Атакистките безобразия

обсъждане на всякакви въпроси
refab
Потребител

Re: Атакистките безобразия

Мнениеот refab » съб май 21, 2011 10:48 am

Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » съб май 21, 2011 11:10 am

Демография на Великобритания:
-Християни: 71%.
-Мюсюлмани: 2%.

Демография на България:
-Християни: 82%.
-Мюсюлмани: 12%.

Във Великобритания се наблюдават следните феномени:

(Денят на ветераните. Брадатковците запалили огън и крещят, носят плакати "Британските войници да горят в ада." Такива ислямистки прояви и демонстрации в Обединеното кралство най-малкото не са рядко явление.)

Такива изцепки на мюсюлманите в България някога виждали ли сте?
Някой случайно да иска да узакони шариата за мюсюлманите в България?
Да сте чували за т.нар. "убийство на честта", извършено в България?
Кога за последно видяхте жена, облечена в хиджаб в България?
Как ще обясните факта, че независимо че в България съотношението на мюсюлмани:население е в пъти по-високо от някои западни страни, държанието на мюсюлманите тук няма нищо общо с ислямистите на запад?

Всеки български новинарски сайт, а и всеки чуждестранен, решил да отрази събитието, описва случката като "крайно десни нападат мюсюлмани в джамия". Фото материалът изглежда подкрепя тази теза:

Така ли искате да бъде защитавано българското? Сериозно? Ами извинявам се тогава. Мислех си, че сме европейска страна - а не държава, намираща се в близкия изток.

Интересното е, че дори и в сайта на "АТАКА" да пише как ислямистите били провокирали сбиване, приложеното от тях филмче не подкрепя тезата им: Кадър - маршируват атакисти, гърми музика, развяват знамена. Кадър - изглед на джамията. Кадър - Волен се гневи как полицията служела чужди интереси. Кадър - освиркват мюсюлманите пред джамията. Кадър - става бой, ясно се чува на фона как имамът приканва мюсюлманите да не почерняват религията си като отговарят на тази провокация, както и да се въздържат от реакция. Тази последователност на кадрите, от гледната точка на тезата "ама ислямистите ни нападнаха първи!", е просто non sequitur. :)

Разбирам исканията на "АТАКА" да се махне високоговорителя от джамията, бих се подписал на подписка с такова искане. Но ако някой си мисли, че Волен Сидеров наистина е искал да постигне нещо с такава демонстрация, жестоко се лъже. След побоищата пред джамията, последното нещо, което властта би решила да направи, е да се съобрази с това, което искат агресорите - ако го направят, не само ще излезе, че подкрепят такива действия срещу мюсюлманите, но и че са мекушавци, съгласни да се съобразят с исканията на всеки хулиган и побойник, размахал бейзболна бухалка. Мога да ви гарантирам, че благодарение на Волен, този високоговорител ще остане на джамията в близкото бъдеще. :)
Не че на Сидеров му пука, де. Направи си ПиАр-а, след няколко дни ще капитализира пак от действията си, като каже "Виждате ли, държавата нищо не прави за този високоговорител. Изберете ме мен - аз ще направя нещо!".
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб май 21, 2011 11:38 am

Марков, аз никъде не съм писала, че проблемите идват от българските мюсюлмани. Я иди пред джамията някой петък и преброй българите там. Запитай се и защо се молят отвън, а не вътре. Какво целят с това?
И не ми сравнявай Англия с България, защото е въпрос на време да видим и тук това, което става там. Трябват само няколко години да ги пускаме безконтролно, да им осигуряваме храна и подслон докато се размножат и преумножат, и после да си ги бием в тъпите глави.
Кога видях забулена жена за последно, хм. Онзи ден на Дондуков.
refab
Потребител

