Антидепресанти

обсъждане на всякакви въпроси

10
53%
2
11%
7
37%
0
Няма гласове

Общо гласове: 19
ioio
Потребител

Re: Антидепресанти

Мнениеот ioio » пон май 30, 2011 9:05 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон май 30, 2011 9:15 pm

gaitan vejdu
Потребител

Re: ... каже: "безумнико", виновен ще бъде за геената огнена

Мнениеот gaitan vejdu » чет юни 02, 2011 3:10 pm

Антидепресантите са вещества. Ако са назначени от лекар на редовна практика, в тях не намирам зло.

Медицината е благословена от Църквата дейност е не виждам смисъл в това, да се противопоставям на решенията на лекар.

Е, ако някой е склонен към злоупотреба с тези вещества, за това не медицината е виновна, нито пък Църквата, а самият той, щото служи на суета и гонене на вятър, нежели да подири ЛЕКАР или СВЕЩЕНИК.
george_tn
Потребител

Мнениеот george_tn » вт юни 07, 2011 11:40 pm

"Медицината е благословена от Църквата дейност..." - истина ли е това. Може ли да ме насочите къде да прочета по въпроса. Би трябвало Църквата да се отнася към медицината също като към вещерство (психология, психиатрия), знахарство (фармация) и т.н. народни еквиваленти на официалните науки. Медицината откак съществува е напакостила трижди отколкото да е помогнала. Само защото наукоподобните слова изглеждат по добре? или пък че лабораторните анализи не се стъкмяват? или че заради СЗО се ваксинират и тровят хората на масов принцип...
Или пък че медицината вече е изместила религията. А това че вече е ненормално да си стар, грозен и естествен? А вампирските дарителски кампании за СПАСЯВАНЕ? А че вече е срамно да умреш? Че преди да умреш ще дадеш всичко спестено до девето коляно за да подхраниш машината за надежди(и пари)?
Ако Църквата е миропомазала медицината значи се е ръководила не от Светия дух... :)
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » ср юни 08, 2011 8:03 am

refab
Потребител

Мнениеот refab » ср юни 08, 2011 8:15 am

Потребителски аватар
Деяна
Потребител

Мнениеот Деяна » ср юни 08, 2011 11:59 pm

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » чет юни 09, 2011 7:43 am

Многообичният лекар Лука с антидепресанти не се е занимавал.
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » чет юни 09, 2011 10:02 am

Така е, Жоро, отношението ни към тези неща не бива да е еднозначно, понеже и събитията около нас са твърде многообразни.

Винаги се сещам за блестящи думи на отец Николай Георгиев, да се не лъжа, по Иконостас на Нова ТВ.

Значи, той спомена, че медицината е благословена дейност, но не пропусна да спомене, че съществува и казусът с вехтозаветното проклятие: "Да попаднеш в ръцете на лекар" ...

+++

Май трябва да събера сили и да драсна тежкоартилерийска реч по темата, но пусто, че мн ме мързи тези дни. :oops:
Потребителски аватар
Деяна
Потребител

Мнениеот Деяна » чет юни 09, 2011 12:30 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет юни 10, 2011 8:38 pm

george_tn
Потребител

Мнениеот george_tn » съб юни 25, 2011 1:35 am

Refab, неглижираш ме, от думите ти личи, че си дискриминативен и манипулативен.

Все пак ще се опитам да го кажа по друг начин:
Лечителството наистина може да има за цел да помага, но лекаря краде от упованието и вярата в Бог и неговата промисъл, давайки надежда на човек, че ТОЙ (а не Бог) може да отложи смъртта или облекчи страданието. Вярващ християнин ще отиде на лекар понеже чрез лекаря ще промени божията промисъл, пък дори и да се оправдава пред себе си, че Бог му помага чрез лекаря. Теоретично - вярващ християнин, не би трябвало да ходи на лекар.

Идеалния случай е, когато лекаря е с призвание и помага искрено. Но понеже лечителството вече е професия, а не призвание, медицинския бранш се ръководи по търговски правила, а те изкрвяват заложената добронамереност в привидна а знанията в манипулативни. Но и в двата случая не би трябвало медицината да е миропомазана понеже в първия случай срива вярата, а във втория е греховна.

И не на последно място -медицината трупа знанията си еволюирайки, а не със "спуснато" знание както е с религиите. Това също е показател за немиропомазване, а просто да си е светска дейност.

И за да не се впуснеш пак да бесуваш след мен, ще те успокоя, че разсъждавам само теоретично. Водя си децата редовно на лекар, давам им химиите точно по рецепта и предписание, понеже съм слаба душа и не мога да поема сам отговорността за техния живот и здраве и оставям тази отговорност на ЛЕКАРЯ. И не че на лекаря много му пука за децата ми, той просто работи в бранш, индулгиращ здраве и се занимава със здравето ни заради правилата и изгодата, а не по лично убеждение.
Lychezar89
Потребител

Мнениеот Lychezar89 » чет юли 21, 2011 6:54 pm

Като прочетох темата, в крайна сметка не намерих ясен отговор психотропните лекарства признават ли се от Църквата, или не? Те до голяма степен правят човека отпуснат, безволеви, мързелив, апатичен, постоянно го съпътства чувството за глад... Тоест, от една страна лекуват, но от друга променят поведенческия модел и правото на свободен личен избор. Да, чел съм и аз, че Църквата одобрява медицината, но ако става въпрос за нашата свобода, която е основна висша ценност? Друг е въпросът, че повечето от психиатрите за заболявания като шизофрения, биополярно разстройство и т.н. имат атеистична гледна точка, те не изхождат от християнски принципи, не вярват в съществуването на демони, бесове, които се вселяват в човека. За тези заболявания психотропните лекарства в повечето случаи потискат болестта да не се прояви отново, отколкото да е лекуват. След първи пристъп има вероятност да се излекува човек, но при следващи пристъпи хапчетата трябва да се приемат доживот...
Lychezar89
Потребител

Мнениеот Lychezar89 » вт юли 26, 2011 7:37 pm

Защо не ми отговорихте на въпроса? Явно, Църквата няма ясно становище....
refab
Потребител

Мнениеот refab » вт юли 26, 2011 11:18 pm

Върни се в “разни”