Здравейте

обсъждане на всякакви въпроси
Асен
Потребител

Re: Здравейте

Мнениеот Асен » вт юли 26, 2011 12:07 am

Не, фратело, мисля, че е доста повлиян от окултното учение на Ошо. Защото нагласата му е близка до тази на неговите последователи. Но по-важното е, че има желание да намери Истината, която ще го направи свободен и ще запълни онова място в сърцето му, което е определено за Създателя му, Който стои на вратата и хлопа (Откровение на Йоан 3:20). И с това му казвам още един път: Добре дошъл в клуба, kanoli !!! :angel:
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » вт юли 26, 2011 12:30 am

kanoli тук си имах една дето беше стигнала "просветление" и беше фен на Ошо, забравих й ника нещо с А беше. В общи линии се оказа въздух под налягане, оплетена в собствените си самозаблуди и желания да бъде нещо специално.. Накрая я баннаха, щото оспамваше форума и повтаряше едно и също. Та ти какво търсиш тук? Нали не си със специалната мисия да ни просветляваш

Защо изписах тези нещица, щото ми разправяш "нито мисъл... аз не съществувах.", първото е нещо хубаво, второто е мисля нещо неразбрано, давам съвет да размислиш или другия път се изказвай по ясно, щото това ми звучи като неразбрано зазубрено изречение... И реално ти ако не излизаш от това състояние и никои не съществува, кой има нуждата да пише тук тогава? Хммм, сетих се за кратко дзен разказче

За самохвалството
Когато бил в началото на обучениетоси по Дзен, Ямаока Тешшу обикалял от един учител на друг, посетил и Докуон от храма Шококу. Желаейки да се изтъкне, колко е напреднал казал: "В крайна сметка съзнанието, Буда и всички живи същества не съществуват. Истинната природа на явленията е пустотата. Няма нито прозрение, нито заблуда, нито мъдреци, нито бездарници. Няма давани и няма нищо за получаване." Докуон, пушейки кротко, не казал нищо. Изведнъж фраснал Ямаока с бамбуковата си лула. Това доста разгневило младежа.
"Щом не съществува нищо, откъде се взе този гняв", попитал Докуон.
kanoli
Потребител

Мнениеот kanoli » вт юли 26, 2011 7:36 am

refab
Потребител

Мнениеот refab » вт юли 26, 2011 9:43 am

каноли, според мен се изживяваш, може би и не дотам осъзнато, като някакъв вид звезда, (моментен) обект на внимание - във форума, в случая!... Приятно ти е да се самогъделичкаш с нещата, които казваш за себе си. Нарцистично самодоволен си. Липсва ти достатъчно трезвост и самокритичност. Доста вероятно е да си затънал в явен или маскиран окултизъм. Ако моите предположения са верни гледай да се поправиш, ако случайно бъркам - извинявай!
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » вт юли 26, 2011 10:09 am

"аз съм интелигентен човек". Не, ти си супер заблуден, но още не си го разбрал, а при твоето хипертрофирано самочувствие едва ли някога ще го разбереш. Лудниците са пълни с умници като тебе.

:thumbdown:
Последна промяна от MacIlian на вт юли 26, 2011 6:28 pm, променено общо 1 път.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » вт юли 26, 2011 12:29 pm

arise
Потребител

Мнениеот arise » вт юли 26, 2011 1:44 pm

kanoli, няма за какво да те обвиняваме, просто не си просветен и незнаеш какво говориш. Но внимавай, някой ден и на теб може да ти се случи това което се е случило на апостол Павел преди 2000 години :

1 А Савел, като още дишаше заплашване и убийство против Господните ученици, отиде при първосвещеника.
2 и поиска от него писма до синагогите в Дамаск, че, ако намери някой от тоя Път, мъже или жени, да ги докара вързани в Ерусалим.
3 И на отиване, като наближаваше Дамаск, внезапно блесна около него светлина от небето.
4 И като падна на земята, чу глас, който му каза: Савле, Савле, защо Ме гониш?
5 А той рече: Кой си Ти, Господи? А Той отговори: Аз съм Исус, Когото ти гониш.
6 Но стани, влез в града, и ще ти кажа какво трябва да правиш.
7 А мъжете, които го придружаваха, стояха като вцепенени, понеже чуха гласа, а не видяха никого.
8 И Савел стана от земята, и когато отвори очите си, не виждаше нищо; и водеха го за ръка та го въведоха в Дамаск.
9 И прекара три дни без да види и, не яде, нито пи.

