За Фейсбук

обсъждане на всякакви въпроси
Нова
Потребител

За Фейсбук

Мнениеот Нова » пон дек 13, 2010 12:03 am

Здравейте! Аз съм Нова :biggrin: .

Признавам, че от известно време влизам във форума и чета разни неща. Някой споделям, други- не. Регистрирах се, защото има някои неща, които ме вълнуват, но май ми е трудно да намирам хора, с които да ги обсъждам.

Това, което ми е много интересно е какво ви и отношението към Фейсбук. Гледам, че и този сайт има там регистрация и признавам, че това леко ме озадачи.

Признавам, че мен Фейсбук не ми харесва, не го разбирам като идея, което ме кара да се отнасям крайно подозрително към него. Не разбирам защо трябва да се заголвам пред целия свят /не в буквален смисъл, резбира се/. Не разбирам защо трябва да търся и наричам приятели някакви хора, с които най-вероятно никога няма да се срещна, не познавам и не виждам причина да се запознавам с тях. Не разбирам какво интересно има в снимките им, в статуса им. Честно казано не ме интересуват. Може малко грубо да звучи, но аз не разбирам защо трябва да ми интересува личният живот на другите. Всъщност, докато пиша тези неща, си давам сметка какво не харесвам във Фейсбук- чувствам го, като посегателство върху личния ми живот. Имам чувството, че някой се опитва да наложи контрол върху живота ми. Па макар и това да се всички останали хора, го намирам за неправомерно. Дори за неморално.
Но всъщност най-важният въпрос е- КАКЪВ Е СМИСЪЛА? Защо трябва и аз да бъда там?
И липсата на смислен отговор ме кара да бъда подозрителна- а какво ги интересува собствениците на Фейсбук кои са ми приятели, какво харесвам и какви са ми хобитата?

А вие харесвате ли Фейсбук? Участватели? Какво ви е мнението?
Дон Кихот
Потребител

Re: За Фейсбук

Мнениеот Дон Кихот » пон дек 13, 2010 12:13 am

Когато научите, че собственик на "Фейсбук" е едно 26-годишно еврейче и че основният пакет акции принадлежат на ФБР и ЦРУ, отговорът се натрапва сам.
.
Дион Уоруик на 70 години -
http://archiman.livejournal.com
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » пон дек 13, 2010 12:25 am

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон дек 13, 2010 12:28 am

Имах профил, но го изтрих в едно с всичките снимки, линкове и „приятели". Рахатясах се! :D
Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » пон дек 13, 2010 2:48 am

Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » пон дек 13, 2010 11:25 am

Има няколко книги на християнската цивилизация, които непременно трябва да бъдат прочетени. Една от тях е "Мисли" на гениалния френски учен и мистик Блез Паскал. Той пише, че голямата трагедия на човека е, че не може да остане насаме със себе си в своята стая. Вярно е, че човек не може да живее без общение, асоциално, понеже е "зоон политикон" по определението на Аристотел, но особено с възрастта човек загубва постепенно роднините, приятелите и илюзиите си, все повече държи на личното си пространство (privacy) и не му трябват социални мрежи, за да бъде щастлив. Напротив, той открива, че истинското щастие е да осъществиш мъдростта: "Самотата е врата към душата, а душата е врата към Бога".
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » пон дек 13, 2010 1:46 pm

"Фейсбук не е за всеки, нито пък е задължително да се ползват всичките "функции", които се предлагат от Фейсбук.

Можеш да си имаш профил в сайта и без да се разголваш пред целия свят; без да добавяш за приятели хора, които не познаваш и не искаш да познаваш; без да им четеш статусите или да им гледаш снимките и най-вече, без да публикуваш каквато и да е информация спрямо твоя личен живот. :)

Моят профил във фейсбук е точно такъв. Сложил съм информация колкото да се разбере кой съм. Толкова."

И защо тогава имаш регистрация там? Защо Фейсбук трябва да знае кой си? И не е вярно, че Фейсбук не научава за теб лична информация. Това кои са ти съучениците и много голяма и важна за теб информация.
И пак не разбрах какъв е смисълът на социалните мрежи? Определен кръг хора да научават за тебе информация, която касае твоя личен живот. КАКЪВ СМИСЪЛ ИМА ТОВА? Една ученическа сраща?

Стига! Това е смешно!
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » пон дек 13, 2010 1:47 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » вт дек 14, 2010 3:14 pm

Хора, да сте видели, че Фейсът има вариант "само за приятели"? И никой не може да ви задължи да "пуснете" човек, когото лично не познавате. Аз, например, си пиша единствено с хора, които и без това познавам. Просто разговор между приятели. Зависи какво очаквате и търсите във Фейса, нали? Като ножа - може хляб да си отрежеш, може и съседа.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт дек 14, 2010 9:46 pm

Асен
Потребител

Мнениеот Асен » вт дек 14, 2010 11:55 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » ср дек 15, 2010 2:19 pm

Предполагам, че преди 10-ина години и към интернет е имало подобни резерви, както сега към Фейса. И знам, че е като Биг Брадър - всеки вижда къде, с кого и кога...Но не може напълно да се отделим от тези неща, не мислите ли? Как ще си пусна сивито, ако нямам интернет? Вариантът е да се отделим от мира, но не всеки го може и не на всеки е дадено, нали? Тогава как си намираме работа, например? Как говорим с приятелите си за православието, например? wink: Мисълта ми беше, че за Фейса се знае в кого са акциите му, но за другите знае ли се? Пощите? Страниците? Аз даже за Православието.Бг не знам кой седи зад компютъра, та камо ли за страница от САЩ, да речем. Това имах предвид. Лесно е да се отделим от всичко и да се спасяваме, но нека да го направим в условията на света, когато ни се налага да общуваме с, най-крайно казано, антихристки средства.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » ср дек 15, 2010 8:05 pm

Акирк
Потребител

Мнениеот Акирк » ср дек 15, 2010 8:10 pm

За Фейсбук. Според мен, това е моделиране на бъдещия утрешен човек. Утре комуникациите може да са съвсем друг тип, бързи и незабавни. Бъдещите компютри ще са съвършена технология. Абсолютна дресировка, за тези, които не зацепват и си мислят, че разпускат! Сам по себе си Фейсбук е нищо, дори удобно средство, да си вършиш работа. Промиване на мозъци, емоции, „чувства", това ми мнението, това се получава на практика!
Акирк
Потребител

Мнениеот Акирк » ср дек 15, 2010 10:26 pm

Сама, по себе си безплатната световна връзка си е безплатна връзка. Само за мизерници без пари, като мен. Това е хубавото. Обаче оставам с резерви в отношението си към Файсбук. Оди се впечатлявай от клюки и простотия, душевни вируси предавани и с интернет.

Върни се в “разни”