Франция каза „не" на гей браковете

обсъждане на всякакви въпроси
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Re: Франция каза „не" на гей браковете

Мнениеот Gunev » пон юни 20, 2011 4:05 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » пон юни 20, 2011 9:40 pm

Ето католическото становище по въпроса за хомосексуалността, така както е изложено в официалният католически катехизис:

"
"2357 Хомосексуалност означава взаимоотношение между мъже или жени, които изпитват полово влечение изключително или преобладаващо към лица от същия пол. Тя има много разнообразни форми през вековете и в различните култури. Психическият и генезис в по-голямата си част не е обяснен. Светото писание я представя като тежък разврат. Преданието винаги е заявявало, че "актовете на хомосексуалност са вътрешно порочни и безпътни". Те са противни на естествения закон. Те отнемат от половия акт дара на живота. Те не са плод на допълнителна и истинска сексуалност. Те не биха получили одобрение по никакъв начин.

2358 Значителен брой мъже и жени проявяват дълбоко вкоренени хомосексуални наклонности. Тази наклонност, обективно объркваща, представлява изпитание за по-голямата част от тях. Те трябва да се приемат с почит, състрадание и деликатност. Затова по отношение на тях трябва да се избягва всяко клеймо и несправедлива дискриминация. Тези хора са призвани да изпълняват Божията воля в своя живот и, ако са християни, да присъединяват към жертвата на Кръста на Господа трудностите, които те могат да срещнат вследствие на своето положение.
2359 Хомосексуалистите са призвани към целомъдрие. Чрез добродетелите на самообладанието, възпитаващи към вътрешна свобода, понякога с подкрепата на безкористно приятелство, чрез молитвата и благодатта на тайнствата те могат и трябва да се доближат постепенно и решително към християнската съвършенство."
"

Публикувам и като пример на това, че е възможно да се поеме отговорност и да се излиза с официални позиции по разни по-особени въпроси, и това да бъде балансирано, проникновено и правилно!
Нека всеки един от повече или по-малко злокачествените зилоти, които, евентуално, го прочетат, да му намерят някакъв косур на това становище и да го съобщят, ако нямат нещо против
afrem
Потребител

Мнениеот afrem » вт юни 21, 2011 10:09 am

Публикувам и като пример на това, че е възможно да се поеме отговорност и да се излиза с официални позиции по разни по-особени въпроси, и това да бъде балансирано, проникновено и правилно!
Нека всеки един от повече или по-малко злокачествените зилоти, които, евентуално, го прочетат, да му намерят някакъв косур на това становище и да го съобщят, ако нямат нещо против

Ти явно пускаш цитати от любимия ти катехизис просто за да съблязняваш и провокираш хората. И в Православието си има мнение за тези неща, канони и т. н. Като че ли пък преди това и самата Католическа църква не е имала мнение за този проблем. Иначе твоите критерии за балансираност, проникновеност и правилност са ясни - всичко стига да е "официално" католическо.
refab
Потребител

Мнениеот refab » чет юни 23, 2011 11:19 am

afrem
Потребител

Мнениеот afrem » чет юни 23, 2011 4:15 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » чет юни 23, 2011 5:42 pm

Аз не крия - обявявал съм го многократно, че не одобрявам много неща във външната религиозност в православието, особено българското, вероятно и други видове!... Критикувам понякога, а мога да критикувам много повече и католицизма!... Да не говорим за изкривеностите с протестански характер!... А ти критикуваш само мен, без при това да излизаш с някакви конструктивни положителни защити на православието по конкретните теми или да критикуваш конкретно католицизма и т.н.... Такива неконструктивни пасивни и неинтересни личностно заядливи хора в един спор може да се намерят много. Някои са по-активни, други по-малко.
Аз ти казах, че докато не си размърдаш ленивия ориенталски самодоволен(?) интелект и да представиш някои конструктивни същностни защити (вкл. и със съответни цитати!?) на тезите ти, не си ми интересен и само ми досаждаш, с извинение!....
А ако си много смиреномъдрен и нравствен подвижник, а аз не съм те разпознал като такъв поради моя непрозорливост и т.н., тогава извинявай!
Пак ти казвам - занапред или конкретно - със съответни доводи по темите, или предпочитам да не участваш в мои такива - вече си каза неколкократно мнението за мен и стила ми. Разбира се, не мога да ти забраня да го повтаряш!
afrem
Потребител

