"Истинското лице на Ванга" - автор Борислав Крачунов

обсъждане на всякакви въпроси
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Re: "Истинското лице на Ванга" - автор Борислав Крачунов

Мнениеот Чехълче » пет авг 20, 2010 11:51 am

Асен
Потребител

Re: Иван

Мнениеот Асен » пет авг 20, 2010 11:57 am

Последна промяна от Асен на пет авг 20, 2010 12:45 pm, променено общо 2 пъти.
Кристина86
Потребител

Мнениеот Кристина86 » пет авг 20, 2010 12:32 pm

Когато ходих на Рупите мислех, че Ванга действа с тъмна помощ. Беше ми страшничко.
На връщане от там колата ни спря насред пътя, не помня какво точно й беше станало, но за 5-6 год. откакто я имаме, никога не е спирала така.
Знам, че не е кой знае какво, но аз го приех като знак. :roll:
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » пет авг 20, 2010 7:31 pm

Dante
Потребител

Мнениеот Dante » пет авг 20, 2010 9:28 pm

Запознах се със споменатия труд и се питам, възможно ли е да има хора, претендиращи да са Христови, които да имат такива вятърни мелници в главите си и да строят такива картонени кули? За да не бъда голословен ще се аргументирам.

Първо, в Стария завет са описани ГЛЕДАЧИ, пророци или нещо от сорта /1 Царе 9:9/, които са имали във всеки град приемно място, "кантора", и желаещите да се допитат за някакъв въпрос са имали обичая да им дават по нещичко /1 Царе 9:8/. Т. е. говорим за монопол върху гледането, извършван от "БОЖИИ ЧОВЕЦИ", изпълняващи чин на пророк в древната Църква.

Логично възниква въпросът къде са изчезнали тия "БОЖИИ ЧОВЕЦИ" в XX век, та да се появи "феноменът Ванга" на бял свят? Отговорът на този въпрос обяснява донякъде тежкото патово положение в днешната Църква. Допуснати са много грешки, но няма индикации те да са локализирани и да бъдат поправени.

Второ - от научна гледна точка материалът е слаб. Не е подходено НАУЧНО към "феномена Ванга", а авторът се е водил от своите страсти, което е довело до една псевдонаучност, породена от предубедеността към изследвания обект. Ако бях рецензент на този млад човек, щях да му дам някои насоки, които биха го извадили от унеса на омайващия наркотик, който пуши.

Трето, макар материалът да има своите достойнства, влизайки в ролята на ПРОПАГАНДА, той тотално измества своя фокус - тук не се разкрива лицето на Ванга, а лицето на окултиста по принцип, като умело и в голяма степен манипулативно е "доказано", че Ванга е типичен пример за обсебена от бесовете.

Това е мое ЛИЧНО мнение, с което всеки има ПРАВО да НЕ се съгласи. Ще се радвам да ми посочите слабите му страни, ако откривате такива.
Vladislav
Потребител

Мнениеот Vladislav » пет авг 20, 2010 10:08 pm

Dante, ще се радвам Дон Кихот, или по-точно научния ръководител арх. доц. д-р Павел Стефанов, да отговори на въпросите ти.

ivanb63, може би трябва да проучиш какъв окултен кръг са направили Ванга, Людмила Живкова, Светлин Русев, Нешка Робева, който все още завлича хора в бездната. Може би и ще си отговориш защо хората не трябва да мълчат, а такива книги трябва да имат многохилядни тиражи. Виж какво нещо има в "нейната църква" :?: , за мен това е просто един езически храм, място за поклонение на идол, а не на Бог.

Трябва да се показва реално каква е тя и кой е водил "дарбата" и. Делата й пък са съблазън за много хора и упование на много да продължат по нейния път.
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » пет авг 20, 2010 10:25 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет авг 20, 2010 10:28 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет авг 20, 2010 10:36 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб авг 21, 2010 1:36 am

Толкова ли те интересува терминологията, на това място в църковославянската Библия пише приблизително: "да няма у теб нито който очиства сина си или дъщеря си през огън, нито влъхва, нито чародей, нито птицевълшебник, нито обаятел, нито коремоговорник, нито който гледа знаци, нито който пита мъртвите". Тъй като нищо от това не е било практикувано от Божиите човеци, значи или трябва да задраскаме това място в Библията, или в биографията на Ванга, ако искаме да я обявим за пророчица в библейския смисъл.
Кристина86
Потребител

Мнениеот Кристина86 » съб авг 21, 2010 9:53 am

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » съб авг 21, 2010 1:23 pm

ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » съб авг 21, 2010 1:43 pm

Възможно е да има в предвид вентрилоквист :lol:.
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » нед авг 22, 2010 6:55 pm

Понеже намесвате и моето име като научен ръководител в ШУ на автора Крачунов, ще взема думата. Авторът е протестант и според мен гледа малко крайно на темата "Ванга". Той я разглежда в чисто манихейски категории - само зло или само добро. Трябва да се признае, че е имало немалко случаи, при които тя е помагала на нещастни хора, загубили важни ключове, без които ще отидат в затвора, или не намерили лечение в официалната
медицина.

Като казвам това, не оправдавам бесовщината на Ванга, която няма нищо общо с Духа в Коринт, за който споменава по-горе един форумец. Дяволът е по-умен и по-хитър, отколкото можем да си представим. Понякога той отначало извършва добро, за да предизвика доверието на човека и след това да го въвлече в бездната.

Неотдавна чух, че в т.нар. храм на Ванга на Рупите по повод годишнината от смъртта й била отслужена литургия за нея. Народът развратничи по курортите, Синодът пак нищо не разбрал, култът към Ванга се увековечава. Този свещеник трябва да бъде низвергнат.
:clap:
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » нед авг 22, 2010 7:56 pm

Щом сте се събрали толкова много "плювници" на Ванга, явно тя е заслужила популярността си. Обикновенно по-слабите обичат да плюят по-силните, като с това опитват да омекотят удара по егото си, причинен от разликата между способностите им. Ванга била врачка, затова според вас е била дяволско изчадие. Аз не съм учил руски, но знам смисъла на думата "врач", а именно - лечител. Т.е. - някой, който има повече акъл и способности от другите и когато те (другите) имат нужда от помощ, отиват при него, за да ги излекува. Доколкото знам, тя се е справяла чудесно, както с това, така и с предсказанията. И щом е била добра, айде да я оплюем... Нали в това сме най-добри - да плюем другите. Това ни е национален спорт.

Върни се в “разни”