Какво се разправяте за тези митарства!?

обсъждане на всякакви въпроси
ven4e
Потребител

Re: Какво се разправяте за тези митарства!?

Мнениеот ven4e » ср ное 17, 2010 10:06 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср ное 17, 2010 10:09 pm

malinka
Потребител

Мнениеот malinka » ср ное 17, 2010 10:54 pm

След това светите Ангели ми казаха: "Ти видя, Теодоро, страшните и скверни блудни митарства. Знай, че рядко някоя душа минава през тях, без да я задържат защото целия свят лежи в злото на съблазните и нечистотиите и всички човеци са сластолюбиви и склонни към блуд. Човек от ранна младост е разположен към тези дела, и едва ли ще се опази от нечистота; малцина са умъртвяващите своите плътски похоти, които затова минават свободно през тези митарства; повечето погиват тук; лютите изтезания похищават душите на блудниците и с ужасни мъки ги отвеждат в ада. Ти пък, Теодоро, благодари на Бога, че по молитвите на свети Василий премина тези блудни митарства, и повече няма да срещнеш задържане".
Много ми беше интересно, благодаря.
значи ли това обаче че един средностатистически 40г българин или българка нямат никакви шансове вече?
След като дори Теодора едва е минала през всички тези препятствия....? Аз като се замисля колко съм грешна ....
извинете за може би глупавия въпрос.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср ное 17, 2010 10:57 pm

Този израз много протестанти го използват (и друг път съм му обръщала внимание), но тъй като не съм им посещавала събранията ("църквите"), не съм наясно в какъв точно смисъл. Допускам, че традиционните протестанти, които се придържат към Библията, не го употребяват, тъй като има съвсем конкретен и непротиворечив смисъл в Притчи 25:22 и Рим. 12:20. Без изобщо да се заяждам, те питам - какво имаш предвид с последния си пост?
тодоре
Потребител

Мнениеот тодоре » чет ное 18, 2010 12:07 am

pavel
Потребител

Мнениеот pavel » чет ное 18, 2010 1:10 am

Последна промяна от pavel на чет ное 18, 2010 1:22 am, променено общо 2 пъти.
pavel
Потребител

Мнениеот pavel » чет ное 18, 2010 1:16 am

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » чет ное 18, 2010 4:53 am

Аз съм питал отците до 5 век за митарствата - не са чували за такова нещо.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет ное 18, 2010 5:18 am

Това, за което не са чували, са собствените ти въпроси, защото са вече в отвъдното и реагират само на молитви. За да научиш отговора им обаче (на собствените ти въпроси), и ти и всички развълнувани от тази скучна тема, отвори "Добротолюбието".
pavel
Потребител

Мнениеот pavel » чет ное 18, 2010 12:16 pm

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » чет ное 18, 2010 1:14 pm

Аз като искам да питам нещо отците отивам при това, което те са питали, а не говоря на стената.

Добротолюбие нямам - но творениятя им са на разположение. Йоан Златоуст ми е любимеца- не крия това.
Дайте цитат, където говри за митарства.

pavel, твоите отци-учители определено биха ми били един завратник - и по стар обичай биха ме питали "познай кой те удари"
pavel
Потребител

Мнениеот pavel » чет ное 18, 2010 2:09 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет ное 18, 2010 2:13 pm

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » чет ное 18, 2010 7:40 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет ное 18, 2010 8:32 pm

искам само да уточня за агитката от Пайнер, че не аз ви осъждам, а вие сами себе си осъждате, изопачавайки и дефакто отхвърляйки Евангелието на Господ Иисус Христос.

специално за венчето: набива се на очи, как с удоволствие ровиш за някакви подробности в миналото на хората, които ненавиждаш. стана много жалка с цитата, който си изровила от друг форум, от разговор който не те касае по никакъв начин, както и с постоянното натякване на протестантския ми период. още по-жалка стана, с натякването на миналото на дякон Андрей Кураев. с това се изложи двойно:
1. с натякването на миналото на опонентите си и ровенето из нета за някакви компромати срещу тях, излиза, че ти, както и останалите от духовния Пайнер, сте се родили светци.
2. липсата на истинни аргументи те накара, заслепена от злоба, да почнеш да хвърляш кал на лична основа срещу хората, които говорят неприятни за теб и останалите като теб, неща.

не случайно ви наричам духовни чалгаджии, защото както чалгата е извращение на музика, така и вашата "духовност" е извращение на православието. "От плодовете им ще ги познаете. бере ли се грозде от тръни"?

аз не изпитвам вас нищо друго, освен съжаление. съжаление за това, че не желаете да познавате Спасителя, че сте заслепени от простотия, гордост и злоба. дано, по молитвите на милостивата Богородица, се опомните и свестите. ако не изпитвах съжаление за погубените ви души, нямаше да ви пиша всичко това, а щях да се ръководя от Наполеоновите думи:

"Никога не прекъсвай врага си, докато прави грешка".

Върни се в “разни”