Православните и гражданският протест срещу мафията

обсъждане на всякакви въпроси
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Православните и гражданският протест срещу мафията

Мнениеот Aurelia Felix » съб авг 24, 2013 1:02 pm

Съвсем на място си е цитатът от Елин Пелин, невероятно точен и забавен :) Може би е уместно да се отвори отделна тема за народопсихология и политика, тъй като в крайна сметка сме на този хал именно заради това, което сме. Както казва една поговорка: каквото сам си направиш, цяло село да се събере, не може да ти направи.
Външните ни неприятели никога не биха успели да ни съсипят без наше активно участие, явно принципът на синергията е общоуниверсален :)

Между другото, монетата винаги има 2 страни. Този съдия от разказа доста точно е описал селяните - все се оплакват, че са бедни, а са като брашнян чувал. Също така е вярно, че мислят гражданите за богати, глупави и съответно обект на грабеж. И до ден днешен на пазара се държат като паши! За тях, ако не ти пробутат калпава стока под 1-2 бройки хубава, значи не са "търговци". После реват, че хипермаркетите им били виновни, че никой не пазарувал от тях.
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » съб авг 24, 2013 2:07 pm

Права си, Венче, писах под емоция, изтървал съм и недомислици. :D

Просто имах предвид, че като се е знаело какви люти разходи ще ни споходят, при отворен пазар, трябвало е да има мерки и за защита на доходите на населението през прехода.

Ако не те затруднява, драсни с няколко реда за сиромашията, сиромахомилите еретици и подобни. Ти можеш, моля те. Как гледа Църквата на бедността.

(А за разказа не знаех, мислех си, че това е мъдър древен лаф, но нека спра ...)
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб авг 24, 2013 2:36 pm

За сиромахомилите съм отворила тема:

П.С. Радвам се, че си жив и здрав и ти пожелавам винаги да си такъв :)
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт сеп 03, 2013 9:59 am

Статия за това, каква е разликата между нацията и циганизацията (казано в общ план)...
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет сеп 05, 2013 10:39 am

Да, маджарите винаги са били напук на всякакви тирании, хора с достойнство са, това е исторически доказано :) Затова ги уважавам и смятам, че двама от най-великите политици от близкото минало и сега са унгарци - Имре Наги и Виктор Орбан.
-----------------

Една страхотна статия, анализираща събитията в БГ

Между другото, тази статия важи с пълна сила и за религиозните талибани, приятно четене.
Dmitrij
Потребител

Мнениеот Dmitrij » пет сеп 06, 2013 8:43 pm

mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » чет сеп 19, 2013 12:50 pm

Aurelia Felix написа:
"Уважавам социалистите затова, че те защитават по-бедните, работниците, пенсионерите, а това е в пълен синхрон с Евангелието. Към момента харесвам БСП и Сергей Станишев и макар никога да не съм гласувала за БСП, на едни предсрочни избори ще направя именно това."

Социалистите не защитават бедните, нито пък работниците, нито пенсионерите. Социалистите защитават своите хора, така както беше през цялото време на социализма. Тези управляващи "в синхрон с евангелието" политици, ограбиха българския народ и сега всички и бедни, и богати взимат сигурно с 50% по-ниско възнаграждение отколкото щяхме всички да получаваме ако бяхме управлявани от по-малко крадливи хора. Сега БСП и другарят Станишев се канят да хвърлят по 20 - 30 лв. на хората и се надяват, че народа ще се зарадва на трохите и няма да забележи, че те изядоха хляба. Положението, в което сме в момента се дължи на антирелигиозната политика на мръсните комунисти, които 45 години възпитаваха хората в атеизъм. Затова сега децата им стават престъпници, нямат страх от Бога и живеят така сякаш ще са вечно на тази земя и ще си харчат заграбените богатства. БСП и ГЕРБ са едно и също нещо. В момента битката е между честните хора и мошениците. Няма значение кой е на власт, ляв или десен. Като направи гаф хората трябва да излизат на улиците, това се нарича нормален рефлект на гражданското общество, а това че някой ще изпрати рейсове със свои хора и ще се опита да извлече дивиденти не трябва да служи като причина да не протестираме, защото и той като дойде на власт и срещу него пак ще протестираме.

