мастурбация и онанизъм

обсъждане на всякакви въпроси
mirqnin
Потребител

Re: мастурбация и онанизъм

Мнениеот mirqnin » ср ное 26, 2014 10:30 am

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср ное 26, 2014 11:55 pm

Все едно да препоръчаш на някой, който има проблем с виното, да мине на водка. Вместо да кани момичета у дома, по-добре да си намери някоя, към която да изпитва възвишени и благородни чувства. Любовта е акт на волята, а сексът - на инстинкта.
tedochristian
Потребител

Мнениеот tedochristian » чет ное 27, 2014 12:48 am

Човек тея работи дето ми ги написа 50% вършат работа :biggrin: Ако бях някой по-разпуснат кой знае кви работи щях да направя :/ нямам проблем с общуването с противоположния пол просто търся подходящата за мен. И както върви надали скоро ще я намеря. Аз приятели християни нямам, камо ли гадже. Ще ми мине, стига да имам вяра и воля. Благодаря ви за съветите.
Матейко
Потребител

Мнениеот Матейко » чет ное 27, 2014 11:38 am

Докато четях темата, по едно време ми идваше да отида до автогарата и да си купя еднопосочен билет за ада. Хей, хайде по-слънчево, ведро да гледаме на Вярата! Ако така ще се самоосъждаме за всяко си едно действие, то в скоро време очаквам да бъде низвергнато и храненето. Едно е храненето, друго е чревоугодието, нали. Така и едно е самозадоволяването /половото/, друго е пожелаването на жена, мъж и още доста лоши неща които изчетох тук. Ами ако младеж мастурбира по девойка, в която е много влюбен, с която вече са се разбрали да се оженят - грях ли е? Ами ако жена се самозадоволява, представяйки си че се люби с мъжа си, който е за половин година на работа в чужбина - и това ли е грях? Могат да се дадат още много примери, и то доста нежни, от които ще се види, че самото самозадоволяване не е грях, а нещо естествено. Но както всяко нещо естествено и то може да бъде насилено до противоестествено. Но дори и тогава трябва да разберем човека, който е залитнал в тази противоестественост, а не да го осъждаме, защото това пък ще е несравнимо по-уродливо, отколкото неговата слабост. А и кой от нас не изпада в слабости? Аз например смятам да се явя в някоя духовна академия, като жив пример, как е възможно човек да е всестранно грешен. Духовно да позирам пред студентите :biggrin:
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет ное 27, 2014 12:17 pm

Тази тема е за т.н. ръкоблудие - частен случай на "по-общия" грях блудство. Как завършва св. Библия:

"11. Неправедният нека върши още неправда; нечистият нека се още скверни; праведният нека върши още правда, а светият нека се още осветява.
12. Ето, ида скоро, и отплатата Ми е с Мене, за да въздам всекиму според делата му.
13. Аз съм Алфа и Омега, начало и край, Първият и Последният.
14. Блажени са, които изпълняват заповедите Му, за да имат право да ядат от дървото на живота и да влязат в града през портите.
15. А отвън са псетата, магьосниците, блудниците, убийците, идолослужителите и всеки, който обича и върши лъжа.
16. Аз, Иисус, изпратих Своя Ангел да ви засвидетелствува това в църквите. Аз съм коренът и родът Давидов, утрената и светла звезда.
17. И Духът и невестата казват: дойди! и който чува, да каже: дойди! и който е жаден, да дойде, и който желае, нека взема от водата на живота даром.
18. И аз свидетелствувам всекиму, който слуша пророчествените думи на тая книга: ако някой прибави нещо към тях, нему Бог ще наложи поразите, за които е писано в тая книга;
19. и ако някой отнеме нещо от думите на книгата на това пророчество, Бог ще отнеме дела му от книгата на живота и от светия град и от написаното в тая книга.
20. Който свидетелствува за това, казва: да, ида скоро! Амин, да, дойди, Господи Иисусе!
21. Благодатта на Господа нашего Иисуса Христа да бъде с всички вас. Амин."
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет ное 27, 2014 1:26 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет ное 27, 2014 2:52 pm

Матейко, пишете глупости. Вие представяте ли си Господ или апостолите да се самозадоволяват? С тия неща човек е нужно да се бори, да се моли, и Господ който е силен ще му даде изходен път, или сила да преодолее зависимостите и греха, или в нужното време другар/другарка в живота, за да не се разпалва в похоти.. Така че не давайте такива съвети на хората , да ги тикате към грях и да омаловажавате сериозността на тези неща.. Казано е - благочестието със задоволство е голяма печалба. Бог дава сили да се преодолее всеки грях, ако човек го мрази и се моли за подкрепа. Другото е извинения и водят до замъртвяла съвест.
Матейко
Потребител

Мнениеот Матейко » чет ное 27, 2014 3:42 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет ное 27, 2014 6:41 pm

В такъв случай, не трябва ли осъждащият също да бъде нежно помилван като притежаващ конкретно тази слабост от толкова широкия спектър на слабостите? С какво осъждането е по-неестествено и по-уродливо от останалите грехове?
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет ное 27, 2014 6:48 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет ное 27, 2014 9:25 pm

Откога да посочиш че нещо е грях е осъждане???????
Грях е да! Тия неща- мастурбация и онанизъм- са грях, и тука за някаква любов и прошка, не става дума. Любовта се радва с истината , не с неправдата.. Божията прошка е за тия които мразят греха и се каят, а не за тия дето се самоуспокояват и не им дреме..
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет ное 27, 2014 9:43 pm

Матейко
Потребител

Мнениеот Матейко » чет ное 27, 2014 10:30 pm

Откога да посочиш че нещо е грях е осъждане???????
Грях е да! Тия неща- мастурбация и онанизъм- са грях, и тука за някаква любов и прошка, не става дума. Любовта се радва с истината , не с неправдата.. Божията прошка е за тия които мразят греха и се каят, а не за тия дето се самоуспокояват и не им дреме..

Божията прошка е необяснима в своето величие, всеобхатност. Понякога се плаша...
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет ное 27, 2014 10:46 pm

Явно някой те е заблудил, че Божията прошка е безусловна.. Не е. Условието е покаянието и вярата. А как ще се покаят за нещо хората, които се заблуждават сами себе си, че то не е грях, понеже някой ги е успокоил, че това е естествено и в реда на нещата? Бог няма да прости на някой който знае, че нещо е грях, но си го обича и упорства в него, без да го е грижа. Ако ти смяташ , че и на такива люде Бог прощава, то явно смяташ, че всички хора минават през тясната порта и влизат в царството Божие. Но е писано точно обратното. Тясна е портата която води към живот и малцина са тия които я намират.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет ное 27, 2014 10:55 pm

Новобранците да слагат каските оти ядосаха брадвата и он замета червените светкавици. Аз лично гаса компа и бегам, че сите богове Олимпийски не мой ме спаси от праведния Му гняв! :biggrin:

Върни се в “разни”