Миряни живеят като монаси???

обсъждане на всякакви въпроси
Eleazar_Levi
Потребител

Миряни живеят като монаси???

Мнениеот Eleazar_Levi » пон фев 20, 2012 12:11 pm

ivanb63
Потребител

Re: Миряни живеят като монаси???

Мнениеот ivanb63 » пон фев 20, 2012 12:59 pm

Много хубави въпроси задаваш. Браво!
Само, че имам малка молба..... малкааа.... мъничкааа... :

Махни ако обичаш подписа си под всеки постинг!!! От тук да започнем, а ???

Няма хора на земята с еднакви знания и познания. Няма безгрешни хора на земята. Като махнеш този подпис, ще покажеш уважение към другия човек. Това според мене е първото "златно правило" на монасите : ... 1. Правило - Уважавай ближния си като себе си и го обичай като себе си.
Друго 1. Правило - Животът е свещен, не убивай живот.
Друго 1. Правило - .... всички правила са Първо правило.

После може и да продължим разговора. Ти имаш въпроси и аз имам въпроси - нека се получи разговор ??? :wink:
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон фев 20, 2012 1:13 pm

Ако имаш какво да споделиш по въпросите, моля направи го, условия може да поставяш в дома си, но не и тук.
Ако нещо те интересува, и ако е във рамките на възможностите ми, тогава ще се постарая да ти отговоря.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пон фев 20, 2012 1:57 pm

Значи, една молба се счита като условие !?
Оооо.... !?... !?... !?
Не бих казал, че е условие. Всичко е в рамките на диалога.
Ще цитирам един познат за мене човек: ... "Аааа...искат нЕщо за нИщо. Така не може. И в Рая при Бог не дава нЕщо за нИщо. Пратил е Адам вън от Рая, да си вади хляба с труд и пот на челото, та да познае цената на Знанието и Познанието. "
Доколкото знам, доколкото съм чувал, до колкото съм чел, монасите са ставали такива, когато са почнали да ги гонят заради вярата им и НЕ са уважавали вътрешните им виждания и разбирания. Монасите са искали знание и познание за Бога и са го получавали от Светия Дух.
Доколкото разбирам, може и да бъркам обаче, Eleazar_Levi иска също познание и знание за Бога. Това е хубаво, много хубаво нещо е. Иска да разбере как да претвори Божите Закони тук в Обществото сред другите хора, без да се замонашва. Сиреч технологията иска. За целта обаче трябва първо уважение към другите хора. Иначе защо ще му е на Eleazar_Levi това свръхзнание и свръхпознание ... паранормално... мистично... надхвърлящо човешките ограничени разбирания за знание и познание, за да властва над хората или да е им полезен с уменията си ???
Много съм далече от мисълта да поставям условия. Бих казал твърде много съм далече. Много съм малък, безкрайно малък съм, за да изисквам и поставям условия. Но така е при хората .... ти на мене - аз на тебе. Далавера да става .. :wink:
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон фев 20, 2012 2:24 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон фев 20, 2012 2:26 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пон фев 20, 2012 2:56 pm

Eleazar_Levi :
.... Обръщението беше към всички във форума. Аз съм един от всичките и имах идея какво да напиша и ...го написах. Нещо не разбрах, това лошо ли е !? Крайъгълният "камък" на Християнството е самият Христос - Добрият Човек. Ако искаме да познаем Бога, все ми се струва, че Пътят е през .... Добрия Човек. :angel: Само ако станем Добри Хора, ще Познаем тайните на Бога. Така мисля, това лошо ли е!?

ioio:
... Ми хубаво си питаш. Отговорът ми е подобен като по-горе. Обръщението на Eleazar_Lev беше ..., е ... към всички във форума и аз съм един от всичките. Това ми е дошло в Ума, ми това съм написал. Сега какво, ще ме обвиниш и за това, че съм изпреварил другите и съм писал първи ли? Да не си водиш статистика къде и какво съм писал? Вчера съм имал едно настроение - писал съм едно, днес имам друго настроение - пиша друго. Или ми водиш картончето в картотеката си и те хвърлям в луд размисъл и се чудиш в коя графа да ми "пъхнеш" днешното настроение?
Е па... :wink: , специално за тебе и за картотеката ти отговарям - семеен съм с две "деца" ... ( кавичките са поради възрастта им, надхвърляща представите на хората за деца, защото са по-големи вече и от мене на ръст :D .. ) Та.... к`ЪФ монах, какви пет лева те гонят? Хапвам си, пийвам си, по хубави жени се заглеждам, на светлинни години съм от монашеството. Не мириша нито на восък, нито на тамян, нито расо нося,остави се ами и духовно образование си нямам.... :D

И аз намирам въпросите на Eleazar_Lev за твърде лични. Трудно би отговорил някой в конкретика. Даже ми се струва, че Eleazar_Lev се опита "да яхне" даден момент. Разчиташе на момента. Психологически добре, но до там ... Въпросите които поставя не са за ПСИХОмоменти ... ( душевни моменти ). Едва ли Духовен ще се хване на душеприказване в задушевни моменти, ако е наистина Духовен.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон фев 20, 2012 3:14 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон фев 20, 2012 3:36 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пон фев 20, 2012 3:39 pm

Много уважаема ioio,
или днес те е обхвана някаква женска цикличност, като всеки път когато се обаждаш след мене, или си много високо платен адвокат на Eleazar_Levi.
По никакъв друг начин не мога да си обясня, защо така майсторски извърташ всяка моя дума. Всъщност имам предположение -- никнеймът ти е един от много "паразитни" ( дублиращи ) включвания на един обитател от джунглата изглеждащ на ивици. Не се учудвай какво е това нещо, всички жени умеете котешките "извивания" , както онова увивно растение наречено лиана, се увива около ствола на всяко дърво в джунглата.
Казах ти, да не ме пъхаш в никоя графа на картончето в картотека ти. Просто си губиш времето напразно. Всички хора сме различни и отгоре на всичко се променяме всекидневно ...Точно това ни е благословението , да се променяме. Само зомбираните глави си остават постоянни или ..мъртвите. В крайна сметка и за това сме на Земята - да се променяме към по-добро, като използваме правото си на свободна воля. Само че в духовния мрак явно определени хора бъркат лунната светлина със слънчевата, да не говорим за духовната светлина. Само говоренето за нея, няма да ни просветли Душите. Защото Вярата без дела е мъртва. Така май пишеше в Евангелието ( по памет).
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон фев 20, 2012 3:57 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пон фев 20, 2012 4:00 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон фев 20, 2012 4:04 pm