила и като еклесиаст с надписа на гърба. Така ще чуят хора които пък иначе може и да няма друг начин да чуят нещо.
Всеки нека постъпва според както Бог му дава сили и мъдрост, не от гордост или партизанщина , но от любов към хората и Бога.

Това, обаче, не е маркетинг, реклама на Христос, сякаш е перилен препарат или нещо такова, но споделяне на Божието слово и заповедта за покаяние. Понеже Благовестието не е -" Виж ся има Бог, повярвай в Иисус и ще ти стане едно хубаво на душата и си спасен и нямаш грижи вече", но преди всичко трябва да се каже, че Бог е различен от нас и в Него няма зло а в нас има.И Той е заповядал на всички навсякъде да се покаят, понеже е определил ден когато ще съди човеците чрез човека Който е определил, като го е възкресил от мъртвите. Затова , който се покае (обърне) от злото(греха) и повярва в Благата вест за спасение чрез вяра по Благодат и се кръсти ще се спаси. Има начин да се каже това в един нормален човешки разговор без да се съди човека от нас, но да се изяви Божията воля.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пет юли 16, 2010 3:14 pm

Виж, Смол, съгласен съм с това, което казваш по-горе.
НО, обърни внимание, че в примера не става дума, че Еклесиаст обсъжда с всички срещнати вярата в Иисус Христос. Даже не става дума за разговори. До колкото разбирам, Еклесиаст иска да насочни внимание към определено послание. И тук въпросите са:
1. Чие внимане се търси?
2. Как, по какъв начин, да се ангажира това внимание?

Затова казах, че трябва да се подходи „маркетингово“ (в кавички!!!), имайки предид начина на мислене на консуматорското общество днес. :wink:
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » пет юли 16, 2010 3:25 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет юли 16, 2010 3:56 pm

Ами човекът се е отчаял от безбожието на народа и е предприел нещо, той и Бог само знаят мотивите.
Предприел е нещо, не се е отчаял както пророк Илия и да се е сврял в една пещера и да иска да умре.
Помниш ли какво Бог му каза на Илия и великият пророк се покори.
-Какво правиш тук Илия....

Радо вероятно имаш друго предвид и аз не съм те доразбрал, но аз към маркетингът и рекламата съм силно предубеден, понеже рекламата за мен е една измама, и като го рекох на един доцент по маркетинг веднъж (незнам що ни бяха лепнали такъв предмет да учим) той ми се разсърди и ми писа някаква ниска оценка накрая.

Казах му, че маркетингът и рекламата имат за цел да продават продукта, а той се нацупи понеже казваше, че са чисто изкуство, вероятно като преподавател в катедра дизайн искаше да е човек на изкуството, знам ли.

Като чуя за Маркетинг и реклама и си представям мазно усмихната девойка да ми размятка нещо си и да ме убеждава колко прекрасно е, как ми трябва и колко е ефтино. Тоест пълни глупости.

Та затова и така говоря, понеже такива стратегии в християнството не мисля, че са непременно удачни, защото вярата не е продукт за продаване все пак.

Чудил ли си се що никой не рекламира водата например (само минералната се ракламира). Водата няма нужда от реклама, тя е жизнено важна потребност.
Но ако не беше Бог направил да се ожаднява и ти ако не пиеш ще умреш, просто някой щеше да казва точно това-" пийте вода иначе сте загубени". Разбира се, че ми е несъвършен примерът и е нужно и да обичаме( практически) преди всичко хората като им споделяме вярата си..

За това който е жаден, казва Господ, нека да дойде при Мен и да пие и реки от жива вода ще потекат от него..

Ако не е жаден някой няма и да дойде да пие, за това е нужно да сме сол и да се молил за хората, та дано пожелаят да вършат Божията воля, да ожаднеят за правда и да познаят, Кое е Христос.

Иначе [u]целевата група
на еклесиаст може спокойно да бъде, враждебните и крайни атеисти които не желаят да чуят нищо за Бога и вярата. Може пък да се стреснат и замислят. Така той ще е като мегафон, като животворно или съответно смъртоносно ухание носещо за едни живот за други смърт. Така е и всеки един от нас с околните. Дано дава Бог да сме по скоро животворно ухание, носещо живот, Радо! :thumbup:

плакатите могат и да се подобрят и да се прицелят по точно, все пак.. :!:
Но нека все повече такива православни да има..., надявам се и разумни в поведение и отношение към хората. Не познавам човека, но се надявам на най- доброто..
Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » пет юли 16, 2010 5:57 pm

"Вярвайте в Бог, инак ще горите у пъклото" също е вид реклама.
Аналогична е на "Ползвайте Калгон, иначе ще ви изгори пералнята".

Иначе съм с две ръце за идеята на Радослав.

Върни се в “разни”