Спасяването на българските евреи

обсъждане на всякакви въпроси
Lychezar89
Потребител

Re: Спасяването на българските евреи

Мнениеот Lychezar89 » нед мар 20, 2011 10:14 pm

Кабрал, мерси за информацията, полезна ми е. С написаното от теб става ясно, че народният съд не е бил толкова зловещ, както някои историци се опитваха да утвърдат, ами просто са се изпълнявали поети ангажименти към победителите. А, интересно ми е, реално колко души са били осъдени на смърт и са се изпълнили присъдите?
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед мар 20, 2011 10:18 pm

Това, че едно нещо е по задължение не го прави повече или по-малко зловещо. Осъдените на смърт са били около 2200 или 2700 човека.
mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » пон мар 21, 2011 3:33 pm

mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » пон мар 21, 2011 3:45 pm

niky_simeonov
Потребител

Мнениеот niky_simeonov » пон мар 21, 2011 3:52 pm

mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » пон мар 21, 2011 4:17 pm

Lychezar89
Потребител

Мнениеот Lychezar89 » пон мар 21, 2011 5:58 pm

mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » пон мар 21, 2011 6:24 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пон мар 21, 2011 6:32 pm

Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » пон мар 21, 2011 6:36 pm

Лъчезар,
Днес, за втори път ме осеняват бисерите ти.
Не знам откъде да започна...

Цар Борис 3. има паметник в Тел Авив, защото в следствие на неговото телефонно обаждане, влаковете НЕ СА тръгнали към Аушвиц. Царя е спасил тези хора. Нещо повече, когато Хитлер пита, защо не сме си дали евреите още, царя му отговарял (оправдавал се), че ги ползвал за строителство на пътища в Беломорска Тракия. Аз ако бях евреин в това положение, на драго сърце бих отишъл да полагам асвалт.

Комунистическата идеология е сбъркана отвсякъде. Основен принцип при комунистите е, че всеки трябва да има по 1 жигула, по 1 панелка, по 1 Перла, по 1 хладилник и т.н., НЕЗАВИСИМО колко кадърен, изобретателен, работлив е. Това маха всякакъв стимул за развитие, защото какво значение има, колко се стараеш, като получаваш еднакви пари с оня, който спи върху струга по цял ден. Тези комунисти, които така хвалиш, са тикнали дядо ми в Белене, защото прадядо ми е бил търговец на мебели и е внасял мебели от Австрия. Това, очевидно, го прави "буржоазен елемент". Там, върху дядо ми, са упражнявали психически и физически тормоз.

Понеже съм католик, нека сведа до знанието ви и нещо друго. БЪЛГАРИЯ Е ЕДИНСТВЕНАТА КОМУНИСТИЧЕСКА СТРАНА, ПОСМЯЛА ДА УБИЕ СВЕЩЕНИК!!!!! СВ. ЕВГЕНИ БОСИЛКОВ (КАТОЛИК), РАЗСТРЕЛЯН В СОФИЙСКИЯ ЗАТВОР, КАНОНИЗИРАН ОТ ПАПА ЙОАН ПАВЕЛ 2., КОГАТО Е ДОШЪЛ НА ПОСЕЩЕНИЕ В БЪЛГАРИЯ.
Lychezar89
Потребител

Мнениеот Lychezar89 » пон мар 21, 2011 7:29 pm

Penev
Потребител

Мнениеот Penev » пон мар 21, 2011 8:07 pm

Lychezar89, ако носталгията ви е толкова силна, мисля, че все още имате шанс да имигрирате в Куба или Северна Корея. Там казват юдейо-болшевишките идеи все още се прилагат върху нещастното местно население. Друг е въпроса, че и в милата ни родина не сме видели истинска свобода...учили-недоучили децата на бивши крадци имитират пазарна икономика.
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » вт мар 22, 2011 6:50 am

Лъчезар, да не съм станал невидим, или нарочно не ми обръщаш внимание... Можеш ли да ми обясниш, какво му е хуманното на това да:
- избиваш хора;
- крадеш от хора и да се криеш зад термина "национализация"
- изпращаш хора в лагери и да ги измъчваш там
- натрапваш на хората евтините си пропагандни послания всеки ден и да ги караш да демонстрират съгласие, в противен случай: на ваканция в лагер
- убиваш католически светци и ги криеш години наред, като "безследно изчезнали"
- преиначаваш историческата истина и представяш герои, като Цар Борис 3., като зли
- взимаш на човека съкровенното му право, дадено от Бога, да плюе властимащите
- издевателстваш над личната воля на човека

Нека ти кажа една мъдра мисъл: Който е съгласен да се откаже от свободата си, за малко сигурност, не заслужава нито свобода, нито сигурност!

Комунистическият режим в България (а и не само) е престъпление срещу човечеството, срещу българския народ, срещу хилядите безименни жертви на режима, срещу дадените ни от Бог права на свобода на личността и срещу Бог. Нека това да се знае и да се помни! Нека, някои лапета, които не са живяли и 1 година под комунизъм, да не идват тук и да ни разправят някакви пропагандни мисли, писани в официоз-учебници! За разлика от теб, аз имам разкази на роднини, обвинени като "буржоазни елементи" и "католици-империалисти, които не заслужават да ходят на църква".
Да го повторя още веднъж: Престъпленията на комунизма не трябва да бъдат забравени! Престъпният комунизъм не трябва да се реабилитира от душевни слабаци и слабохарактерни хора!
Преспанец
Потребител

Мнениеот Преспанец » вт мар 22, 2011 8:11 am

Аз нека да кажа за Пиринския край. Годината е била 1946 или 1949. БКХ, по внушение на СССР, желае Пиринския край на Македония да се присъедини към Югославия, а ние да получим Западните покрайнини, които са една плюнка, с извинение, на картата, в сравнение с Пиринско. Започват да се ви викат "македонски" учители, които учат населението на този език, създаден от Коминтерна, да се получават "македонски" вестници и т.н. Започва процес на македонизация, с натиск върху хората да се определят за етнос македонци на преброяване. Баща ми ми разказва как дядо ми го викнали в полицията и викат:пиши се македонец. Той казал горе долу това:как, аз съм българин, баща ми се е борил за българщината, как аз да се пиша македонец. Отказал, викнали го пак в полицията, ударили му един здрав бой, че после едвам се върнал в къщи пребит, таа се писал македонец. Това е безродната комунистическа политика, да правиш това, което ти нареди Коминтерна.
Преспанец
Потребител

Мнениеот Преспанец » вт мар 22, 2011 8:14 am

Върни се в “разни”