Думите...

обсъждане на всякакви въпроси
Потребителски аватар
Деяна
Потребител

Думите...

Мнениеот Деяна » вт май 24, 2011 11:45 am

Здравейте,

Знаем, че е възможно човек мислейки и правейки ви лошо, да говори пред вас само добри думи . Има си и специална дума за това :shh: :lol:
Обаче възможно ли е един наистина добър човек, който има стремеж да мисли и върши добро по силите си, да говори пред вас лошо (да клевети, обижда, да употребява вулгарни думи и т.н.) т.е. под предлог, че прикрива добрината си? :think:
Преспанец
Потребител

Re: Думите...

Мнениеот Преспанец » вт май 24, 2011 1:24 pm

И да има такива е глупаво, понеже за всяка празна дума ще отговаряме в Съдния ден. Няма смисъл един човек, който иска да угоди на Бог, да прави такива работи.

Иначе виж за юродството зариди Христос, ама то по-различно - http://www.pravoslavie.bg/Жития/Св.-Андрей,-заради-Христа-юродив
Преспанец
Потребител

Мнениеот Преспанец » вт май 24, 2011 1:28 pm

И да има такива е глупаво, понеже за всяка празна дума ще отговаряме в Съдния ден. Няма смисъл един човек, който иска да угоди на Бог, да прави такива работи.

Иначе виж за юродството зариди Христос, ама то по-различно http://www.pravoslavie.bg/Жития/Св.-Андрей,-заради-Христа-юродив
Vital
Потребител

Мнениеот Vital » вт май 24, 2011 1:57 pm

Всичко е възможно.
Не по думите, а по делата се познава човек.
Клеветенето и обидата обаче не са думи, а дело и измества смисъла на въпроса. Човек можеш да обидиш и наклеветиш с извънредно красиви слова и без употреба на нито една вулгарна или цинична дума.
А си има хора, които като отприщят можеш да натрупаш ушна кал от вулгаризмите и цинизмите, които ще избълват, но в същото време целият този поток да няма никаква лоша умисъл, да не нанася вреда на друг. И макар лично за мен това да остава неразбираемо и даже стресиращо, то въпреки това често виждам добрия човек зад подобни словесни отпущания.
mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » пон май 30, 2011 11:58 am

Да, и аз съм си го задавал този въпрос. Като цяло езика ми, а и на голяма част от тези, с които общувам включва цветист набор от цинизми, които се влагат в речта постоянно, обикновено без умисъл и най-вече според мен за благозвучие. Та се чудя дали това е грешно или е просто стил на изразяване.

Върни се в “разни”