Диктатура на толерантността

обсъждане на всякакви въпроси
Асен
Потребител

Re: Диктатура на толерантността

Мнениеот Асен » чет окт 28, 2010 9:08 pm

Слънчо, вероятно в даденият от теб пример за малкото момче, става въпрос за дете, произлязло от семейство със силно доминираща и авторитарна воля, и по този начин е "избило" в деформации от вида на показаната от теб. ОК!
А колкото до любовта, да, тя включва в себе си и физическото привличане, но не това, писано в Римляни 1 гл. по-горе. Съгласна? :thumbup:
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » чет окт 28, 2010 9:34 pm

Асене, ако поне веднъж беше общувал с мъж с женска душевност, можех да обсъждам с теб каквото поискаш за гейовете. Другото би било два монолога един след друг...
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » чет окт 28, 2010 10:25 pm

Значи,.....общувал съм с такива хора и то съвсем по мъжки. А случаят в твоя пример, може би е по-различен и е необходима консултация с психолог.
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » пет окт 29, 2010 12:34 pm

sluntce написа:
to6ominator написа:Ето какво мисля аз, за гейовете и лезбийките. Проблемът при тях е, не, че са гейове или лезбийки, а в това, че "практикуват" гейство и лезбийство. Никой не е застрахован, от това дали няма да почувства наклонност, но всеки ИМА ИЗБОР дали да се отдаде на наклонността си, или да не се отдаде. Бог съди по действията. Предполага се, че ние сме по-разумни същества от животните (в което не съм много сигурен), а това означава, че не трябва сляпо да се отдаваме на нагоните си, а колкото се може по-трезво и мъдро да преценяме, дали това, което се каним да направим е добро или не.

Тоше, извинявай, но според теб как един гей може да прави секс с една жена, без да се отдава на нагона си? Така де, ще си представя жената като як мускулест мъж, който... каква ще е ролята на жената в този секс? Трябва ли да ходят до секс шопа за "играчки"? Или да викнат помощник?
Може би препоръчваш на гейовете с "женска" душа да си сменят пола? Ще им платиш ли операцията? Или просто да не правят никакъв секс, за да не отидат в ада?
И защо не помислиш за любовта на гейовете? Не е като да я няма...Казват, че любовта изкупва много грехове...

Няма такова нещо като женска душа и мъжка душа. Душите нямат пол. Всеки секс заради самият секс си е грях. Ако сексът е с цел създаване на поколение, значи не е грях. И тъй, като секс "мъж с мъж", няма как да създаде поколение, значи... къв е извода? Бях казал, че това е вид грях, който може да се изкупи с повече добри дела. Значи не е задължително гей да отива в Ада. Но това не променя факта, че си е грешник. От друга страна, въпреки "дяволското изкушение", ако успее да победи физиката си и покаже, че е надвил дявола, то му се пишат точки, които му дават възможност да върви нагоре в йерархията на развитието си.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет окт 29, 2010 1:47 pm

Няма такова нещо като женска душа и мъжка душа. Душите нямат пол.

Ами ако въпреки мнението ти, душите имат пол?

Не бих бил толкова категоричен като тебе.

Според мене, преди Грехопадението и след Възскресението, може би няма пол Душата. :idea:
Защото може би, самото грехопадение е следствие на половото разделение на Душата.:idea:
Подавам само идея за размисъл. - нищо повече. :idea:
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет окт 29, 2010 4:09 pm

Всъщност, ако гейовете отидат при хипнотизатор, може би биха намерили лечение (това са теориите на регресията, не религиозно поддържани подчертавам). Но в България едва ли има толкова добри хипнотизатори, ако въобще може да се прави това
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » пет окт 29, 2010 8:53 pm

to6ominator написа:Няма такова нещо като женска душа и мъжка душа. Душите нямат пол. Всеки секс заради самият секс си е грях. Ако сексът е с цел създаване на поколение, значи не е грях. И тъй, като секс "мъж с мъж", няма как да създаде поколение, значи... къв е извода? Бях казал, че това е вид грях, който може да се изкупи с повече добри дела. Значи не е задължително гей да отива в Ада. Но това не променя факта, че си е грешник. От друга страна, въпреки "дяволското изкушение", ако успее да победи физиката си и покаже, че е надвил дявола, то му се пишат точки, които му дават възможност да върви нагоре в йерархията на развитието си.

Тоше, ако мислиш, че човек сам избира в кого да се влюби, в грешка си. Виждала съм 100%- ов хетеросексуален мъж да се влюбва в мъж- жестоко е и човекът отказваше да повярва. Бореше се с това наистина, но кой може да заповядва на чувствата си? Любовта си е безусловна обич, без "спирачки", дай, Боже всекиму да я изпита поне веднъж в живота. И какво като е към "неподходящ" човек? Грешно ли е да обичаш? Ами ако е взаимна? Ще се откажеш ли от нея? Аз- не!
И не съм писала за "мъжка" и " женска" душа, а за душевност. Мъжете и жените виждат света по различен начин, не знам дали е от тялото, в което сме или от нещо друго. Та мисълта ми беше следната: има мъже, които виждат света по начин, присъщ на жените; те реагират на събитията по женски, чувствата им са като на жена(има разлика, уверявам те!), дори оргазмът е различен при двата пола. Никой не е застрахован да се влюби в неподходящ обект. Но ако бъдем честни към себе си, ще позволим на любовта да победи завистта, обидите, омразата и осъждането, за да се извисим до чистата, себераздаваща и неосъждаща чувственост, която ни е дадена, за да бъдем щастливи на тази земя. Ако направиш щастлив един човек поне в този живот, не си живял напразно. Така мисля аз.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » пет окт 29, 2010 9:32 pm

Любовта си е безусловна обич, без "спирачки", дай, Боже всекиму да я изпита поне веднъж в живота. И какво като е към "неподходящ" човек? Грешно ли е да обичаш? Ами ако е взаимна? Ще се откажеш ли от нея? Аз- не!

