Отново за предстоящите измамами на антихриста

обсъждане на всякакви въпроси
small axe
Потребител

Отново за предстоящите измамами на антихриста

Мнениеот small axe » ср юни 19, 2013 12:03 pm

Нещо доста интересно намерих при преглеждането на 3 книга на Ездра, книга която я няма нито на еврейски, нито на гръцки, но е преведена от Вулгата. Не е общоприета, но има в нея интересни неща, които си струва да се проучат.

--------------------------------
Ето, страшно видение, и лицето му е откъм изток.

29. Ще излязат рожби на арабийските дракони върху много колесници, и, бързи като вятър, ще се понесат по земята, тъй че ще вселят страх и трепет у всички, които чуят за тях.

30. Ще излязат като глигани из гора кармонци, беснуващи в ярост, и ще дойдат с голяма сила, ще влязат в борба с тях и ще опустошат част от Асирийската земя.

31. Сетне драконите, помнещи своя произход, ще надвият и, обладавайки голяма сила, ще се обърнат да гонят ония.

32. Ония ще се смутят, ще млъкнат пред тяхната сила и ще обърнат нозете си на бяг.

33. Но скритият в засада от страна на асирийците ще ги заобиколи и ще убие едного от тях; във войската им ще се появи страх и трепет, и ропот против царете им.

34. Ето, облаци от изток и от север до юг, - и видът им е много страшен, пълен със свирепост и буря.

35. Те ще се сблъскат помежду си - и ще свалят много звезди на земята и тяхната звезда; и от меча ще се пролее кръв дори до корем,

36. и човешки тор ще стигне до седлото на камилата; страх и голям трепет ще има по земята.

37. Ужас ще обземе всички, които видят тая свирепост, и ще затреперят.

38. След това много пъти ще се дигат бури от юг и север и донякъде от запад,

39. и силни ветрове ще се дигнат от изток и ще го разкрият, както и облака, който Аз дигнах в гнева Си; а звездата, отредена да вселява страх при източния и западния вятър, ще се повреди.

40. И ще се дигнат облаци - големи и силни, пълни със свирепост - и звезда, за да уплаши цялата земя и жителите й; и ще излеят на всяко място, високо и възвишено, страшната звезда..

----------------
интересно, това е доста странно и възможно да ни се представят подобни събития, ако са наистина предстоящи и книгата е достоверна, като нашествие на извънземни...
Зограф
Модератор

Re: отново за предстоящите измамами на антихриста

Мнениеот Зограф » ср юни 19, 2013 3:55 pm

А какво ще кажеш за гл.7, 26-34 , но преди всичко най-впечатляващо е описването на това как е написал всичкото Писание под внушението на Св. Дух в 14 глава.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср юни 19, 2013 4:19 pm

Не съм чел внимателно цялата книга, но това което посочваш, в глава 7, ми е неразбираемо и не мисля че е в хармония с писаното в Светото писание..

Това което посочих в началото на книгата ми направи впечатление, като нещо което вероятно може да бъде свързано с демонично нашествие, представяно от слугите на дявола, като извънземно нашествие. Но това е просто предположение, мое. Дали книгата е достоверна като истина дадена от Бога, не твърдя и съм резервиран.
Иначе в нея/книгата/ злото и греха са покаказани като нещо зло и ужасно, което е добро нещо, но има моменти които ме притесняват в други нейни части..
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » ср юни 19, 2013 7:01 pm

Според мен тази книга е Апокалипсиса на Стария Завет. Виж глава 6 стих 20-29 . Казаното в стих 21 сега се сбъдва тъй като има съобщения в медицински списания за преждевременно родени деца в петия месец, които остават живи. Преди две години във Флорида се роди 284 гр. бебе дълго само 24 см. и остана живо. Това е, който има ум да си вади изводи.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср юни 19, 2013 7:14 pm

Не разбрах за коя книга от Стария Завет... за него ли стана дума?
Прощавай и благодаря предварително.
Зограф
Модератор

Re: Отново за предстоящите измамами на антихриста

Мнениеот Зограф » чет юни 20, 2013 6:40 pm

Говорим за Трета книга на св. пророк Ездра уважаеми Некст. Какво е твоето мнение за съдържанието й и какво ти е направило най-силно впечатление. Относно отрицателните становища, които някои малко неподготвени отстояват, препоръчвам първо да прочетат поне книгата "Изследования о достойнстве, целости и произхождении 3-й книги Ездры" от А. Бухарев, Москва 1884 г.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет юни 20, 2013 7:51 pm

Да, тази книга (по-конкретно посочените места) прилича на Откровението. Но нещата, които са ясни не са много.

За Откровението четох книга от Синодално издателство - с тълкуванията на Светите отци за Апокалипсиса. Определено много повече неща ми станаха ясни. За тази книга ми трябва тълкувание - ако има такова. Ще бъда благодарен.
Поздрав и поклон.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » чет юни 20, 2013 8:59 pm

Книгата я няма на еврейски, но юдеите я използват при определяне на техния канон за Светото Писания.
Ако можем да се изразим с граждански термини, Пророк Ездра е най-големият администратор на Светото Писание.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » чет юни 20, 2013 11:19 pm

До колкото си спомням покойният проф. Славчо Вълчанов доста години работи по тази тема, но не зная дали публикува труда си. Ако срещна брат му ще го запитам.
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » съб фев 22, 2014 8:41 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб фев 22, 2014 11:10 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » нед фев 23, 2014 9:12 am

Dmitrij
Потребител

Мнениеот Dmitrij » нед фев 23, 2014 11:51 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед фев 23, 2014 3:41 pm

Да бе, при положение, че всички земни царе имат наум да му дадат властта си - и после я дават...

Не се иска много акъл, някои версии да отпадат веднага. Но някои звучат много гальовно за слуха. Човек не трябва да им се надява, а да внимава над себе си.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед мар 02, 2014 2:45 pm

Към момента Русия действително се явява държавата - спирачка пред дяволския нов световен ред, а Путин - най-големият държавник в света.

Върни се в “разни”