Спасяването на българските евреи

обсъждане на всякакви въпроси
Lychezar89
Потребител

Re: Спасяването на българските евреи

Мнениеот Lychezar89 » вт мар 22, 2011 9:41 am

mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » вт мар 22, 2011 12:46 pm

Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » вт мар 22, 2011 3:20 pm

Лъчезар,

Прочети книгата на Михаел Бар Зоар "Извън хватката на Хитлер" и ще разбереш защо евреите СА ПОСТРОИЛИ ПАМЕТНИК НА ЦАР БОРИС 3. В ТЕЛ АВИВ. Самите евреи признават царя за герой, а от нас все ще се намери някой, който да го оплюе. А знаеш ли, че самия Хитлер е отровил царя и затова е умрял преждевременно. Въпросното отравяне не е било от голяма любов, очевидно. Царят може и да не е бил херувим, но не е бил чудовището, което комунистите се опитват да го изкарат.

В интерес на истината, имало е и добри моменти в комунизма. Огромното икономическо развитие, което е настъпило тогава, се е състояло заради самата структура на комунистическия блок. На всяка страна се е казвало за 10летия напред какво ще произвежда и къде ще го изнася и в какво количество ще го произвежда и на каква цена ще го произвежда. Общо взето, предварително са се знаели всички параметри на производството на стоките, защото са били предварителни политически решения. Това определено има своите плюсове. Това дава на производството сигурност, защото ПАЗАРИТЕ СА ОСИГУРЕНИ. Когато имаш осигурени пазари, за които не е необходимо да се бориш, можеш да си позволиш да правиш огромни инвестиции (доста от тях неразумни, като паметника на глупостта Кремиковци), много от тях неефективни. Това, наистина е страхотна обстановка и заради това е имало и голямо развитие в промишлеността. Това не го отричам. Защо наричам Кремиковци паметник на глупостта? Ами, Кремиковци, за да работи, основно е разчитал на вносна суровина. Тя се внася на пристанище в Бургас. Оттам товарят суровината на влак и суровината пътува почти цяла България по дължина, за да стигне до София и до Кремиковци. От гледна точка на комунизма: няма проблеми, защото независимо, че това не е ефективно, братята руснаци ще купят стоката. От гледна точка на пазарната икономика: това е глупост, защото максимизира транспортните разходи. Не случайно в Япония фабриките са построени максимално близо до пристанищата. Въпреки, че дядо ми нищо добро не е видял от комунизма, баща ми е бил главен инженер механик в голямо електротехническо предприятие, което се е опитвало да произвежда електрически пишещи машини във време в което японците вече са имали първите лазерни принтери, много по-евтини и по-съвременни във всяко отношение. Майка ми е работила във фирма за поддръжка на вносните машини в предприятията, и са имали премного работа, защото нашата комунистическа страна е била голям клиент на капиталистическа Германия, защото е внасяла оттам огромно количество машини с голям производствен капацитет за леката промишленост. Въпреки, че фирмата, където майка ми е работила, е била уж комунистическа, начина на заплащане на работниците е бил доста капиталистически: каквото си заработиш, това получаваш. Това е било причина, тя да бъде доста високоплатена за онези години. Веднъж, с баща ми, видяли възможност да спечелят доста пари, като направят от пластмаса специални оптически призми, за едни сензори, вместо да карат завода да ги внася от Швейцария. Като свършили работата, събрали толкова много пари, че за 1 месец, можели да си купят лада комби, на името на вноската на дядо ми, която той предвидливо е направил, още когато майка ми е била малка... Ако ти си достатъчно умен, кадърен, предприемчив и т.н. дори и комунизма не може да ти попречи да се реализираш. Правиш го, въпреки всичко. Докато дядо ми (на майка ми бащата) е бил измъчван от комунистическата власт, баща ми, запленен от пропагандата е повярвал в нея и дори и в момента показва прокомунистически наклонности. Баща ми е имал партийна книжка, която аз лично съм виждал, защото я беше запазил и след промените. Майка ми и тя донякъде се е поддала на пропагандата, и тя често се опитваше да хвали комунизма пред мен. Въпреки това, тя никога не е имала партийна книжка, защото е чула от дядо ми, какво са правили с него в лагера. Често, самата тя, изпада в противоречие със себе си, защото през комунизма уж е било хубаво, но не е било хубаво. Нека се концентрираме върху това противоречие, защото в него е ключа от бараката. Когато веднъж, стана въпрос за комунизма, и майка ми по навик започна пак да ми обяснява как тогава имало безплатно здравеопазване за всички, как можели по цяло лято да ходят на огромни по време почивки на Слънчев бряг и на балкани, как получавали малко пари, но с тези пари можели да си позволят да живеят добре и т.н. и т.н. аз и казах: "Облеченият и нахранен роб, си остава роб, макар и облечен и нахранен.". Тя ме разбра добре. Надявам се и ти да ме разбереш.

Помни: Пътят към ада е постлан с добри намерения...

Върни се в “разни”