И когато четеш Библията, не я чети като останалите книги. Първо се помоли и прекръсти преди да почнеш да я четеш. И я "чети между редовете", т.е. опитай се да вникнеш в нея, а не я чети буквално и повърхностно.
kanoli
Потребител

Мнениеот kanoli » вт юли 26, 2011 5:49 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » ср юли 27, 2011 1:19 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » ср юли 27, 2011 5:47 pm

Изречението на каноли, което си цитирал е несъответно като форма и съдържание и предполага някакви "особености" в мисленето и личността на неговия автор.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » ср юли 27, 2011 8:05 pm

kanoli
Потребител

Мнениеот kanoli » чет юли 28, 2011 7:04 am

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » чет юли 28, 2011 12:21 pm

Да, ама разликата е, че при второто не вярваш ами знаеш, че нещата са такива каквито са... Добре щом така казваш, кажи ми случаите в които не се превъплъщаваш.
kanoli
Потребител

Мнениеот kanoli » чет юли 28, 2011 2:56 pm

Няма начин да не се превъплътиш.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет юли 29, 2011 6:54 pm

Ами не е точно така, но се оказа, че около първи век са станали чудеса не само с юдеите. Буквално виждам как идеите на едно учение са заразили не само близкия изток (от където се брои, че е юрнало християнството), но и далечения, където се пръква от махаянството сектата на чистата земя (култът към Буда Амитабха - Амитабха се првежда като безгранична, всеобхватна светлина). Което ме навежда на мисълта, че в Тибетското евангелие може да има капка истина.

Накратко (това съм го поствал доста пъти - поне според мен решава споровте за туй дали има или няма прераждане, което ест зависи от милостта на Бог, а разбирането зависи от културно-историческата среда в която се развива учението, но това са само догадки.)
- Буда Амитабха:"Спорд преданието Амитабха е цар, който, след като се запознава с Буда учение, се отказва от трона и става монах под името Дхармакара. Взема решение да стане Буда и по този начин да добие един рай, в който неговите заслуги биха му позволили да осигури на живеещите там блажен живот до окончателното им влизане в нирвана. Той полага 48 обета, коит го задължават да подкрепя съществата по пътя в спасението. Най-важните от тях са:
(18)"О господарю, ако след като [веднъж] съм постигнал просветление, съществата от други светове, чувайки името ми, развиват мисълта си за висшето съвършено просветление и с ясен дух си спомнят за мене - ако в момента на тяхната смърт, след като дойда при тях, заобиколен от рояк монаси, не застана, уважаван, пред тях, за да предпазя духа им от страха, тогава не бих достигнал до висшето съвършено просветление."
(19) "О господарю, ако след като [веднъж] съм постигнал просветление, съществата от безбройните земи на Буда, чувайки моето име, насочват мисълта си към прераждането си там в [моята] земя на Буда и довеждат в съответствие с това корените на [крамическата] си заслуга до зрялост - ако те не могат да се възродят там в [моята] земя на Буда, дори ако са насочвали мисълта си [към мене и моя рай на Буда] само десет пъти...- тогава не бих достигнал висшето, съвършено просветление". С медитацията си той изпълнява обреда си, става Буда Амитабха и господар на Сукхавати(букв. "изпълненото с щастие"; т.нар Западен рай, Чистата западна земя. Неин господар е Буда Амитабха, който я е създал с кармичната си заслуга. Чрез изпълнена с вяра преданост към Амитабха и рецитиране на неговто име човек може да се прероди в нея... )
Култът към Амитабха преставлява съществен поврат в развитието на будизма. С него се разкрива нов път за спасението, който не минава през безброй прераждания. Не със собствени сили, като е в първоначалното учение, а благодарение на помощ отвън, чрез волята за спасение на един Буда, достъпът до спасение става бърз и лесен"

Върни се в “разни”