Ванга и Дънов – светци или сатанински феномени?

обсъждане на всякакви въпроси
Нели
Потребител

Re: Ванга и Дънов – светци или сатанински феномени?

Мнениеот Нели » вт мар 22, 2011 5:53 pm

Последна промяна от Нели на вт мар 22, 2011 6:08 pm, променено общо 3 пъти.
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт мар 22, 2011 5:54 pm

За 10001 път ще кажа че не съдя Ванга. Счупи ми се клавиатурата от повтаряне.
ПРАВОСЛАВНИТЕ НЕ БИВА ДА ХОДЯТ ПО ВРАЧКИ !!!
Говори с изповедника си за това.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт мар 22, 2011 6:01 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » вт мар 22, 2011 6:04 pm

Леле, щом и добродушният Гунев ядосахте...
За Бачковския манастир хората дават колкото им са силите. За празника"Успение Богородично" е такава колона от Асеновград, че не можеш да се качиш до горе. Да, имало е укори за това или онова. Но пак е душеполезно за народа да ходи на манастир, а не в това езическо капище-Рупите.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт мар 22, 2011 6:10 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » вт мар 22, 2011 6:13 pm

А, сега май стана-Щом не си откъм ванга си лош. Май така излиза. Да ама , не. Аз си обичам Бог и ще следвам заповедите му, дадени в Новия завет или във житията на светиите. Пък дано да ида до Рилския манастир. Но всеки манастир си има своето очарование, във всеки има благодат.
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт мар 22, 2011 6:17 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт мар 22, 2011 6:24 pm

Защо Висарион докато не беше жива не застанеше лице в лице с нея - и не и ги кажеше тия неща? Възможно ли е Ванга да е посрамила разни нежни свещеници - и те да не могат да я понасят? Не се ли замисляте върху това? Къде остана сърцето ви, личното ви мнение, съвестта ви? Смешно е свещеници да обвиняват точно Ванга, защото тя на никой не е направила зло; не е взела много пари; не е навредила. Помощта и е била трайна, (не като на днешните пишман-врачки!) Ако спасеше от смърт детето ви - щяхте ли да мислите така? Бог да ви просветли очите!...

А сега се обръщам към Ника, относно Божиите заповеди:

Спазвай ги, Ника. Особено: "И възлюби ближния като себе си." За по-често подсещане - можеш да четеш и подписа ми.

И не е - който не е с Ванга - е против нея (това е ваш патент с църквата/"партията").
А който не е милостив, е против нея; но не знае, че най-много осъжда душата си, която няма да бъде помилувана на Страшния съд; а милостта "биде похвалявана в съда"!
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт мар 22, 2011 6:35 pm

Нели
Потребител

Мнениеот Нели » вт мар 22, 2011 6:36 pm

Истината за Ванга

Какво е отношението на Светата Църквата към Ванга

тодоре
Потребител

Мнениеот тодоре » вт мар 22, 2011 6:39 pm

niky_simeonov
Потребител

Мнениеот niky_simeonov » вт мар 22, 2011 6:46 pm

Здравейте. По отношение на Ванга съм съгласен (но само донякъде и то „като краен резултат”) със становището на отчето Висарион. Което, както подразбирам, е становище и на православната църква.
Не вярвам, че Ванга е била обсебена от злите сили, че е била „сатанинска пророчица” и т. н. Простете ми, никого не искам да обидя, но не вярвам в такива неща. Но и не вярвам да е общувала с мъртвите. Мртвите са си мъртви, вече ги няма и толкоз. Това театро което е разигравала, или е било някакво мошеничество, или е било някакво нервно или психично разстройство. Не вярвам и в пророческата й дарба. Част от нейните „предсказания” са се сбъднали, друга част – не. Предсказала е революцията в Прага през 1968 г. Нищо обаче не казва за Будапеща през 1956 г. или Полша през 1981 г. Предсказала потъването на подводницата „Курск”. Хайде де ! Баш си е говорела за града Курск, дето поне засега няма намерение да потъва. Това с името на подводницата си е чисто съвпадение. Предсказала била терористичните актове в САЩ – американците щели да паднат накълвани от железни птици или нещо от сорта. Дрън дрън ! Това за мен си е чиста измислица. Ванга знае кои са американците и къде са, а не знае какво е това самолет (тя все пак е живяла през 20-ти век, колкото и да я изкарват проста) а ще приказва за „железни птици” вместо за самолети. Това да не е Нострадамус преди 500 години, че да приказва с такива изрази. А краят на света, дето щеше да настъпи мисля през 2003-та ? Нещо много се бави. Въобще мисля си, че това за пророческата дарба са малко измислици премислици, даже подозирам в тяхното съчиняване не самата Ванга, а тези около нея.
Но, извинете ме уважаеми вярващи, според мен и црквата малко прекалява с истеричните (според мен) реакции на "култа" към Ванга. Всяко чудо за три дни, и това ще се забрави. А и българинът си е такъв - все по врачки, ходжи и т. н., правене на магии, разваляне на магии и прочие простотии.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт мар 22, 2011 6:48 pm

Моята прабаба също е ходила при нея. Извикала я е от тълпата. И и е казала, че има болно дете - моята баба, на майка ми - майка - и и е казала при кой доктор да отидат да го лекуват (казала му е името!). Без да го познава, естествено.
А какво да кажем за хората, които е спасила едва ли не от смърт?... Обективно разсъждавайте - оставате съвестта да прецени - НАБЛЮДАВАЙТЕ делата на хората (и техните... плодове!)

Нели, има и много руски клипчета, които поне казват част от истината за нея. Ако си обективна - ще постнеш и тях. Аз нарочно не поствам и не търся материали в и-нет за Ванга, дори които я хвалят - за мен е недостоен малко или много този начин - защото не всичко е обективно; а и аз не на всичко вярвам за нея - независимо добро или зло. Много бих искала нейните роднини безпристрастно да ни разкажат за Ванга тук; за вярата и в Бог; за пророческата и дарба; но УВИ - както казва А. Бойкикева - "оскърбената невинност" мълчи, когато има клевета; и тя трудно се доказва; особено когато човека е мъртъв. не исках да манипулирам мнението на хората, аз, която съм никоя и не мога да кажа много за нея. Исках някой, който е бил свидетел - истински такъв - да разкаже; и ние, според собствената си съвест - да преценим :!:

П.С. тодоре, изморих се от обикаляне по планините в търсене на жива вода. :D Ще взема да почина малко...
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » вт мар 22, 2011 7:05 pm

Приятелю Гунев, моля те, спести си ПРЕКРАСНИТЕ доводи.
Нали знаеш, че ние православните отправяме една-две, максимум три забележки, и оставяме останало в ръцете на Иисуса.
Ако да имаха уши, щяха да чуят ...

Пускай ги, и ги остави в ръцете на Неуморния съдия.

Не за друго ти пиша, но ти си мн свестен човек и ще те запалят, ако им връзваш.
Нямаш опит и те те цакат по тънката лайсна - прекрасното ти добро сърце. :oops:

++

Прекрасен си, човече. Не се трови залудо.

Който се до катран опира, ще се очерни.

И нека пак ми се позоват на Вехтия завет, че като попреминат постите, да имам основание да влезна и да проведа една лека профилактика, в смисъл на пролетно почистване. :D
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт мар 22, 2011 7:27 pm

gaitan vejdu, прости ми, но не знаеш какво говориш! Нито съм катран, нито нищо! По е вероятно ти да си, с тези гайтанени вежди! И накрая ще видим Иисус за кой ще каже "катран" и за кой - Рая...

Върни се в “разни”