"Истинското лице на Ванга" - автор Борислав Крачунов

обсъждане на всякакви въпроси
Асен
Потребител

"Истинското лице на Ванга" - автор Борислав Крачунов

Мнениеот Асен » чет авг 19, 2010 9:24 pm

"Истинското лице на Ванга" - автор Борислав Крачунов.
Сайт на автора:

" Увод

Настоящата книга обхваща живота и делото на Ванга и ни запознава с библейския поглед върху този феномен, като има за цел да ни насочи
към истините, записани в Свещеното Писание, които ни дават духовна светлина и познание, за да можем да се ориентираме сред окултните учения и най-вече литературата, написана в полза на Ванга.

Задачата, която си поставих е с помощта на Божието Слово да разкрия истината за дейността на Ванга, каквато Библията я определя, да изоблича
лъжата с цел издигане Божия авторитет, тъй катодо момента пророчицата се смята от много хора за светица и Божи служител...."

цялата книга:
Последна промяна от Асен на пет авг 20, 2010 12:41 pm, променено общо 1 път.
Кристина86
Потребител

Re: "Истинското лице на Ванга" - автор Борислав Крачунов

Мнениеот Кристина86 » чет авг 19, 2010 9:42 pm

Чела съм книгата.
Ще се повторя-не трябва да бъдем предубедени. Прочетете и книгите на племенницата на Ванга Красимира и тогава си решете сами за себе си.
Може би точно защото Ванга е била християнка, на моменти сама се е питала какво ли ще стане с душата й след смъртта.
Не смея да се впускам и аз в разсъждения, че мога да съм лоша в думите си. :mrgreen:
Vladislav
Потребител

Мнениеот Vladislav » чет авг 19, 2010 11:43 pm

Второзаконие 8
9. Кога влезеш в земята, която Господ, Бог твой, ти дава, да се не учиш да вършиш гнусотии, каквито са вършили тия народи;
10. не бива да се намира у тебе (такъв), който прекарва сина си или дъщеря си през огън, предсказвач, гадател, вражач, магьосник,
11. омайник, ни който извиква духове, ни вълшебник, нито който пита мъртви;
12. защото, всеки, който върши това, е гнусен пред Господа, и тъкмо поради тия гнусотии Господ, Бог твой, ги изгонва отпреде ти.
13. Бъди непорочен пред Господа, твоя Бог;
14. защото тия народи, които ти изгонваш, слушат гадателите и предсказвачите, а това Господ, Бог твой, не ти е дал.
15. Господ, Бог твой, ще ти издигне Пророк изсред тебе, от твоите братя, като мене, - Него слушайте, -
Исая 19:3. И духът на Египет ще изнемогне в него, и ще разруша кроежите му, - и ще прибягнат те към идоли и магьосници, към извиквачи на мъртъвци и към гадатели.
Еремия 27:9. И вие не слушайте вашите пророци и вашите гадатели, вашите съновидци, вашите магьосници и вашите звездобройци, които ви казват: "няма да служите на вавилонския цар".
Еремия 29:8. Защото тъй казва Господ Саваот, Бог Израилев: да ви не мамят вашите пророци, които са между вас, и вашите гадатели; и не вярвайте на сънищата, които сънувате;
9. лъжливо ви пророкуват в Мое име; Аз не съм ги пращал, казва Господ.
Михей 3:7. Ще се засрамят ясновидци, ще бъдат посрамени гадатели, и те всички ще затворят уста, защото не ще има отговор от Бога.

Деян. ап. 16
16. И като отивахме на молитва, срещна ни една слугиня, у която имаше дух да предрича, и докарваше голяма печалба на своите господари с врачуването си.
17. Като вървеше след Павла и след нас, тя викаше и думаше: тия човеци са раби на Бога Всевишний и ни възвестяват път за спасение.
18. Това правеше тя през много дни. А Павел, отегчен, обърна се и рече на духа: в името на Иисуса Христа заповядвам ти да излезеш из нея. И духът излезе в същия час.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет авг 20, 2010 9:19 am

успях да прочета няколко глави от тази книга и я препоръчвам горещо.

а цитатите от Владислав са в десятката!
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет авг 20, 2010 10:16 am

Ле-ле .. колко много праведници имало тук. Съдят с думите си един грешник (според тях) заминал си от този свят някъде там ...1995.... 1996... 1997 . А бе, май беше 1996 година. Сега сме 2010г..
И един грешник пречи на толкова праведници ( Бог да ги поживи) и те праведниците не можаха да съкратят този 20 годишен преход, та нарадът е на предпоследно място преди Буркина Фасо по условия на живот.
Сигурно тези безброй праведници още чистят греховете на един грешник?
Голям грешник ще трябва да е бил ... сигурно.

А Тигърче!? Голям хищник си Тигърче, ръмжиш на умрял човек и в гроба от има-няма 15-тина години. Евала Тигърче! И мене започна да ме хваща вече страх ... от праведността ти. Хляб ям, вода пие, до WCто ходя ... ми страх ме е, човещинка си е...
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет авг 20, 2010 11:12 am

Абе хора, докога ще изкривявате думата -"съдене"
Когато някой посочва кое правда и кое неправда, защо го наричате съдене?
Нима цитатите от Писанията са съдене?
Съденето още не е дошло. И то ще дойде. Съдният ден, тогава по думите на апостол Павел, ние, вярващите, ще съдим.
И сега можем да отсъждаме, кое е правилно и кое не, стига с криворазбраната хуманност и неволни манипулации. Това, че някой е умрял не значи, че не може да се каже дали това което е вършил преживе е правилно, според Писанията, или неправилно.
МОЖЕ!, Ванга е лъжепророчица, и гледачка, врачка. Това е истината, който не вярва, не вярва на Писанията, там ясно пише подобни люде на какъв дух са....
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » пет авг 20, 2010 11:17 am

Иван, сигурно ще останеш много разочарован от факта, че мод. Тигър никого не съди. Защото тя безпристрастно изказва своето мнение, каквото е, без излишни подробности и усуквания. Съгласен съм, че за някого това не е удобно, но какво да се прави, такива са нещата.

Прочети внимателно цитираното Божие Слово в постинга на Владислав и помисли за истинската страна на нещата. Защото това е непреходното и вярното. Вярвам, че ако възникнат допълнителни въпроси в теб, с радост ще получиш верните отговори тук, във Форума. :angel:
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет авг 20, 2010 11:19 am

Ама все се питам защо ли не оставим заблудените на греховете им...Изтръсках праха от дрехите си.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет авг 20, 2010 11:22 am

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет авг 20, 2010 11:25 am

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет авг 20, 2010 11:25 am

ЕЕЕ, Иванеееее.... :shh:
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет авг 20, 2010 11:29 am

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет авг 20, 2010 11:38 am

Чехълче, бях почнал да ти отговарям, но ... няма смисъл.

Ще си премълча, щото виждам и ти си много страшна като мод. Тигър. Не водите диалог с доводи , за това е безмислено.
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » пет авг 20, 2010 11:40 am

Последна промяна от Gunev на пет авг 20, 2010 11:51 am, променено общо 1 път.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет авг 20, 2010 11:50 am

Мм-дааа.. комбинацията между Стария и Новия Завет наистина е убийствена.

Точно като в онази тема " "Буквата убива, Духът животвори."

Съгласен съм. Само , че аз вече преминах през Стария Завет и съм се упътил към Новия Завет, без обаче да отричам стария завет. Поне така ми се иска да е.

Върни се в “разни”