Мнениеот refab » съб май 21, 2011 11:50 am

Ясно е, според мен, че този човек с особена личност - Сидеров, сега пак се е захванал да се "актуализира", да си надгражда политическия идентитет и авторитет спрямо онази част от тълпата, която го следва!... Ясно е, че формалният мотив - звука от високоговорителите е недостатъчен по сила и значимост и в никакъв случай не оправдава агресията на активистите на "Атака". Недостатъчен е и другият формален мотив - че имало молещи се мюсюлмани извън пределите на джамията (а нямали разрешение за това!?)!... Изхождайки от горните позиции трябва да се отбележи, все пак, че по принцип е желателно в минимална степен да е смущаването на обществения ред и тишина с религиозни изяви като виене от минарета, думкане на камбани (както беше например в едно село в Италия, където камбаната на черквата биеше на всеки час, вк. и през нощта. В Милано, в един квартал, също мощно биеше камбаната на черквата на всеки час, но само през деня)!... Ех, извращаването на религиите какви беди са нанесли и нанасят на хората.
За пълнота, обаче, трябва да се отбележи и това, че вероятно Турция наистина дължи много пари като частични обезщетения за избити, ограчени и прогонени българи от беломорска Тракия през 20 век!... Но това не значи, че трябва да се бият молещи се мюсюлмани!
refab
Потребител

Мнениеот refab » съб май 21, 2011 11:56 am

Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » съб май 21, 2011 2:57 pm

Aurelia Felix, аз пък никога не съм твърдял, че си писала където и да е, че проблемите били идвали от българските мюсюлмани.
Запитах се защо се молят отвън, а не вътре. Логичен отговор би бил „защото няма място вътре”. След една бърза справка в интернет почти веднага се натъкнах на сайт, и то на български, където тази моя теза се потвърждава:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324268.150
Бих могъл да отида на следващата петъчна молитва и да попитам някой от молещите се отвън директно, да получа така да се каже, информация „от извора”. Само дето вече ме е страх да не се озова на неподходящото място в неподходящия момент и да отнеса някое паве в главата, ако процесията от „героични” „юнаци” с тяхната идея за „защитаване на българското” реши да цъфне пак...
Не разбрах защо да не мога да сравнявам Англия с България, особено след като твърдиш, че тук щяло да стане същото, което става там. Ако вървим по същата пътека, би следвало да наблюдаваме същите или много подобни признаци, които са съпътсвали агресиваната ислямизация в някои западни страни. Ти по какви признаци считаш, че случващото се на запад непременно ще се случи и в България и от кои източници черпиш информация? Само защото мюсюлманите решили да се молят отвън пред храма, след като няма място вътре ли?
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб май 21, 2011 9:36 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » съб май 21, 2011 9:41 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб май 21, 2011 11:29 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » нед май 22, 2011 10:53 am

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » нед май 22, 2011 1:24 pm

Аз съм ЗА действията на Атака. Не искам да седя безучастна, докато тукашните мюсюлмани, ведно с придошлите по ДПС-линия, съсипват България. Имаме пред себе си примера на Европа, нека предотвратим това, което стана там. Тук все още имаме време, за да се организираме.
Makedonski
Потребител

Мнениеот Makedonski » нед май 22, 2011 2:23 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » нед май 22, 2011 3:11 pm

Преспанец
Потребител

Мнениеот Преспанец » нед май 22, 2011 3:39 pm

Аз съм против воя на джамията в центъра на София и против моленето им отвън.

Аз съм обаче и ПРОТИВ необмислените игрички на Сидеров, които могат да имат тежки последствия. Тия сцени, които видяхме, на мен са ми чужди, защото съм християнин. А християните обичат ближния си както себе си, някои от нас предпочит да умрат, вместо да убият, да получат удар, вместо да дадат такъв. Профилът на един християнин трябва да е да страда за Христос, претърпявайки обиди, удари, да е верен дори до смърт. А не самият той да нанася повреди, да извършва безчинства, да създава размирици.
Волен-Сидеровиятначин не е правилният. Протестирайте си, ама мирно, кротко, защо беше всички това? Може и мюсюлманите да са започнали първи, обаче тия провокации с тоалетната на джамията и феса от страна на Атака са неправилни. Да не говорим за запаления килим... Повечето от тия хора вътре са, според мен, имигранти от Близкия Изток - араби, а не турци, както си мислят атакистите.

Марков, повечето в тази тема са против безотговорните действия на Сидеров.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед май 22, 2011 10:03 pm

Македонски, прав си, че това не е начинът. Съгласна съм и с мненията на Преспанец и Рефаб.

Сидеров защитава националния интерес затова, че казва много истини и стои зад тях. Друг е въпросът за методите му и невъздържания му характер. Да нямаше предатели-български политици, не би имало и Сидеров.

Върни се в “разни”