За Фейсбук

обсъждане на всякакви въпроси
gaitan vejdu
Потребител

Re: За Фейсбук

Мнениеот gaitan vejdu » чет дек 16, 2010 4:26 pm

Леле, моме, помислих си че си от Нова телевизия. :biggrin:

Както и да е. :D

Виж сега. Фейсбук е технология. Дело е на човешка ръка.
Тоест, както може да е полезно, така може и да поврежда.

Мен лично ме дразни претенцията им, че са нещо по-така.

Както се изрази неотдавна една невероятно умна дама от Варна,
Интернет обединява хората от повече от 30 години; а Фейсбук-натегачите се опитват да ни натрапят себе си, кланяйки се на една малка програмка, представляваща ги.

Та, Фейсбук не държи дори процент от целия трафик в Мрежата, а те имат претенцията, че са едва ли не новите вавилонци.

Мир. :D
malinka
Потребител

Мнениеот malinka » пон дек 20, 2010 12:41 am

здравей Нова.
Аз пък харесвам фейсбук - не го използвам много, само когато искам да си говоря с една определена група приятели. Удобно, е не ми пречи, пращаме си весели съобщения, песни, картинки и поздрави в моменти когато не можем да говорим по телефона или скайпа. Ако си достатъчно интелигентен няма да имаш проблеми там. Никой нежелан не може да припари до моята информация ако съм избрала да контактувам само с приятели. А и то пък голямата информация ....
А пък ако не си достатъчно интелигентен достатъчно е и в гугъл да ти пусна името, телефонния ти номер, адреса или регистрационния номр на колата, някой от никовете в нета или скайп и да ти понауча биографията, какво купуваш и продаваш, да се види в колко и какви сайтове си регистриран, с какви (!) хора контактуваш и с какво се занимаваш............. елементарно ....... нооо - потресаващо, не го правете неподготвени...
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пон дек 20, 2010 8:33 am

malinka
Потребител

Мнениеот malinka » пон дек 20, 2010 9:40 am

да, моля. Защо на лична?
Славян
Потребител

Грозота на показ (Face) и Книга на мъртвите (book)

Мнениеот Славян » пон дек 20, 2010 10:09 am

Здравей Нова и добре си дошла!

Наистина Фейсбук е плашещо явление. Личи си отдалеч, че е една от тухличките, с които ще се построи НСР...
Вярно е, че човек като теб няма какво да прави там. Човек с беден или грозен вътрешен свят би изнасял от него на всезрелище...

Такава многообхватна мрежа - за всякакви вери, народи, професии, хобита, интереси и характери - няма как да работи за небесното добро...
Нова
Потребител

Re: Грозота на показ (Face) и Книга на мъртвите (book)

Мнениеот Нова » пон яну 10, 2011 9:35 pm

Славян
Потребител

Re: Грозота на показ (Face) и Книга на мъртвите (book)

Мнениеот Славян » нед яну 16, 2011 10:58 am

Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » вт яну 18, 2011 3:56 pm

Г-н Цукербърг е много интелигентен човек с идея за милиарди долари. И какво направи г-н Цукърбърг? Много просто: 10 милиарда долара (за сега). Както е казал Цезар: veni, vidi, vici. Това, че някои от вас, в балканска злоба, го наричат "26 годишно еврейче", а не могат да стъпят и на малкия му пръст по интелект, съобразителност, системно мислене, мотивация за победа, желание за самоосъвършенстване и т.н, не може да промени този факт. С или без ЦРУ, фейсбука си остава идея за милиарди долари, дошла в мозъка на неслучаен човек. Само затова, той заслужава, най-малкото уважение. Но какво да си говорим, като балканския нрав включва и това да плюеш всеки и всичко, което не е като теб...
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт яну 18, 2011 4:52 pm

На мен facebook ми харесва. Имам 2-3 хобита, няколко истински приятели и съм православен. Всичките ми "приятели" там са по тези направления. Имам си собствена политика да добавям като "приятели" личности, които лично познавам и харесвам. В списъка имам клирици, миряни, приятели от детството, от техникума, от университета, от форумите и т.н. По отношение НСР и световната конспирация, нямам никакви притеснения. Не крия някакви зловещи тайни, та да ме е страх че някой ще ме хване. Отстоявам убеждения, от които не ме е срам и бих споделил с всекиго. Това са нещата, които съм аз, които вярвам и изповядвам. Това са моите споделени "дълбоко проникновени" разсъждения (понякога не дотам, но приятелите са и за това - понякога да ти търпят глупостите). Един разговор с хора които познаваш, чието мнение цениш и т.н. Не виждам проблем. Една удобна платформа за комуникация.
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » вт яну 25, 2011 7:49 pm

Нова
Потребител

Мнениеот Нова » вт яну 25, 2011 7:52 pm

Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт яну 25, 2011 9:04 pm

Нова
Потребител

Мнениеот Нова » пет яну 28, 2011 12:30 am

Моите поздравления за позициите в класацията :biggrin: ! Мисля, че така и трябва да бъде.

Сега за телефоните и конспирациите. Да, телефините също могат да подслушват, обаче разликата е, че ще ти подслушат и запишат 1, 3, 5, 20, 100 разговора, но те НЕ МОГАТ ДА ДАДАТ ЦЯЛОСТНА КАРТИНА на връзките ти. Да не говорим, че твърде много хора не си разправят надълго и нашироко проблемите, възгледите и т.н. по телефоните, за разлика от социалните мрежи, в които разпускайки, човек точно това прави.

Но най-важното е, че в социалните мрежи ти сам си декларираш връзките. Те остават записани завинаги. По тях ти правят социограма, която може да послужи за страшно много неща и не всички от тях са в твоя полза.

А що се отнася до интереса към убежденията на човеците и в частност, моите, твоите и т.н., ако си вярващ християнин, трябва да си дадеш ясна сметка, че това не е и не може да е така. Битката за човешките души включва и достатъчно знание на противната страна за това как, колко, с какво биха могли да те притиснат, изкушат, принудят и т.н. за да преминеш на тяхна страна. Аз лично не съм толкова самонадеяна, че да улеснявам враговете си или незнайно кого, да ме опознава без това да ми е абсолютно необходимо. Може и да съм прекалено страхлива, но предпочитам да не им бутам в ръцете информация, която биха могли да използват срещу мен и то без особена нужда. Просто така- от суета и щото всички така правели.
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » пет яну 28, 2011 10:22 am

Абе защо не си комуникирате с пощенски гълъби, ето Ротшилдови така са правили и сега управляват света.
Какво се занимавате с телефони и нет, само да вметна че подслушване по телефона може да стане и без да говориш по него (като диктофон) без да си избрал тази функция. Също така и с телевизорите, както казва стареца Паисий за новите TV, "Ти ги гледаш и те те гледат". :wink:
ПС - Някой да знае къде мога да намеря телевизор "Опера 68" от 1968г. :roll:
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет яну 28, 2011 10:41 am

Абсолютни всички средства за комуникация, си остават единствено и само СРЕДСТВА ... при това външни средства за човека. Всички тези средства в различните епохи, времена си променят и развиват в една или друга посока. Но не се променя качеството им, че са само външни (зависими от много променливи величини) средства. Външните средства за комуникация са за хора... Души ... загубили вътрешните, божествените средства за комуникация. Всяко нещо което ми помага за добро, е добре дошло. Както го казва по-горе Гунев, щом не съм извършил или неизвършвам нещо нередно..... слушателите и зяпачите нека си слушат и зяпат. Е, и, какво от това!?

Върни се в “разни”