Комисията по досиетата публикува имената на митрополитите.

обсъждане на всякакви въпроси
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Комисията по досиетата публикува имената на митрополитит

Мнениеот Aurelia Felix » пон яну 30, 2012 10:26 pm

Извъртя се и вместо Елеазар захапа смол акс!
Eдинственото за което мога да посъветвам смол акс е да спре да ти отговаря! Тъй като няма смисъл.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пон яну 30, 2012 10:28 pm

отдавна тряааше да го баннете Асен, отдавна.. Такива не тряаа да бъдат търпяни да сеят заблудите си..
Асен
Потребител

Re: Aurelia

Мнениеот Асен » вт яну 31, 2012 5:19 am

Не, Аурелия, просто ти припомням, че трябва да си еднаква към всички. Не само към един, който бе обвинен несправедливо от теб преди време и пострада ( и търсиш повод как да се отървеш от него непрекъснато) а към всички, независимо дали са ти близки или не. И Смол е беше готов пример за това. Естествено, че най-добре ще бъде и той да не пише на сляпо каквото му падне, а да мисли преди това.

Аз разбира се, спирам да се занимавам с вас, защото нещата са ясни за всички, а за мен е губене на време.

Приятен ден!
Потребителски аватар
Hatshepsut
Потребител

Мнениеот Hatshepsut » вт яну 31, 2012 5:44 am

Моят отговор по темата е следния - аз смятам, че митрополитите, уличени в сътрудничество с ДС, трябва да се покаят не само на думи, а и на дело. Това значи да освободят катедрите и на тяхно място да се изберат нови епархийски митрополити, които не са били сътрудници на ДС. Според мен това е най-доброто решение, въпреки че съзнавам, че ще се случи точно обратното.
Наистина разкриването на тези досиета стана прекалено късно. Ако това беше станало в началото на 90-те години на миналия век, някои от настоящите митрополити на БПЦ може би нямаше въобще да бъдат избрани за такива (визирам Игнатий, Григорий, Галактион, Натанаил и Неофит, повечето от които бяха избрани през 1994-1995 г.).

Ще отговоря предварително на тези колеги, които ме запитат в какво качество правя горния коментар.
Първо, в качеството си на редови потребител на форума, който има право да участва във всички дискусии, в рамките на правилата на форума; и второ - в качеството ми на бивш християнин.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » вт яну 31, 2012 7:45 am

Hatshesupt, сигурен съм, че ако не всички, то мнозината от тях са го направили вече, защото те са отговорни хора и съзнават отговорността, която имат пред обществото. Това, че ние не знаем в подробности дали са го направили или не, не означава, че трябва да заемаме реакционна и крайна позиция. Още повече, че когато Бог прощава след искрено покаяние, не се изисква оттегляне или друго действие, характерно при компроменираните политици. Църквата не е човешка или политическа формация. Тя е живото Христово тяло тук, на Земята, и когато една от частите му има нужда от лечение, всички останали части заедно съдействат за нейното оздравяване, за да може цялото тяло да продължи да функционира нормално. Представи си, ако си нараниш кутрето-веднага ли го режеш ( wink: ) или го обезболяваш и превързваш, за да оздравее? Така е и в Църквата.

Приятен ден!
Последна промяна от Асен на вт яну 31, 2012 8:45 am, променено общо 1 път.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » вт яну 31, 2012 7:59 am

Асен
Потребител

Мнениеот Асен » вт яну 31, 2012 8:44 am

За съжаление, Елиезер, дадените от теб примери не отговарят на казаното от мен. Неточно използваш стихове от библията, без да разбираш смисълът им, както и ситуациите, в които са били използвани. Ако мислиш и днес сляпо да ми бъдеш опозиция , не си познал. По-добре направи нещо полезно, почисти снега пред вас или свърши някаква работа. :thumbup:
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » вт яну 31, 2012 8:51 am

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » вт яну 31, 2012 9:24 am

Единственият начин глупакът да блесне с интелект е като мълчи!
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт яну 31, 2012 11:45 am

Интересна работа, на ясни и принципни неща, на ясни текстове в писанията, не можете да отговорите, а го обръщате на лични заяждания, чисти снега пред блока, или ти си тъп, по добре мълчи и прочие. Каква жалка безпомощност.
Не стига че "дядо" Николай сам сравни ситуацията с досиетата със Закхей, а сетне не щат да постъпят като Закхей. /тя ситуацията няма нищо общо де, ама карай, виж ако митрополитите са некви митари итн., разбирам / може и тва да е имал предвид Николая, ама защо са още митрополити, те тва е мистерия..

Явно за Кабрал и Асен, покаянието е само на думи, голям смях! Те, Асене и затова вашите лидери си стоят такива, въпреки че някой трябваше да са лидери вече в некоя психиатрия.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » вт яну 31, 2012 12:48 pm

:D Смол, Аурелия снощи не обеща ли, че ще те посъветва да не се заяждаш? И да не кажеш след това, че не съм те предупредил :lol:
hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » вт яну 31, 2012 12:53 pm

Съфорумници, моля ви не превръщайте темите в лични нападки.

Колкото до темата-Ами, не искам никой да съдя, но имам мнение, че нашите духовни лидери би трябвало да ни дават пример за подражание като не се съгласяват да сътрудничат на ДС, защото несъгласието им е един вид вярност към Бога и както ранните християни са били подлагани на мъчения и убивани заради вярата си, но не са се отрекли от нея, така и нашите духовници трябва стоически да отстояват вярата си.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт яну 31, 2012 1:23 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт яну 31, 2012 1:35 pm

Няма капацитета, но няма и доблеста да си застане зад думите и клеветите, като видя, че са неоснователни, отделно няма и доблест да застане и да каже„, да аз защитавам Бени Хин например. Айде, Асене, кажи, потдръжник ли си на Бени Хин и Кенет Хегин, това ли са Божиите служители?! Антихристи!
Асен
Потребител

Re: Aurelia Felix

Мнениеот Асен » вт яну 31, 2012 1:37 pm

Извинявай, Аурелия, за неточното цитиране, но неговите "отговори" към мен през последните няколко дни бяха безмислено заяждане и повтаряне на едно и също. И правя асоциацията с това.

А съветът ти е правилен и го подкрепям. :thumbup:

Върни се в “разни”