Франция каза „не" на гей браковете

обсъждане на всякакви въпроси
BGSpace
Потребител

Re: Франция каза „не" на гей браковете

Мнениеот BGSpace » нед авг 07, 2011 6:03 pm

Аз бих искал да презадам въпроса, който досега е задаван от известния Ричард Доукинс:

Ако двама зрели пълнолетни граждани се съгласяват да вършат дадено нещо, което им харесва и за което и двамата нямат нищо против, къде е проблемът тук?

Втори въпрос: какво право има църквата да се меси в интимните отношения между двама, които са взаимносъгласни с това, което правят? Не се ли месеше по същия начин и комунизмът в семейството?

Не ми вадете цитати от Библията. Знам ги... Не искам да се криете зад тази или онази свещена книга. Искам да ми кажете вашето мнение по тези въпроси...
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед авг 07, 2011 7:13 pm

Потребителски аватар
Hatshepsut
Потребител

Мнениеот Hatshepsut » ср юли 04, 2012 6:04 am

Изглежда заглавието на темата "Франция каза „не" на гей браковете" вече не е актуално:

Хомосексуалните двойки ще могат да се женят и да осиновяват деца от "първи септември 2013 г.", обеща френският премиер Жан-Марк Еро, потвърждавайки ангажимент, поет по време на предизборната кампания на президента Франсоа Оланд.

"На първи септември 2013 г. правото на брак и осиновяване на деца ще бъде предоставено на всички двойки, без дискриминация", заяви премиерът в реч за общата политика пред Националното събрание. "Нашето общество се развива, начинът на живот и на мислене се променят. Появяват се нови стремежи", допълни Еро.
Според анкета на института BVA, публикувана през януари, 63% от французите подкрепят браковете между хомосексуалисти, а 56% - правото им да осиновяват деца. По време на предизборната кампания Франсоа Оланд обеща приемането на закон за правото на брак и осиновяване на деца от хомосексуални двойки "най-късно до пролетта на 2013 г.".

1
pier58
Потребител

Мнениеот pier58 » ср юли 04, 2012 7:22 am

Свещенното писание осъжда хомосексуалната практика със силно отрицателна терминология.(Бит. 19:4-10; Юда 7,8; Лев.18:22; 20:13; Римл.1:26-28; 1Тим.1:8-10)

Върни се в “разни”