Комисията по досиетата публикува имената на митрополитите.

обсъждане на всякакви въпроси
Eleazar_Levi
Потребител

Re: Комисията по досиетата публикува имената на митрополитит

Мнениеот Eleazar_Levi » пон яну 23, 2012 8:43 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пон яну 23, 2012 9:47 pm

Асен
Потребител

Мнениеот Асен » вт яну 24, 2012 11:36 am

Драги, Смол! Не си злонамерен и никога не съм го твърдял. Напротив, добро момче си. Всеки може да се убеди лично в това, след като влезе в твоят edinni.com

Проблемът ти, по -скоро е, че не осъзнаваш това, което те ограничава да даваш винаги най-доброто от себе си - този подсъзнателен бунт. Това ти пречи да се "отвориш" за всичко, което Бог иска да ти каже по един или друг начин, това ти пречи да "гледаш" на останалите християни, тка както Бог иска да гледаме на тях. Разбираш ли за какво говоря!

Твоят бунт е против системата,той е бунт против Църковни лидери. Тук сте абсолютно еднакви с твоята Аурелия. И тя постъпва точно по този начин. Или, казано по друг начин: правите и повтаряте непрекъснато едни и същи грешки. Това се потвърждава и от съвместното ви участие в единни.ком , където всеки може да прочете мненията, писани от вас във форума или в отделни категории. И за това не е виновен п-р. Бени Хин или друг външен фактор, а само вашето нежелание да "погледнете" в себе си и да се промените!

:!: Вчера, когато ти прочетох отговора (вместо Аурелия) , за малко щях да си помисля, че ти също участваш във подбудителството за нейните настроения срещу отделни клубари. Внимавай! И основание за това ми дава фактът, че преди мен тя предложи за наказание и православния служител от Сливен-Molecule!!! Него, вероятно за "канибализъм" или друга проява, която той изобщо не е извършвал :? По този начин и двамата несъзнателно хвърляте укор върху авторитета на форума, Правилата му, които в случая стават напълно погазени, както и нашето доверие в обективността на Илиян, Пламен или другите модератори, с които се обсъжда всяко действие!

Надявам се, че занапред и двамата ще преосмислите отношението си към различно мислещите от вас и ще се въздържате от прибързани неправилни реакции в поведението си!

Това е , което имам да ти/ви кажа!
Последна промяна от Асен на вт яну 24, 2012 11:59 am, променено общо 1 път.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » вт яну 24, 2012 11:43 am

Асен
Потребител

Re:

Мнениеот Асен » вт яну 24, 2012 11:51 am

:? Това е отговорът и на другия бунтар, който не само не не си е взел поука от досегашното си поведение, но продължава да го демонстрира явно пред всички.
Тъжна картинка.....
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт яну 24, 2012 1:13 pm

Отново виждам как изнасяш лична информация без да си питал никого. Но това е начинът ти на действие явно.

Виждам, че няма да можеш да разбереш за какво става дума. Ти си обсебен от някакви лидери, духовни, дето не трябва никой дума да каже критика срещу тях. Ако каже критика, значи ги хули и плюе. Много удобно сте си барикадирали авторитета. Само дето авторитетът не се взема насила, а се придобива с живота. Господ дава истинският авторитет.

Та разбери, тези, за които говорим, не са ми духовни лидери, нито примери, нито авторитети. Какъв авторитет ми е Хин?!? Никакъв! Тебе са те учили, да слушаш, независимо от всичко, ами слушай си, нека те бият със сака, да ти прилагат джедайски приоми и тн. , след време като тръгнат да се споминават, ще ти предадат на тебе джедайската "сила" и ти ще бъхтиш със сако и ще учиш на безпрекусловно покорство подоопечните. Като се появи некой бунтар, ще бъде смачкан и ако не се поддаде, ще бъде анатемосан като бунтар. Така си учен, така и ще си живееш. Файда от това нема да видиш, но това е друга тема.
За единство с Хин, или хора които защитават комунистическата система, не ми говори.
За единството си има първостепенни условия. Ако на някой вярата му е средство за печалба, власт, или каквото и да е обогатяване, то с такъв никога не бих бил в единство.
Другото по постингът ти няма смисъл от коментар. Така и не разбрах кои правила на форума били нарушени и тн.
Ако много ти харесваше молекулата, ходи го потърси и си дружете, аз се радвам, че не е във форума, присъствието му тук беше крайно арогантно и неприемливо. Добре че опцията "Банване" съществува.
Темата малко се отклони, но за да я върнем към руслото, бих добавил, че като те чета, виждам как ако сега е БКП на власт и дойдат да те вербуват, с тези ти убеждения за властта, веднага ще станеш с картонче.

И недей се бунтува срещу форумната власт, ей, че да не се окажеш зорлем лицемер.. Айде, не се впрягай, жив и здрав!
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » вт яну 24, 2012 1:39 pm

Драги Смол, твоята близка от "форумната власт" злоупотреби с доверието на останалите си колеги от същата тази власт. Пак ти/ви повтарям: това, че го направихте спрямо мен или Molecule и .... , не означава, че съм против теб/ или нея. Ако до сега са минавали тези номерца, които най-вероятно са подбуждани и мотивирани от чистата човешка неразумност, то това свърши. Вчера!
И не трябва да бъде тайна за хората, които общуват тук, защото това са истински неща, които се случиха с мен, по-рано с Molecule и ........ има ли други? Постъпки като тази, която сътворихте (независимо от какви мотиви!) не води към нищо друго, освен към загуба на доверие. Не трябва така!

Ти сам по-горе сам написа, че си бил отлъчен за изказване на собствено мнение. От кого, бре Смол? И това повод за демонстриране на собствена независимост ли е? Не, Смол! Помисли си! Неразумно е да мислиш, че ходейки "наопаки" ще постигнеш нещо. По-скоро разочарования.

