Какво се разправяте за тези митарства!?

обсъждане на всякакви въпроси
small axe
Потребител

Re: Какво се разправяте за тези митарства!?

Мнениеот small axe » нед яну 17, 2016 11:35 am

Няма никакво значение какъв е форума. Нали се предполага хората да са християни. Но е ясно, че православните не считат никой друг за християнин , освен тях самите. Те и фарисеите така смятаха за себе си едно време. Нищо. Ще разберете, като му дойде времето господа единствени. За щастие не са всички православни хора, като теб Некст..

Относно рабът Божий, клеветиш, за пореден път. Откъде знаеш че за мен това нищо не значи?? Та нали Павел, апостолът, се нарича така- Роб на Христа!! Което иде да покаже, че в писанието- роб на Господа и син може да се използва за един вярващ човек/ наистина Христов, дето има Божият Дух/. А не са отделни неща, само за отделни категории хора, както ти внушаваш на четящите, с една цел, според мен, да ги вкараш в измислената от такива като теб, радетели на митарствата, да вършат добри дела, за да се уравновесяли с лошите?!?! Пълна ерес! Некст, от сума време си пишем с теб, и ти все повече потъваш в ереста си. Опитай се да преценяваш нещата които са ти втълпили и да ги проверяваш с писанието, за да бъдеш истински свободен, защото само истината ни прави свободни. Лъжите в които си се оплел са те поробили.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед яну 17, 2016 1:04 pm

ПОСЛАНИЕ НА СВЕТИ АПОСТОЛ ПАВЛА ДО РИМЛЯНИ
ГЛАВА 8.

6. Плътското мъдруване е смърт, а духовното мъдруване - живот и мир;
7. защото плътското мъдруване е вражда против Бога: на закона Божий то се не покорява, нито пък може.

P.s. Пак ще трябва да опрем до св. Предание (аз не съм богослов, та в този случай да убедя някого без него), но с приели протестантсвото няма да споря.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед яну 17, 2016 8:10 pm

Е ние тук във форума, нали това искаме- да мъдруваме духовно.. Иначе защо пишеш, ако ще мъдруваш плътски. И въобще май когато ти е удобно си определяш кое е плътско мъдруване и кое духовно. Моята цел не е да те обидя, или нещо такова и никога не е била. Но с теб трудно се говори. Ти се държиш важно и си нависоко, понеже се имаш за православен човек. Един ден ще разбереш какво съм се опитвал да ти кажа през тия години във форума..
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед апр 10, 2016 8:38 pm

Не ми се влиза в никаква полемика. Просто мнението на св. Отци за минтарствата през различните векове заслужава да бъде прочетено:

Върни се в “разни”