За Християнско вероучение в българските училища

обсъждане на всякакви въпроси
Елеонор
Потребител

За Християнско вероучение в българските училища

Мнениеот Елеонор » ср фев 19, 2014 8:11 pm

Братя и сестри ако желаете да има Християнско вероучение в българските училища, то присъединете се към групата във фейсбук. Целта на групата е да събере родолюбиви българи Християни от всички градове на страната, които да инициират подписка, с която да се попитат българите дали искат Християнско вероучение в българските училища.
sanata
Потребител

Re: За Християнско вероучение в българските училища

Мнениеот sanata » чет фев 20, 2014 8:36 pm

А бе, хора, кой да го води това вероучение, бе? И аз така си мислех, докато синът ми не го записах в първи клас на вероучение - еми повярвайте ми, че той знае повече от госпожата. По - добре да не учат, отколкото да им слагат някакви некомпетентни учители. С това шега не бива.
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » чет фев 20, 2014 9:08 pm

Не сте прави. Църквата може да не е готова, но партията и дс са готови. Те имат кадри за всичко. И спрете с това. Има толкова безработни партийни безделници, на които трябва да се намери препитание. Не бъдете жестоки към тези предани на партията и дс хора. Те, дс и партията изтикаха хората от храма, та гласуват за владика, та едно вероучение! Айде моля ви се! Некакви си богослови и преподаватели!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет фев 20, 2014 10:39 pm

Вяра се учи в храма и енорията. Там е естествената и среда.
Училището е арена на богоборчество и занималня за достигане на бесоподобие за "напредналите в живота".

Но най-лошото от всичко е, че богоборец и/или атеист се става най-лесно, когато преподавателя по вероучение е занаятчия. Руската история го доказва...

Неделното училище е нещо друго :), но ако е направено (и посещавано) с желание и от когото трябва.
Потребителски аватар
anima
Потребител

Мнениеот anima » пет фев 21, 2014 12:04 am

Твърдо съм за въвеждането на вероучението като задължителен предмет в българските училища. Мисля също, че има достатъчно подготвени хора,които да преподават. Дано се осъществи по Божията милост!
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет фев 21, 2014 9:17 am

В крайна сметка историята е доказала, че насила хубост не става. Когато император Теодосий Велики е направил християнството задължителна религия за цялата империя и езичниците са били натикани зорлем в Църквата да не би да са станали реални християни с това? Напротив - Църквата е загубила много.
Преди 9 септември нали е имало задължително източноправославно вероучение в училищата и какво от това? Аз съм чела записки от часове по вероучение и трябва да кажа, че се е преподавало много добре и много вярно. И какво от това? 90% от тези, които са учили тогава в училище това правилно вероучение бяха атеисти и строители на комунизма.
sanata
Потребител

Мнениеот sanata » пет фев 21, 2014 6:32 pm

Коментара на Next е точно място!
Хора, истински православен не се става с лекции и упражнения, това не е нито български, нито математика. За да станеш истински християнин, ти трябва да си минал по пътя на страданието - на физическото и духовното. Всичко друго, дори изречено и от православен богослов е само сектанска проповед.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет фев 21, 2014 9:08 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет фев 21, 2014 11:11 pm

Вероучението е такова само като се преподава от назначени от Светия синод хора.

Върни се в “разни”