Мнениеот afrem » пет юни 24, 2011 1:34 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » пет юни 24, 2011 2:05 pm

Явно няма да се разберем с теб - идейното ти ниво не ми е достатъчно интересно, мотивирани, аргументирани и конкретни неща (тези), извън недиференцираното ти отношение към мен не предлагаш!... :eh: Според мен, продължаваш да "мухарстваш"!... Може да си изработиш стандартен коментар (по образец от "Златния телец" wink: ) - нещо подобно:

В отговор на злостните и т.н. коментари и позиции на едикой си ще кажа че той е ..... и т.н.
И си го поставяш към моите мнения! :o :)

Ех, августине, знаеш ли че теб няма с какво да те свържа.... в смисъл - не си ми направил впечатление с нещо по-определено, по-"структуроопределящо", по-цветно, ако щеш!... :( Вярно, не си и много активен във форумите... - това има и хубава страна, обаче, защото форумите са и плява, наркотик и отрова, често!... Хубава страна може да има и това човек да е по-безличен идейно, интелектът му да не може да разграничава някои по тънки разлики, стига да е добър, общо взето, гражданин и, както вече отбелязах, да е поне минимум смиреномъдрен. Надявам се че ти си повече такъв, отколкото се представяш!
afrem
Потребител

Мнениеот afrem » пет юни 24, 2011 2:28 pm

Vladislav
Потребител

Мнениеот Vladislav » пет юли 01, 2011 11:00 am

Шведски деца се учат на еднополово мислене в детска градина, съобщава в. "Кориере дела сера". Заведението се казва Егалия /дума, произхождаща от понятието "равнопоставеност"/.
В него 33 шведски деца от двата пола и на възраст от 1 до 6 годинки трябва да разберат, че всички са равни и няма полови разлики. Те не трябва да произнасят "той" и "тя", нито да носят специфични за даден пол цветове, като розово за момиченцата и синьо за момченцата. Двата цвята са забранени в интериора на детската градина. Там играчките, с които си играят обикновено момичетата, като кукли и детски кухни, са смесени с конструктори, роботи и влакчета, с които обикновено си играят момчетата.
Децата от рано са обучавани да не правят и разлика между играчките за момичета и тези за момчета. Целта на проекта е от рано малчуганите да не правят разлика между мъжки и женски пол. Инициативата е част от борбата с дискриминацията на полов принцип.
Интересът към детската градина е голям и има списък на чакащи за прием деца. Тя е разположена в квартала Содермалм, гъстонаселено островче южно от центъра на Стокхолм.
Проектът обаче се сблъсква и с критики. Според някои децата ще получат отклонения в мисленето и психиката в резултат на приучаването им на еднополово мислене. БТА

mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » вт юли 05, 2011 11:16 am

kanoli
Потребител

Мнениеот kanoli » вт юли 26, 2011 5:56 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт юли 26, 2011 8:54 pm

Последна промяна от Aurelia Felix на вт юли 26, 2011 9:05 pm, променено общо 1 път.
valentin georgiev
Потребител

Мнениеот valentin georgiev » чет юли 28, 2011 8:03 pm

Поздравявам Франция за взетото решение.
Това е нещо изключително окуражаващо за Европа.
mon
Потребител

Мнениеот mon » нед авг 07, 2011 3:24 pm

А забелязахте ли малката разлика между гласувалите ''За'' и ''Против''?
Сега го отвърлиха, но след няколко години - кой знае...

Върни се в “разни”