Исихазъм и самадхи

обсъждане на всякакви въпроси
mirqnin
Потребител

Re: Исихазъм и самадхи

Мнениеот mirqnin » чет юни 02, 2011 3:05 pm

Потребителски аватар
Деяна
Потребител

Мнениеот Деяна » пет юни 03, 2011 4:34 pm

mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » пет юни 03, 2011 6:57 pm

Потребителски аватар
Деяна
Потребител

Мнениеот Деяна » съб юни 04, 2011 9:34 am

Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » съб юни 04, 2011 12:59 pm

Рефаб,
за това става дума: всичко избива неминуемо в христология, пневоно-bla-bla-тология, антропософия (което по-лошо) и много другии логии. Християнството никога не е било "логия"... Да, аз съм изключително рязък по отношение на ересите. Включително и спрямо многобройните ереси в Протестанството, които имах неудоволствието да изпитам на гърба си по един или друг начин. Резкият ми тон е продиктуван от факта, че съм се срещал с духовните сили, стоящи зад подобни ереси. Религиозни духове, сковаващи ума с желязна скоба.

Мирянин,
представата ти за Църквата е свързана според мен с Инквизицията- т.е. с мракобесието, унищожаващо всеки дъх свобода, всеки порив за познание и прогрес...
Едно време бях окултист, подигравах се с вичко, дето ми миришеше на расо, икони и попове... Но виж ме сега. Човек никога не знае, какво му предстои. Аз те нарекох фен, понеже си наистина такъв- търсещ фен на истината. Нищо лошо не съм влагал в това понятие. Е, малко ирония, но не съм желял обида...

Та ето какво имах да ти кажа. Аз вярвам, че Бог съществува такъв, какъвто Библията Го описва. Няма други богове освен този, описан в Светото Писание.Библията наистина е Божие Слово. Няма друг път при Бог, освен чрез Исус Христос. Няма прана, ки, чи, ши, ци, Свръхсъзнание, Върховен Разум. Ние хората имаме нужда от прошка на греховете си. Исус от Назарет, който е Божият Син се роди в плът, живя сред хората, пое нашите грехове на кръста. Умря на кръста като човек, възкръсна на третия ден. В Неговото Име ние се спасяваме чрез вяра. Карма няма, живеем един живот и след това настава съд.

Ами това е общо взето. Всичко добро ти желая.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » съб юни 04, 2011 1:39 pm

Върни се в “разни”