"Малък" разговор

обсъждане на всякакви въпроси
Асен
Потребител

"Малък" разговор

Мнениеот Асен » ср мар 09, 2011 12:13 am

"Малък" разговор
източник: Интернет

В корема на една бременна жена има три бебета. Едното от тях е малкият Вярващ, другото е малкият Съмнение и третото е малкият Скептик.

Малкият Съмнение пита: Вярвате ли, че наистина има живот след раждането?

Малкият Вярващ: Разбира се, че има. Ние живеем тук, само за да пораснем и да се подготвим за живота след раждането, за да можем да станем достатъчно силни да посрещнем това, което ни очаква.

Малкият Съмнение: Глупости, това въобще не е вярно. Как изобщо би изглеждал животът след раждането?

Малкият Вярващ: Аз също не зная това с точност, но със сигурност ще видим дали е толкова светло, колкото е тук. И може би ще излезем от тук и ще ядем с устите си.

Малкият Скептик: Що за безсмислица! Излизане от тук няма. И яденето с уста е една смешна идея. Нали си имаме пъпна връв, която ни храни. Освен това, въобще не е вярно, че има живот след раждането, защото пъпната връв е твърде къса.

Малкият Вярващ: Напротив, със сигурност има живот след раждането. Само че тогава всичко ще бъде малко по-различно.

Малкият Скептик: Никой все още не се е върнал след раждането. С раждането животът свършва. А животът е едно мъчение. И е мрачен.

Малкият Вярващ: Аз също не зная със сигурност как изглежда животът след раждането, но едно знам – тогава ще видим своята майка.

Малкият Скептик: Майка? Ти вярваш, че имаме майка? И къде е тя?

Малкият Вярващ: Ето тук, навсякъде около нас. Ние сме в нея, живеем в нея и чрез нея. Без нея ние не можем да съществуваме.

Малкият Скептик: Чуй го само! Нищо не съм видял от тази майка, следователно нея я няма.

Малкият Вярващ: Понякога, когато сме съвсем тихи, не я ли чувате как пее... не усещате ли, когато милва нашия свят? Убеден съм, че нашият истински живот започва едва тогава...
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Re: "Малък" разговор

Мнениеот zmianatz » ср мар 09, 2011 2:16 pm

Асене, това наистина е много хубаво и смислено. Надявам се да помогне на братята-атеисти да се осъзнаят, че не всичко, което се вижда, съществува - и обратното. И да се сетят откъде произлизат - и Кой е Техният Създател ;)
Fani
Потребител

Мнениеот Fani » пет мар 18, 2011 6:20 pm

Прекрасно е. Разказах го на един лекомислен тийнейджър, на угрижена жена на средна възраст и на възрастен професор по медицина. У всички докосна някаква струна и на всички даде храна за размисъл и нова гледна точка.
Lychezar89
Потребител

Мнениеот Lychezar89 » пет мар 18, 2011 10:51 pm

В началото бях малкият вярващ, след това малкият съмнение, после малкият скиптик, а сега пак съм малкият вярващ :)

Върни се в “разни”