Магьосници от всички страни, съединявайте се!

обсъждане на всякакви въпроси
Потребителски аватар
plamen
Администратор

Магьосници от всички страни, съединявайте се!

Мнениеот plamen » чет дек 16, 2010 9:20 am

Вижте какъв мил спам получих вчера на ел. си поща. Колко много видове магьосници имало! Горкият Гандалф, сигурно ще се чувства като теле в железница, ако рече да се появи на някоя от сбирките в, хм, Северо-източна България...

Здравейте и честит първи сняг! :)
Практикувате ли магически ритуали?
Например ритуали на Уика, Златната зора, церемониалната магия, ритуали на Майкъл Доналд Крейг, магия на природните стихии и елементи, сабати 8 пъти в годината, (вкл. 2х равноденствие и 2х слънцестоене), ангелска магия, планетарна магия, правите ли заклинания за лични цели?
Работите ли с Таро колоди, пишете ли своя Книга на сенките, имате ли магически инструменти, до които се докосвате само вие?
Правите ли български магически ритуали? Източна магия? Свещи? Възли? Символна, сигилна, молитвена магия? Инвокирате ли? Евокирате ли? Инициирани ли сте в Изкуството?
Виждате ли магията във всяка секунда и всяко събитие от живота ви, тоест изживявате ли магията без да пилеете нито една секунда в съмнения в силата и съществуването й?
Търсите ли група за съвместни ритуали и церемонии, за усилване на ефекта, за по-различно изживяване, за постигане на неколкократно по-мощна сила?
Ако сте узрели за идеята да бъдете част от група за практики, ако имате интерес да намерите други магове на вашето ниво, за да се събирате периодично някъде (напр. Северо-източна България), да организирате ритуал заедно, да празнувате магьоснически празници в група, и общо казано да обменяте опит и да вършите магическа работа заедно, напишете имейл на ...

Радослав
Модератор

Re: Магьосници от всички страни, съединявайте се!

Мнениеот Радослав » чет дек 16, 2010 9:28 am

Пламене, пропуснал си продължението, което трябва да бъде:
„напишете имейл на... За добре дошли сме ви приготвили два броя магии на цена само 250 лв. (спестявате 100 лв.), които можете да преведете по банкова сметка... “ :mrgreen:
Потребителски аватар
plamen
Администратор

Мнениеот plamen » чет дек 16, 2010 10:10 am

Дали да не им отговоря на въпросите, примерно така:

Ритуали на Уика - тоя не го знам, от новите квартали трябва да е.
Златната зора - един път я практикувах на Рила, гледах зората, златна беше, признавам.
Церемониална магия - като малък участвах в пионерски сборове, това брои ли се?
Природните стихии и елементи - към тия двете имам силно уважително отношение, напоследък спрямо тях използвам плетена шапка и дебел шал на райета.
Сабати - практикувам ги 52 пъти в годината, всяка събота, като ги отбелязвам със спане до 9 часа.
Български ритуали - в нашето село се практикува най-вече ритуалът "търкулване на прасе" - извършва се около Коледа.
Възли - всяка сутрин, докато се обувам.
Инвокиране и евокиране - може и да ги практикувам, но без да знам, защото хабер си нямам какво е това.
Иницииране в Изкуството - чат-пат пиша стихове, ама не знам дали съм иницииран. Колко му е.
Търсите ли група за съвместни ритуали и церемонии - търся, и даже съм намерил. Събираме се най-редовно за ритуала "пиене на бира и свирене на китара".
Имате ли магически инструменти, до които се докосвате само вие? - уха! само някой да ми пипне китарата, елате да видите какъв джангър става вкъщи.

Периодично в Североизточна България не искам да се събирам, защото ми е далеч.
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » чет дек 16, 2010 10:15 am

Шегата настрана. "Северо-източен" се пише слято. Трябва да се признае, че този имейл е написан от човек (?), доста напреднал в практическата модерна магия (уика) и най-вероятно обучен на запад и то в Америка. Ако съм в МВР, мога да го открия за два дни. Неотдавнашният дебат за вероучението във форумите разкри, че у нас нараства една маргинална, но много агресивна прослойка от магьосници и сатанисти. Докато Десито чете сказки за курбаните, а ние се караме за календари и митарства, Сатаната действа и печели все повече адепти. България загива духовно.

Катарите - последните гностици
http://archiman.livejournal.com/
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » чет дек 16, 2010 10:53 am

Страшното е, че необразованите духовно хора, търсят решение на житейските си проблеми именно по този начин. Невярващите хора, предимно жени, които с по-развитата си чувствителност усещат отвъдния свят, без да могат да упражнят контрол в сриващият им се живот тук, но знаейки, че има взаимовръзка между двете реалности – търсят решения от такъв характер.
И тук на ход е вече армията от окултисти, сатанисти, ясновидки, екстрасенски и др. Винаги, когато се търсят лесни и бързи решения, на помощ идва сатаната.
За пример ще дам една девойка решила да се "наслади" на живота. Пътят е ясен – силикон, мутра, секс срещу заплащане. Може и мис и мисис да стане на "красотата", но се скапва бързо. И търси всякакви начини да продължи да бъде на гребена на вълната. В светлината на прожектора, в устата на хората, което всички те казват, че било по-хубаво от това да си им в краката. Така че цяла армия би се помъкнала на сатанинските сборища стига да имат пари за път и хотел. Времето не е много подходящо за оргии сред природата, но те на всяка цена искат да противодействат срещу светлите рождественски празници и светлината на Витлеемската звезда осветяваща пътя на идващият Спасител на човечеството.
Та вероятно бесовския купон ще е на закрито.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет дек 16, 2010 11:05 am

Пламене, колкото и забавно да го представяш, това всъщност е пълно възраждане на езичеството. един поглед по рафтовете на книжарниците и по киноафиша също ни уверява в това. преди няколко дни в Хита в Люлин гледах някаква детска книжка "колеж за магьосници". изобщо се старят да представят магията като нещо много "хот", като нещо добро.

съгласна съм със забележката на дона, с изключение на това, че митарствата също са сатанинско учение, опитващо се да проникне в Църквата. но няма да успее. ние трябва да се борим със сатаната най-вече, когато се опитва да подпали собствената ни черга.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » чет дек 16, 2010 12:02 pm

pavel
Потребител

Мнениеот pavel » чет дек 16, 2010 12:48 pm

gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » чет дек 16, 2010 4:11 pm

Господа и дами,
помня като слон, но нямам спомен през последните десетина години, във времето на Коледния пост, битието ни да не изобилства с подобни шарлатании.

Усилно време, какво да се прави, знаем,
надявам се, де.

Кфото е писано, сбъдва се. Тъпо е случващото се, но това ми е верен ориентир, че чета правилните Писания.
Тоест, имам Надежда. :D
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » чет дек 16, 2010 4:13 pm

:oops:
Последна промяна от gaitan vejdu на пет дек 17, 2010 10:58 am, променено общо 1 път.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » чет дек 16, 2010 5:06 pm

Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » чет дек 16, 2010 8:06 pm

Jordano
Потребител

Мнениеот Jordano » чет дек 16, 2010 9:00 pm

Най-голяматата победа на Сатаната е когато хората престанат да вярват в това че той съществува!
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » пет дек 17, 2010 12:07 pm

Така е. Това го чух в един филм с Ал Пачино, и звучеше още по-натрисащо. Пусто, че не помня имена на филми, но н.з., репликата е суперска според мен. :D
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пет дек 17, 2010 12:12 pm

Върни се в “разни”