Антидепресанти

обсъждане на всякакви въпроси

10
53%
2
11%
7
37%
0
Няма гласове

Общо гласове: 19
Потребителски аватар
Деяна
Потребител

Антидепресанти

Мнениеот Деяна » нед май 29, 2011 6:36 pm

svetlinnnn
Потребител

Re: Антидепресанти

Мнениеот svetlinnnn » нед май 29, 2011 6:50 pm

Антидепресантите според мен са химически в-ва, които влияят върху функционалността на нервната система, която е материална, но която оперира с нематериалната духовна субстанция и следователно те не могат да доведат до трайно очистване на душата от нервното напрежение.
refab
Потребител

Мнениеот refab » нед май 29, 2011 6:59 pm

Зависи за каква болест се взимат, от кой човек и какви антидепресанти са!...
Особено когато има някакъв дълбинен вътрешен конфликт (вкл. и със сексуален облик*) и/или екзистенциална драма то различно естество, антидепресантите може и да не са най-решаващия фактор на лечение!

*въпросът за сексуалното напрежение, сексуалното наслаждение (като най-интензивното, свързано с екзалтация на чувствеността, на материалността), за сексуалната реализация и/или трансформирането И в метафизичност (общо казано) чрез аскеза, е много съществен, основен за всеки човек и християнски подвижник.
Потребителски аватар
Деяна
Потребител

Мнениеот Деяна » нед май 29, 2011 7:21 pm

Тъй като от опит знам, че когато човек разглежда даден проблем от позицията на "това не засяга мен, а някой друг" доста често коренно се променя, когато разглежда проблема от позицията "това се случва с мен" :roll:
Ако имате желание може и да споделите, дали ако ви предложат антидепресанти при нужда ще приемете или по-скоро ще отхвърлите такъв вид лечение и какъв съвет ще дадете на ваш приятел?
Anvil
Потребител

Мнениеот Anvil » нед май 29, 2011 9:48 pm

Приятели, не мисля, че хора, които не са запознати в механизма на действие на лекарствата, както и такива, които не са имали нужда от антидепресанти, могат да обсъждат задълбочено и смислено въпроса!
Аз вземам в момента антидепресанти, взема ги и моят духовен отец и близък приятел, както и неговата съпруга. Не виждам нищо лошо да се ползват такива медикаменти, още повече, че за много хора те са единствения шанс за нормален живот. Все едно да разглеждаме въпроса, дали от религиозна гледна точка морфина е добър за умиращите от тежки болести.
Ако започнем дискусия за антидепресантите и религията, ще трябва някой да доказва, от Бога ли са те, или от дявола :) . Затова мисля, да продължа да си вземам лекарството и да се моля всеки ден на Господа да ме дари със здраве и смирение :) !
Тези две неща, здравето и смирението, го желая и на всички Вас! И никога да нямате нужда от антидепресанти :wink: !
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед май 29, 2011 10:19 pm

Човешкият мозък е нещо изключително сложно, затова не се наемам да давам твърди становища за неща, които не разбирам. Само ще кажа, че съществуват психически болести, които са облекчавани от такива лекарства, тъй като лекарствата доставят на мозъка липсващото му или го държат в някакво равновесие.
В последните години наблюдавам тревожно нарастване на психическите и нервните проблеми сред населението, народът е изтрещял отвсякъде!
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » пон май 30, 2011 9:08 am

Като билкар мога да ви препоръчам най-хубавата билка против депресия - жълт кантарион (синият е много рядък). По-добре е да се запарва, а не да се вари, за да не се губят ценните съставки в него. След това обаче трябва да се избягват слънчевите бани, защото можете да получите схващане на мускулатурата и даже да умрете.

:thumbup:
refab
Потребител

Мнениеот refab » пон май 30, 2011 9:57 am

Наистина, жълтия кантарион е единствената билка, която има специфично антидепресивно действие. Освен внимание спрямо слънчевата светлина, трябва да се внимава при съчетанието и с други антидепресанти, но не знам :oops: точно от кой тип!
mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » пон май 30, 2011 10:16 am

По принцип съм за природните средства и позитивното мислене. Колкото по-малко химия използва човек толкова по-добре, стига да е възможно в конкретния случай разбира се. Лошото е, че много хора прибягват до хапчета, защото те са най-лесния и бързия начин да постигнат ефект. Справянето с проблемите е най-вече в правилния начин на живот и мислене.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон май 30, 2011 10:59 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон май 30, 2011 8:13 pm

Има и депресия, причинена от химически дисбаланси в мозъка и за нея никакво смирение, приемане на нещата и т.н. не помага, освен лекарства, които възстановяват нарушените баланси. Тоест - човек не може да се измъкне сам от нещо, което дори не си е причинил сам, няма и не може да има волеви контрол над него, но се касае за болестно състояние. Както казах - мозъкът е суперсложна система, за която науката днес знае все още твърде малко. Да се мисли, че шизофреничните симпотми на някои хора, съчетани с видения и привидения, са някакви дяволски атаки (или още по-лошото - божествени откровения), показва мислене от 12 век. Разбира се, психическите болести могат да бъдат причинени от бесове, но дори и да е така, лекарствата са наложителни (други причини могат да бъдат генетични фактори, дадени отрови и т.н.). Мисля, че това искаше да попита отворилия темата.

Много поразии в християнството са били причинени от луди хора с разни видения, посмъртни приключения и прочее, за които съвременниците им, а и не само те, поради невежеството си са приемали за чиста монета.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон май 30, 2011 8:26 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » пон май 30, 2011 8:31 pm

Потребителски аватар
Деяна
Потребител

Мнениеот Деяна » пон май 30, 2011 8:39 pm

Последна промяна от Деяна на пон май 30, 2011 9:02 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон май 30, 2011 8:50 pm

Върни се в “разни”