Смятам, че е много добре ние да си спретнем едни мощни протести за въвеждане на вероучение в училищата. Не история на религиите, а вероучение. Трябва яко да ги натиснем, защото сами няма да го въведат това е сигурно.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » чет сеп 19, 2013 7:58 pm

mirqnin,
Защото си още млад и глупав ще ти кажа нещо. Никога в България не е имало по-справедлив строй от соца. Ти, а и другите млади няма да го разберете както индианец от Амазонка не може да разбере защо се плащат пенсионни осигуровки. Не го казвам с лошо чуство или да те обидя, на твоите години бях много по-глупав. Безмислено и да го обяснявам на хора, които не са имали разумен живот тогава.
Иначе за протестите. Вероятно трябва да се протестира, аз бях от малцината барещи се със строя тогава, ако не беше паднал още щях да се боря с комунистите, защото нямаше да знам каква щеше да дойде. Ако знаех какво щеше да дойде, щях с пушка в ръка да ги защитавам. Това ти го казвам като човек достатъчно добре и сега, много по добре от 90% от хората, но аз не искам да съм добре сега, а да съм равен с всички тогава.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет сеп 19, 2013 8:07 pm

Излъгаха хората да си дадат духовното, за сметка на материалното. После им взеха и материалното и масата изпадна в безтегловност.

И преди и сега е добре организиран театър на бесовете и подвластните им.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » чет сеп 19, 2013 8:57 pm

И кое духовно взеха от хората? Светът е конкретен, не въображаем, да не казвам като политиците "имагинерен".
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет сеп 19, 2013 9:07 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » чет сеп 19, 2013 9:23 pm

И как ти взеха живота във вярата? Аз бях млад и умерено вярваш, но всички в рода ми бяха вярващи и задължително ги опяваха по три попа. Спомням си думите на един от тях на погребението на прабаба ми през 1984 г., умряла на 96 години: "тя беше голяма опора на вярата в града". Аз още пазя детски спомени, как спяхме в църквата нощта срещу Богородица, както и думите на леля ми, дали са пазили постите " че как при баба и мама ще ти мине през ум да не ги спазваш, даже мъжете не ядяха безпостно вкъщи". Защо на тези хора никой не отне вярата?
Вярата не е сирене по шопски, което ти сервират в кръчмата с две ракии. Не може някой да ти го откаже или вземе. Когато съм бил условно вярващ не ме е било грижа, но когато съм станал вярващ няма сила, която да ме отрече. Да, не спазвам особено постите и обичам да се веселя, защото съм далеч от мисълта, че Божието Царство е за язваджии и темерути, но като цяло няма власт, която да ме откаже от вярата.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет сеп 19, 2013 9:37 pm

Българския народ не е от истински църковните народи.
Май е от топло-хладните. Така мисля.

НО по-младите нямахме твоите екстри. Дори елементарни понятия не знаехме. А ако някой научеше... системата имаше грижата.
mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » пет сеп 20, 2013 2:32 pm

М-да старостта не означава непременно мъдрост. Комунизмът е демонично зло, което фалира поради собствената си некадърност и алчността на управляващите. Съжалявам, колкото и гювеч и пенсионни осигуровки да ми внасят просто няма как да си изкривя душата и да подкрепя вляст, която открито хулеше Бога. Аз самият не съм кой знае, колко религиозен, не постя и не се причастявам редовно, но все пак дори и аз глупакът мога да видя, кога една власт се старае да изкорени християнството. Вярата не е баница да ти я вземат, но вярата се насажда, както се сеят семена на добра почва. Комунистите се постараха да развалят семената и да отровят почвата. В момента прибираме реколтата...
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » пет сеп 20, 2013 7:42 pm

Още едно мнение, което ще допълни картината: Мисля, че това правителство се състои или от некадърници, или от мошенници. Не е възможно ако управляваха държавата, както твърдят Станишев и подгласниците му "експерти" да не могат да намерят един милиард лева в тази държава при параметрите на наличния БВП. Да се търси ЗАЕМ е белег за некадърност, и от него да се дадат само 2% от тези пари за социални нужди е безобразно разбойничество, за което говори и промяната за увеличаване прага на максималните пенсии /на червените генерали и номенклатурчици/ а за минималните пенсии, каквато получават над един милион българи - нищо.

Върни се в “разни”