"Истинското лице на Ванга" - автор Борислав Крачунов

обсъждане на всякакви въпроси
Aether
Потребител

Re: "Истинското лице на Ванга" - автор Борислав Крачунов

Мнениеот Aether » чет сеп 02, 2010 7:30 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет сеп 02, 2010 7:41 pm

И къде сме осакатени според теб - в главата ли, че не виждаме миналото и бъдещето или в сърцето, че имаме лоши мисли? В торсионните полета има ли инфо за това да обичаме враговете си и че Иисус Христос е нашият Изкупител?
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » чет сеп 02, 2010 7:57 pm

ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » чет сеп 02, 2010 8:06 pm

Абе момчета стига с тези торсионни полета, мембранни теории и рептилски съжителства, ние като сме прости да не ядем на картофа листата :wink: яяяя малко се дръжте на положение!

Баба Ванга си е жена дарена с възможности които не всеки човек може да притежава, кой и ги е дал и защо ..... важното че е помагала на хората, а кой се е възползвал от това то е ясно за всички.Същото е и важно че тя няма да умре докато е в устата на хората за добро и за лошо.
Стига сте и ровили кокалите, и ми се пишете за християни ....
Последна промяна от ivan47 на чет сеп 02, 2010 9:17 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » чет сеп 02, 2010 8:11 pm

Не става въпрос за осакатени, а за ниво на развитие. Някой хора са по-развити от други, по една или друга причина. Това си е в реда на нещата. Въпроса е, когато видите някой, който е по-развит и по-добър в нещо, да имате стремеж да получите познание от него, доколкото можете, а не да го оплювате. Нищо ново под слънцето. Знаете ли колко "вещици" са били изгаряни на клада в средновековието, особено по време на чума. В Англия били избити всички жени в някакво село, и мъжете останали без жени, и били принудени да задоволяват плътските си нужди с прасета. Виждате ли какви неща са се случвали в името на Бог. Отвратително. Сега, вие обявявате по същия начин Ванга за вещица, но поне няма да я изгаряте на клада, защото сме 21. век и защото е вече починала. Вещици, демони, караконджоли, дзверове, лами, змейове, зомбита, уукита, орбове, Зона 51, Елвис може и да ги има, но не всички са зли, а са малко по-особени. Кой ли не е? Всеки е някакси особен и неповторим. В различието сме силни, а не в еднаквостта. Затова, по-толерантно с различните от вас.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет сеп 02, 2010 8:12 pm

Къде му е на Данте блогът, че не можах да го открия :oops:
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » чет сеп 02, 2010 8:38 pm

Dante
Потребител

Мнениеот Dante » чет сеп 02, 2010 11:11 pm

ven4e,

Питаш се за какво са ни дарби? Да речем пеенето е дарба - един има глас, приятен за ухото, знае къде да спира, за да си поеме дъх и къде да извисява глас /школуван е/, докато друг, при все че има голямо желание да пее да речем в църковния хор, няма такава даденост. Сигурно ти харесва да слушаш Великото славословие - но, ако никой не може да пее, нито иска да сподели с другите своята дарба, как ще се наслаждаваш на Великото славословие?

Да, ама нали говорим за СВРЪХЕСТЕСТВЕНИ дарби! За какво ми е например да огъвам лъжици? С какво това ще помогне на когото и да било?

Ами, ven4e, ако някой, силен в огъването на метал се събере с можещ да заварява с елекрожен, а и намерят някой, който да ги напътства естетически и технически, те спокойно могат да направят една хубава братска бригада и да направят ограда/парапет/... на всеки, изявил желание, например на молитвения дом:
http://www.hefest-plovdiv.com/index.php?p=5&l=1

Добре, защо пък ми е да виждам бъдещето?

Ами, ven4e, бъдещето може да бъде променено - например виждаш, че цунами ще удари тропическия остров, на който планираш да прекараш лятната си ваканция. Анулираш своето пътуване и отиваш на планина. Това лошо ли е и ако, да, за кого?

Хм, а защо ми трябва лечителска дарба?

Ами, ven4e, преди доста години една възрастна зъболекарка се възмущаваше пред мен, че някакви евангелисти на тяхна сбирка започнали да викат: О, Джисъс, напълни всички зъбни дупки /от кариеси и всички липсващи зъби/! И тази зъболекарка просто станала и беж да я няма от това, според нея, откачено събрание. Но, ако имаше един реален лечител, който да залепи ръка за дясната буза на някого, после за лявата и след това да накара тази зъболекарка да преброи колко кариеса ще открие при повторен преглед и тя установи, че кариесите липсват, мислиш ли, ven4e, че тази зъболекарка ще бяга панически като види евангелисти?

Мислиш ли, че ще има толкова скептици и атеисти, ако имаше едно изобилие от проявления на ДУХА? Защото ДАРБИТЕ /даващи добри плодове!/ са дадени от ДУХА, за обща полза и блогопреуспяване, за взаимно изграждане и братско домостроителство.

P. S. Ще те включа в някоя библейска история, щом си мераклия - ще предаваш от мястото на събитието, директно. :)
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет сеп 03, 2010 7:11 am

Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пет сеп 03, 2010 12:02 pm

Г-н Dante, извинявам се за любопитството, но имам 3 бързи въпроса:

1. Защо наричате Последната теорема на Ферма "математическия К2" - това е за Вас (или пък е общоприето и ако да - от кого) най-трудното (велико и т.н.) нещо, доказано в областта на математиката, или може би по принцип най-голямото нещо в тази област (с това много капацитети няма да са съгласни), или нещо друго?