Хм, Слънчо, нали вече знаем от къде "произлиза" любовта към "неподходящия човек". И най-важното-на какво се дължи?
:angel:

Римляни 1: 21-29

"...21 Защото, като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха; но извратиха се чрез своите мъдрувания, и несмисленото им сърце се помрачи.
22 Като се представяха за мъдри, те глупееха,
23 и славата на нетленния Бог размениха срещу подобие на образ на смъртен човек, на птици, на четвероноги и на гадини.
24 Затова, според страстите на сърцата им, Бог и ги предаде на нечистота, щото да се обезчестят телата им между сами тях, -
25 те които замениха истинския Бог с лъжлив, и предпочетоха да се покланят и да служат на тварта, а не на Твореца, Който е благословен до века. Амин.
26 Затова Бог ги предаде на срамотни страсти, като и жените им измениха естественото употребление на тялото в противоестествено.
27 Така и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разжегоха се в страстта си един към друг, струвайки безобразие мъже с мъже, и приемаха в себе си заслуженото въздаяние на своето нечестие.
28 И понеже отказаха да познаят Бога, Бог ги предаде на развратен ум да вършат това, което не е прилично..." :angel:
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » пет окт 29, 2010 9:45 pm

Хората, които никога не са обичали, постоянно говорят за секс...
"Голям залък хапни. голяма дума не казвай"- това знам аз.
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » вт ное 02, 2010 5:48 am

sluntce написа:
to6ominator написа:......

Тоше, ако мислиш, че човек сам избира в кого да се влюби, в грешка си. Виждала съм 100%- ов хетеросексуален мъж да се влюбва в мъж- жестоко е и човекът отказваше да повярва. Бореше се с това наистина, но кой може да заповядва на чувствата си? Любовта си е безусловна обич, без "спирачки", дай, Боже всекиму да я изпита поне веднъж в живота. И какво като е към "неподходящ" човек? Грешно ли е да обичаш? Ами ако е взаимна? Ще се откажеш ли от нея? Аз- не!
И не съм писала за "мъжка" и " женска" душа, а за душевност. Мъжете и жените виждат света по различен начин, не знам дали е от тялото, в което сме или от нещо друго. Та мисълта ми беше следната: има мъже, които виждат света по начин, присъщ на жените; те реагират на събитията по женски, чувствата им са като на жена(има разлика, уверявам те!), дори оргазмът е различен при двата пола. Никой не е застрахован да се влюби в неподходящ обект. Но ако бъдем честни към себе си, ще позволим на любовта да победи завистта, обидите, омразата и осъждането, за да се извисим до чистата, себераздаваща и неосъждаща чувственост, която ни е дадена, за да бъдем щастливи на тази земя. Ако направиш щастлив един човек поне в този живот, не си живял напразно. Така мисля аз.

Аз не искам някой да заповядва на чувствата си, а просто да ги игнорира. Ако те боли нещо силно, най-добре е да не тръгнеш да охкаш и да се вайкаш, а да не обръщаш внимание на болката, защото болката я има, ако и обръщаш внимание. Ако въпреки това, тръгнеш да охкаш, ти засилваш болката и се предаваш във властта и. Същото е и с болестта "гей".
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » вт ное 02, 2010 9:53 pm

Тошоминатор,

Следващият път когато те споходи такова "велико прозрение" за "най-вярното поведение" на човек, когато изпитва неистова болка - отиди да го кажеш на човек с бъбречна криза, раждаща жена или изгорял 80% човек.

Р.S. Вече си голям - мисли преди да говориш.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » чет дек 02, 2010 9:43 am

Не знам, къде да споделя, затова споделям тук. Става дума за наскоро починалия Андрей Баташов. Според някои източници, излизайки от комата, той е споделил, че е бил в отвъдното и, че там е било страшно. Незнайно след колко време той отново затваря очи, този път - умира.
Това ме наведе на много мисли. Човекът е бил стреснат и уплашен. Можели са да го подготвят за отвъдното. Можело е да се викне свещеник за изповед и последно причастие. Но уви- съвременното ни общество автоматичски отхвърля всякакви такива неща. Прави се всичко друго- информация за здравето, събиране на пари, телевизионни шоута, всичко друго, освен нещо съвсем лесно и просто- да се погрижат тази душа, да потегли за отвъдното изповядана и пречистена.
Сега се изброяват колко роли клетника, бил изиграл в някаква отвратителна пиеса. Какво може да помогне това на клетата му душа? Или че бил депутат...
Бог да се смили над нашето съвременно общество, за което последната изповед или причастие е нещо твърде немислимо(меко казано).
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » чет дек 02, 2010 10:00 am

Ника написа:Става дума за наскоро починалия Андрей Баташов. Според някои източници, излизайки от комата, той е споделил, че е бил в отвъдното и, че там е било страшно. Незнайно след колко време той отново затваря очи, този път - умира.

Ника, къде прочете това? Може ли да посочиш източниците на информацията?
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » чет дек 02, 2010 10:31 am

Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » чет дек 02, 2010 10:45 am

Благодаря, Ника,

Дано повече хора се замислят.