Демонични атаки по време на сън

обсъждане на всякакви въпроси
Борис
Потребител

Демонични атаки по време на сън

Мнениеот Борис » ср яну 29, 2014 10:04 pm

Имали ли сте такива от въцърковяването си насам?
Става дума за това, на което секуларният свят е лепнал етикет "сънна парализа" - човек се събужда, обзет от ужас и понякога тялото се вцепенява за известно време. Понякога се чуват и странни звуци, които трудно могат да се опишат. Дали трябва да споменаваме за тях на изповед?
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Re: Демонични атаки по време на сън

Мнениеот Чехълче » ср яну 29, 2014 10:06 pm

Аз бих споделила с изповедника си.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср яну 29, 2014 11:39 pm

Вече от двама души чувам, че такива неща им се случвали и двамата са невероятно уплашени. ти си третия, от който чувам. Това е доста странно наистина.. Не е нормално никак.. Единият от моите познати, се вцепенил и усетил чуждо присъствие в стаята, но не можел да мръдне..
Потребителски аватар
Hatshepsut
Потребител

Мнениеот Hatshepsut » чет яну 30, 2014 6:41 am

На мен никога не ми се е случвало :)
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет яну 30, 2014 8:49 am

Не ми се е случвало, но бих посъветвала Борис ако отново му се случи веднага да призове Името Господне, ако не може на глас, на ум. Ако са демони незабавно ще се разкарат. Виж, ако е болестно състояние, би следвало да се обърне към лекар.
Единственото демонично присъствие, което ясно съм усещала в стаята си беше като гледах един филм посветен на илюминатите. Филмът не беше строга документалистика, а някаква окултна боза, като за звуков фон имаше отвратителни дяволски звуци. Внезапно усетих гадно невидимо присъствие в стаята - някакво ледено и се опитваше да ме плаши. Веднага се сетих за псалма "Да стане Бог и да се разпръснат враговете Му", с такава сила излезе от устата ми, че това нещо се изпари незабавно.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет яну 30, 2014 9:30 am

Навремето сънувах сън, че дявола ми е насреща и аз съм се вцепенил и нищо не мога да направя. Някакъв кошмар.

На следващия ден седя пред един кабинет и едни турци карат някакво дете - бесновато. За първи път виждах истински бесноват. Въргаляше се, викаше, крякаше... (а после разбрах, че бабата била много гневлива).

Та седя си аз, и без да ги гледам, започвам да се моля: "Да воскреснет Бог и разтучатся врази его...." и каквото там се сетих против бесове.

Започвам да се моля на ум, то почва да врещи..., спирам, то след малко спира. Аз пак почвам, то пак почва....., аз спирам, то спира. Така много пъти.

После докторката след като си заминаха не го нарече болно дете, а БЯС !!!
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » чет яну 30, 2014 10:35 am

Елеонор
Потребител

Мнениеот Елеонор » ср фев 19, 2014 8:22 pm

Призоваването на името на Господ Иисус Христос решава проблема ако е демон, а ако просто си легнал на криво и ти се притискат дихателните пътища просто смени позата, в която спиш. Сънната парализа е защитен механизъм на организма, при който се изключват сигналите от главния мозък към крайниците, за да не самонарани човек ако сънува някой кошмарен сън. Събуждането в тази фаза е нещо страшно, но за това може причината да е хроничното недоспиване, както и преумората на мозъка също може да доведе до такова състояние. Но при всички случаи името на Господ Иисус Христос е много добро оръжие по време на сън срещу демоните. Опитайте се да научите да осъзнавате сънищата си и се научете по време на сън да викате към Господ, когато се наложи.
Елеонор
Потребител

Мнениеот Елеонор » ср фев 19, 2014 8:32 pm

mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » чет мар 20, 2014 10:21 am

Сънната парализа преминава за няколко минути и от медицинска гледна точка не е опасна. Не смея да предполагам, кой какво може да го е налазило по време на сън, но може би е по-добре да не смесваме религия със суеверия. Ако имате въпроси свързани със съня и по-конкретно със сънната парализа просто се консултирайте с лекар специалист по съня.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пет мар 21, 2014 10:48 am

Уви, не са суеверия. Това са неща, които са си реалност, но човек им повярва чак когато се сблъсква с тях. Но вече при "обърната каруца - пътища много".
Не съм съгласен, че всеки може да гони демони и обладани от зъл дух ( демон). За да има потенциал за гонене на демони, човек трябва да е постигнал определена духовна и душевна чистота. Както и необходимата Воля за това.
В посланията на ап. Павел се посочва за такива случаи, както и в Евангелието.
Grigorii
Потребител

Мнениеот Grigorii » пет мар 21, 2014 1:02 pm

Преди години, когато бях на 15 се случи нещо подобно и с мен. Към тези, които биха казали, че съня е превъплащение на емоциите от предишния ден или разни умствени терзания, ще отговоря, че същия ден не се е случвало нищо необикновено.
Събудих се посред нощ или поне ума ми се събуди, обзет от невероятен страх. Усещах, че около мен са насядали някъкви същества и аз съм напълно парализиран. Това траеше около 5 минути, през които чувствах, че се движат около мен и ме човъркат отвътре. Всякъкви мисли за помощ минаха през ума ми, след което съм загубил съзнание отново и се събудих около 4 сутринта с ужасно чувство, че все едно някой ме е използвал и чувство за празнота на всякъкви емоции, освен страх. Около три часа не можах да мигна, докато не угря слънцето и стана по-леко..

Може би след тази случка се появи нуждата в мен да чета Библията..
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет мар 21, 2014 6:28 pm

mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » пет мар 21, 2014 7:53 pm

Чудесно е, че някакво събитие е накарало някого да започне да чете Библията. Без да твърдя, че тезата за сънните атаки е суеверие, все пак си мисля, че е хубаво да се запознаете подробно с мнението на медицината по въпроса за сънната парализа. Консултацията с лекар е добра идея, не я подминавайте с лека ръка.

п.п. Вече как ще си намерите направление за лекар по сънищата нямам никаква представа :)

Темата е дълга и може много да се говори по нея, но забелязвам нещо важно в постовете: повечето подхождате някак си предубедено, че ви се случва нещо опасно, че сте атакувани и прочее. По време на сън, когато нищо не е ясно и няма закони на физиката, както в реалния свят, всичко се определя от това какво си мисли човек и ако сънуващият подходи със страх ще сънува нещо страшно и обратното... Мисля, че разбрахте идеята ми.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб мар 22, 2014 7:01 pm

Според мен значителен фактор за такива ненормални явления в съня е нашият ненормален живот. Едно време хората защо не са имали такива оплаквания? Дядовците ми по време на англоамериканските бомбардировки над София са си лежали съвсем спокойно в леглата си, не са си правили труда и в бомбоубежища да бягат, и не са имали смущения в съня. Не им е пукало ни от бомби, ни от земетресения, ни от дяволи. А днешните "мъже" от сенките си се плашат.
След една от бомбардировките над София била разрушена кръчма близо до днешния Шератон. Под развалините намерили двама здрави софийски пияници хъркащи блажено, не разбрали и че е имало бомбардировка :)

---------

Лекарството за всякакви нарушения е връщането на задължителната военна служба - поне 1.5 г., че като гледам какви кокони са станали днешните мъжленца ме напушва хем на смех хем на рев.

Върни се в “разни”