И какви лични данни се разкриват ако напишеш в някоя търсеща система small axe или Тигър? Можеш само да видиш къде участват хора, носещи такива никове. Пробвай сам.

И повече не искам да си пишем тук! Ако имате нещо да си говорим, давайте на "лични".
todor_7
Потребител

Мнениеот todor_7 » вт яну 24, 2012 9:46 pm

Има и добра страна в това, че публикуваха досиетата, а тя е, че влечугите започнаха да изпълзяват от дупките, в които се бяха наврели.
Потребителски аватар
plamen
Администратор

Мнениеот plamen » ср яну 25, 2012 9:58 am

Светла Ан
Потребител

Мнениеот Светла Ан » ср яну 25, 2012 10:23 am

Каква е целта на тези, които повдигнаха въпроса за агентурното минало на владиците от БПЦ? Дали обвинителите са загрижени за загубата на християнски ценности у сънародниците, петимни за правда, или целта (не от вчера) е загубата на доверие към висшия клир, а оттам и загуба на доверие към Църквата като цяло. Вярно е, че в мътна вода рибата се лови най-лесно, защото в мрежите попадат тези, които сляпо следват клеветниците... "Видях мрежите, които врагът разстилаше над света, и рекох с въздишка: "Какво може да премине неуловимо през тези мрежи?" Тогава чух глас, който ми рече: "Смирението." "- Св. Антоний Велики
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » ср яну 25, 2012 3:04 pm

Razkolnikov
Потребител

Мнениеот Razkolnikov » ср яну 25, 2012 11:29 pm

Отново манипулативна статия в "Двери", целяща да отколни вниманието от скандала с досиетата: . Веднага се налагат два въпроса:

1. Авторът на статията Иван Димитров, не е ли Иван Желев Димитров, за когото всички разбрахме, че също е ченге? Известно е, че "Двери" се списва от преподаватели и докторанти на Богословския факултет на СУ, а в научно-преподавателския състав на този Факултет няма друг Иван Димитров, освен Иван Желев Димитров (ако греша ме поправете).

2. Откъде ще дойдат парите за бълнуваното от автора на статията "възраждане на разкола"? Може би, "синодът" на Марксим лично ще ги извади от синодалната каса, в отчаян опит да отклони вниманието на обществеността от скандала и да излезе от патовата ситуация, в която сам се вкара?

Ето, какво се случва седмица след скандалните разкрития: нагло отричане на фактите, лицемерни приказки за "покаяние" и "прошка", а сега и отколняване на общественото внимание с абсурдни теории. РЕЗИЛ!!!
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » ср яну 25, 2012 11:41 pm

Уважаеми Елеазар,
Имам въпрос към теб, колко и какви са вариантите на покаяние които Господ е показал, че са Му угодни и приема от съгрешилите? На мен ми правят силно впечатление, че прор. Исайа 43,26 казва:" Пръв ти кажи греховете си, за да се оправдаеш". А великият цар и пророк Давид, заслепен от страстта извърши както прелюбодеяние та даже и убийство и не можеше да се осъзнае какво е извършил,/тоест да се разкае за греха си/ докато не го изобличи прор. Натан казвайки: "Ти си този човек царю". Последват веднага думи на разкаяние от цар Давид: "Съгреших пред Господа" И последва отговор от прор. Натан: "И Господ сне от тебе греха ти"/2Цар.12,13/ Следва, че даже и да не кажеш пръв греха си, когато сам себе си осъдиш и си признаеш греха Господ пак прощава. Още повече са озадачаващи думите на Господ към св. прор. Илия относно греха и определеното наказание над цар Ахав: "Виждаш ли, как се смири Ахав пред Мене ?....Аз няма да му напратя беди в негови дни"/3Цар.21,29/ Значи даже само смирението е достатъчно в някои случаи, за да получиш прошка от Бога! Моля те ако има и други такива примери, посочи нещо друго в този порядък.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет яну 26, 2012 11:47 am

Зограф, разбрах въпроса ви, и ще се опитам да ви бъда полезен.

Като начало обаче искам да ви кажа следното, не бива да четете всичко в Библията като сбор от рецепти, или прецеденти.
В някои от посочените примери наистина има прошка, но и "заплащане" за грешките които са направени.
Прощаването греха на Давид не спасява плода на греха.
"Рецепти" и ясни недвусмислени препоръки да действия има само във описанията как да се извършват някои храмови служби.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет яну 27, 2012 7:12 pm

Мързи ме да пиша по темата - грешен човек съм азИ, ни ми отива да гледам сламката в чуждите очи. Но който иска нека чете на този линк....

И като го прочете, нека сега да си попитам.... аве, къде остана онази тема за Вангелия Гущерова, по-известна като баба Ванга !? Що я пратихте в забвение...!? Казват, че Господ забавял, но не забравял .....!? И какво се пишеше в темата за Ванга тук, че била такава ..онакава .... вече забравих,имам само мътни спомени !? Пъ... то, ей на какво излезе !!! И още има за излизане.

Грешен човек съм аз Боже и никого не искам да съдя. Плът имам - храна, вода, дрехи трябват, жена имам, деца имам .... все някъде съм съгрешавал Боже, ама човек съм си. Все някъде поне с мисъл съм съгрешавал.... . Не съм като тези хора свети монах ъъ... схимонах. Но на някои им остана само сулука между стиснатите зъби. Ми такава била Волята ТИ Боже.

Боже, прости им !!!

---------------

ПП:
Яздещият Росинант нека бъде благосклонен за правописа на мене грешника! Пък на кого ли му пука за правописа, когато едното око гледа към Вечния Град ...!? Там не пишат с буквички и запетайчици...

Върни се в “разни”