За форумните ни аватари

обсъждане на всякакви въпроси
Vital
Потребител

Re: За форумните ни аватари

Мнениеот Vital » съб мар 03, 2012 8:11 am

И как точно разбират от администрацията на сайта, дали снимката е моята или на братовчедка ми например?!?
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » съб мар 03, 2012 11:24 am

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » съб мар 03, 2012 1:36 pm

Пиша само в този сайт и съм благодарна, за възможността да кажа това, което изпитва човек, когато е подложен на подобен натиск, посегателства и обиди. ИМАЛО Е ВРЕМЕ, когато хора намиращи се в моето положение не са могли да кажат и дума. Те са страдали мълчаливо и така са си отишли от този свят. Без да могат да кажат нищо в своя защита.
Рефаб, от мен не можеш да очакваш неприятната изненада ДА МЕ ЧЕТЕШ, БЕЗ ДА ЗНАЕШ ТОВА! Защото пиша само в този сайт и само в този форум и само с това си име, както и с истинската си фамилия в коментарите под статиите. И във фейсбук, където съм с истинското си име.
Потребителски аватар
Hatshepsut
Потребител

Мнениеот Hatshepsut » пон яну 07, 2013 7:23 am

Потребителски аватар
needsnow
Потребител

Мнениеот needsnow » пон яну 07, 2013 7:58 pm

Какво значение има аватарът? Отразява ли същността на притежателя си? Египетската царица от твоя означава ли, че си езичник или фен на женствеността? :D
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон яну 07, 2013 9:23 pm

Needshow, поздравления за Вашия аватар - най-красивото, най-грациозното, най-елегантното и най-интелигентното Божие създание между зверовете!
Преди да си сложа сегашния аватар - на любимия Рим, моят също беше на Тигър.imagesCAE3F62L.jpg
Потребителски аватар
needsnow
Потребител

Мнениеот needsnow » пон яну 07, 2013 10:58 pm

Благодаря Ви, в моя няма нищо грациозно, ако трябва да си говорим истината-просто един решителен и хищен звяр. С интелигентност колкото да си напълни стомаха и да задоволи естествените си потребности. Прозаично. Колкото до Вашия, символизиращ Сената и народа на Рим-това говори за имперска и нетърпяща противоречие нагласа. Нали не ми се сърдите за директността? :D Така, че истинската заплаха в случая е римското копие, а не шареният горският обитател, дебнещ в храсталака.
Потребителски аватар
Hatshepsut
Потребител

Мнениеот Hatshepsut » вт яну 08, 2013 7:45 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт яну 08, 2013 11:21 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт яну 08, 2013 1:21 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт яну 08, 2013 7:26 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт яну 08, 2013 9:40 pm

timotei
Потребител

Мнениеот timotei » вт яну 08, 2013 9:55 pm

Без да съм кой знае какъв специалист, смея да твърдя, че Римската република не е дала правната кодификация, а Римската империя. По-точно Източната Римска империя. Делото, което е свършил св. Цар Юстинян е решаващо за съвременното развитие. Ами Василиките? Прохирона и т.н. Позволихме на Руско-гръцката "наука" да ни откраднат миналото и да го преименуват в една никога не съществувала държава - Византия.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт яну 08, 2013 10:04 pm

Вярно, Източната Римска Империя, където всеки, независимо от етническия си произход е бил ромей, т.е. християнин.
А грък е звучало като езичник.
Отпосле гръцкия национализъм е възкресил името грък, вместо ромей - гражданин на една в истинския смисъл държава.
По наше време има само една държава: държавата Израел. Другото са републики (или парламентарни монархии, което е все тая), които са васали на въпросната държава. С малко изключения.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт яну 08, 2013 11:03 pm

Тимотей, "Византия" идва от немската историографска школа с цел чисто техническо разграничение от Западната империя.
Друго: деюре Рим никога не е бил империя, до самия си край е бил република - със сенат. Макар и в Източната Римска империя ролята на сената далеч да не е била като тази в класическия период.
За кодификацията на римското право от Юстиниан имате право, но самите основи на правото и държавността идват именно от Рим.

Next, боя се, че имате твърде идеализирани схващания за теокрацията. По времето на "любимата" Византия, римския дух отстъпва на източните влияния. Какво имам предвид? Улиците на Константинопол са били пълни с осакатени хора в резултат на телесните наказания, прилагани тогава. Какво християнско и хуманно намирате в това? Дори е имало императори с отрязани носове, принцове с извадени очи и т.н. Откъде мислите, че цар Борис І се е вдъхновил за наказанието на сина си Владимир? Самото наличие на телесни осактявания като наказателна практика в съдилищата е всичко друго, но не християнско.

Учила съм история на Византия и мога да Ви уверя, че византийското богословие и византийската политика и реален живот са били 2 различни планети. Вие знаете ли какви гонения от ромейската власт са претърпели светци като св.Теодор Студит и св. Йоан Златоуст?
Като чуят за османците, по-православните и от патриарха подскачат като ужилени и почват да изригват омраза срещу тях. Ама знаете ли кой е докарал османците по тези земи? Именно ромейската аристокрация, ползвала ги като наемници във взаимните си борби и граждански войни.

Теокрацията е доказано най-лошата форма на управление не за друго, а защото както казва уважавания Прокимен, естествената среда на Църквата е гонението, а не светската власт. Винаги в историята, когато Църквата е на почит и уважение (само по себе си нищо лошо в това), в нея на водещи позиции са се промъквали най-долнопробните откъм морал хора, защото това е било изгодно.

Какво толкова хубаво е имало в царска Русия? В началото на ХХ век Русия е една почти средновековна държава, а пропастта между аристокрацията и останалото население е била огромна.

Върни се в “разни”