2. В крайна сметка "изкачихте" ли го и по-точно: намерихте ново доказателство или просто успяхте да разберете доказателството на Уайлз на Хипотезата на Танияма - Шимура?

3. Каква все пак е тази толкова споменавана от Вас "Основна математическа аксиома"? (ако не е тайна, разбира се, а ако е тайна - защо?)

Дано не Ви притискам по някакъв начин с тези въпроси, но не се стърпях да ги задам, като прегледах набързо блога Ви.

PS. Извинявам се и за това, че постът ми не е по темата за Ванга.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет сеп 03, 2010 12:40 pm

тука не за друго ами просто спомена за формите, а не структурата, а и като се абстрахирах от луцифер ми се видя интересен експеримент, макар, че е малко шантава тази идея... А да, това ти го поствам по повод скаралната геометрия, може и това - последните 4-5 препратки са интересни, руснаците доста си врат носа... (опа 4. Е. и Л. Вселенски: “Вселенските матрици” 2006 г.
5. В. и Т. Тихоплав: “Физика на вярата” 2003 г.
6. В. и Т. Тихоплав: “Хармония на хаоса” 2004 г.
7. А. Е. Акимов, лекции в София, ноември 2006 г.
8. Саша Тодорова: “Звукът на спиралата” 2003 г. и “Ода за Икар” 2006 г.
)
И на тебе ти трябва точно теорията на торсионните полета (От академик Шипов), особено след като заговори за форми. И ти препоръчвам Големите неистини в съвременната физика на проф. Пенчев, това е преиздание на старата книжка "Електромагнитна същност на материята"
Няма да е зле да драснеш тази аксиома, щото в толкова изписано не успях да й хвана границите...
Dante
Потребител

Мнениеот Dante » пет сеп 03, 2010 3:35 pm

ven4e,

Права си за капризите. А и в момента никак нямам време да пиша live-истории на библейска тематика. Но обещанието си е обещание.

Agni,

Ще ти отговоря в блога ми - само трябва малко да почакаш, че започна септември и трябва да се включа по-активно в къщните мероприятия. Направо ще ме разкъсат, като ме гледат как блажено си чаткам на компютъра. Трябва малко да се сниша за известно време, да отчета извънвиртуална дейност. Но ти за никъде не бързаш, нали?

Aether,

Гледал съм много интересни лекции на Друнвало Мелхизедек за sacred geometry /има ги в YouTube, например: [http://www.youtube.com/watch?v=NP5V5P_hNJU]/, а това "цвете на живота" дойде преди няколко години в България. Не помня колко струваха 10 ваденки, големи колкото монета от 1 лев, но аз лично не проявих интерес. Една баба на наши роднини я бяха налепили с тях, но не можа да прескочи трапа.

Благодаря за литературата.

Не си успял да схванеш за какво иде реч относно ОСНОВНАТА МАТЕМАТИЧЕСКА АКСИОМА, защото това писмо беше само загатване на ПАРАДИГМАТА - то нямаше за цел да утоли глада, а да събуди апетита на БАН.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет сеп 03, 2010 3:46 pm

Кристина86
Потребител

Мнениеот Кристина86 » чет сеп 16, 2010 5:13 pm

Много се притесних от нещо. Откакто почина татко, все си мисля, че е на хубаво място и душата му не е свършена, загубена и т.н. Сега не знам какво да мисля. sad:
Попаднах на една книга. Авторът разказва за срещите си с демони и как се спасил от тях с помощта на Бог.
Пише, че демоничните духове се представят за починали близки на обикновения човек, разказват исторически факти, влизат в тялото и т.н. Все неща, които Ванга е практикувала. От това почвам да си задавам въпроса Как може да познаеш дали някой, който ти се представя като Ангел е наистина такъв? Защото има доста разкази за срещи с Ангели и как те лекуват.
Това, което страшно много ме стресна в книгата е, че демоничните духове насаждат в човека мисълта за прераждане и безсмъртие на човешката душа. Не ми е ясно какво става с душата след смъртта тогава.
Дано никой не ме нападне, само искам мнение. :))
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » чет сеп 16, 2010 5:32 pm

Криси, ако някой ти каже, че знае какво става с душата, не му вярвай. Или лъже, или наистина знае, щото има някакъв усет. Да, ама няма как да знаеш, кой от двата варианта е, освен ако не го тестваш с полиграф (детектор на лъжата). И тогава нямаш гаранция, защото може да е луд и да си вярва какво говори, а може и да се контролира толкова, че и детектора да не го хваща. След като няма как да узнаеш имаш 2 варианта: да приемеш за вярно най-добрият вариант или най-лошият. Ако вярваш в Бог, а се окаже, че няма Бог, то няма проблем, но ако не вярваш в Бог, а се окаже, че има Бог, тогава имаш сериозен проблем.... Сама избери в какво да вярваш. Между другото, за каква "основна математическа аксиома" говорите, и защо, след като съм учил 3 висши математики нищо не съм чул по въпроса? Знаех си аз, че нищо не знам, ама...

Върни се в “разни”