Г-н Сивов сцепи мрака в БНТ

обсъждане на всякакви въпроси
gaitan vejdu
Потребител

Г-н Сивов сцепи мрака в БНТ

Мнениеот gaitan vejdu » вт апр 15, 2014 10:26 am

Пламен,
гледам повечето ти медийни изяви и винаги си ме радвал. Ако имах твоя изказ, бих изричал същите неща като теб. То и затова сме тук заедно, нали една от причините за съществуване на форума е съпричастността, близостта във възгледите, идеите и проч.

Но гостуването ти при г-н Благоев ме израдва по специален начин, понеже ми омръзна около големите християнски празници по светските медиите да се коментират вечните небесни неща от супер невежи човеци. http://bnt.bg/predavanyia/vyara-i-obshh ... april-2014

То все бива бива тъпота, но у нас сякаш умишлено се канят крайно незапознати с църковния живот гьонсурати, без извинение. Знам, че не бива да паля, знам как трябва да се смирявам особено през пости. Но направо се задушавам от безсилие като гледам какви измислени личности се замотат по студията. Високообразовани обущарчета, рожбици на пролетарската идея за велика шаячна правда.

Така де, нека не продължавам в тази посока. Просто исках да ти благодаря, че умело отговаря, много умно и трезво. Благодаря. :D
Потребителски аватар
plamen
Администратор

Re: Г-н Сивов сцепи мрака в БНТ

Мнениеот plamen » чет апр 17, 2014 9:33 am

Благодаря, Гайтане :thumbup:
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » чет апр 17, 2014 9:12 pm

parpulov
Потребител

Мнениеот parpulov » пет апр 18, 2014 7:30 pm

Участието на г-н Сивов е действително едно "сцепване на мрака"! Не зная какви са критериите според които г-н Благоев кани участващите във воденето от него предаване. Не разбирам и прекалено честото участие на Велислава Дърева с нейния досадно назидателен тон. Всеки има право да се покае за предишни грехове и грешки .... Но една ортодоксална и агресивна атеистка не може да има безочието да се държи като че ли е Савел в пола и то в предаване с това име! Та, г-н Благоев нека не допуска мрак в своето предаване, освен ако "не си трепери за мястото" в БНТ.
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » пон апр 28, 2014 8:25 am

Да да, разбирам думите Ви, Кабрал и parpulov. :D

Ще опитам да прихвана полезното в тях. Благодаря, че писахте.

Само да вметна, че г-н Благоев е мн печен и просто няма кой да го замести, ако хвърли телевизията. Много е умен и никак не му е лесно.
Все пак води в национална медия, чиято аудитория сме бесно изтровени с атеизъм пост соц отрепки.
Дайте да не се лъжем. У нас преобладава чудовищно количество маловерци, иноверци, кривоверци, а и откровени атеисти.
Искам да кажа, че в такава отровна среда мн трудно се прави предаване.

Вижте сега, тв камерите са бепристрастни. Там всичко лъсва.
Тонове справедливи упреци да изпишем срещу невежите във вярата, пак няма да можем така добре да ги изобличим, както те сами си се показват.
Така де, който има очи да вижда и уши да чува, той ще прихване рационалното. Който няма - него и с чреслото да го сгрухаш, пак няма да се поправи. :oops:

Пък и Църквата не е сбор на праведници, а съобщество на покаяли се грешници.
Нека не спираме устрема на опитващите се да се покаят, като г-жа Дърева и прочие. /тя е много много добър човек, просто е много объркана от отровите на погълнатото в младините си./
Верно, че и на мен ми идват в повече, но както справедливо отбеляза Кабрал, нека не придиряме твърде, а да оставим нещата на Неуморния Съдия, баре` прихванат свяст овреме.

Мир :D
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон апр 28, 2014 9:13 pm

Бистриха по БНР, че щом е национална медия, по закон трябва да отразят и мнението на противните опоненти. Зер и те били данъкоплатци. За БНР и БНТ. Частниците можели да правят каквото си искат. Не защитавам никого, просто информирам.

Върни се в “разни”