Защо русофобите мразят Путин!?

обсъждане на всякакви въпроси
Потребителски аватар
Михей
Потребител

Re: Защо русофобите мразят Путин!?

Мнениеот Михей » ср авг 13, 2014 5:11 pm

Последна промяна от MacIlian на ср авг 13, 2014 7:23 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср авг 13, 2014 6:53 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет авг 14, 2014 4:12 pm

Украински вариант на символиката на СС

На страната на Киев в специалната операция в източна Украйна воюват батальоните „Азов“ и „Донбас“, представители на „Десен сектор“. Защо ги наричат неофашисти, става ясно, ако се обърне внимание на тяхната символика.
Цялото: http://bulgarian.ruvr.ru/2014_08_14/Ukr ... a-SS-5689/
R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пет авг 15, 2014 8:28 am

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет авг 15, 2014 9:32 am

Разликата между украинските и руските неонацисти е, че едните назначават министри и изтребват населението, а другите полицията ги бие като тъпани на калайджийска сватба, щом се съберат повече от трима на едно място.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет авг 15, 2014 9:33 am

Но тия в момента нямат думата и не кколят и бесят... там е разликата. И у нас има нацисти, но не "пеят в хора".
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет авг 15, 2014 9:56 am

geek:
R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пет авг 15, 2014 1:49 pm

Последна промяна от MacIlian на пет авг 15, 2014 6:04 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет авг 15, 2014 2:08 pm

R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пет авг 15, 2014 2:24 pm

Последна промяна от MacIlian на пет авг 15, 2014 6:06 pm, променено общо 1 път.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет авг 15, 2014 2:38 pm

R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пет авг 15, 2014 4:04 pm

Последна промяна от MacIlian на пет авг 15, 2014 6:07 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет авг 15, 2014 4:07 pm

Из писмо на св. Николай Велимирович (за Руската трагедия) - със съкращения.

"... До колкото съм запознат, Русия не е в беда заради греховете на руския народ, а заради греховете на една част от руската интелигенция, по-точно заради юдействащата руска интелигенция.
......
Още от лековерната царица Екатерина руската интелигенция започнала да се дели на два лагера. В единия лагер били онези, които заедно с народа искали Русия да си остане завинаги Светата Рус, съхранявайки идеала на християнската съвест, както по отношение на отделната личност, така и на целия народ. Във втория лагер били онези, които искали една Русия, възприела идеала на земното господство и култура.
.....
Не е чудно, че тези вторите се оказали в един лагер с юдеите, които още преди Голгота избрали земното царство, поради което разпънали на кръст Онзи, Който ни е открил Небесното.
....
Борбата между тези два лагера се водила близо 200 години.
....
Накрая превес взела антинародната руска интелигенция със земен ум и сърце и съотношението между нея и народната интелигенция с небесен ум и сърце станало две към едно. По допущение на небесните сили юдействащите дошли на власт. И сега те властват над руската земя, но не и над руската съвест. Подобно на думите, които Господ казал на сатаната при изкушението на Иов: Ето, той е в твоята ръка; само душата му запази. Колкото и умен да изглежда сатаната в своите очи, той е глупав във всички свои действия против светата небесна логика. Така е и с неговите последователи, които той примамва с тленното земно царство. И сатанинската ръка няма да се докосне до душата на руския народ. Бог не позволява. Силата на юдействащите в русия не е финал, а прелюдие към руската слава. Както в случая в Иов.....
....."

П.п. Аз съм българин, русофил, който се чуди как може да си християнин и русофоб!
R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пет авг 15, 2014 4:40 pm

Next, радвам се, че си българин, жалко че си русофил! Аз не съм русофоб, родолюбец съм! Някъде бях писал, че като българи трябва да знаем добре историята си. Православие плюс история много точно изяснява всичко. Дълга тема. Нямам достатъчно време сега да се ровя за фактология. Моля те да прочетеш например за Руско-турската война 1877-1878г. подробно. Кой е основния мотив за Русия-завладяването на нефтените полета в Баку или освобождението на БГ? Четеш фактология и мислиш, не е трудно. Като те чета с православието си доста наясно. Дано това не звучи надменно и поучително. Прощавай ако така изглежда. :) Чел съм писмата на св. Николай Велимирович.
Последна промяна от MacIlian на пет авг 15, 2014 6:10 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет авг 15, 2014 5:46 pm

"След погрома на Априлското въстание от 1876г., подготвено за освобождаване на страната от турското робство, екзарх Антим се изявява като доблестен патриот и горещ родолюбец. Той организира разгласяването сред европейските правителства на турските жестокости при потушаването на въстанието и в лично писмо моли руския император да се намеси със сила за освобождението на България. " ()

Чувал съм, че това е верска война. Източните пратриарси заклеват руския император да освободи славяните под робство. Не твърдя, че е 100% истина, но по тия времена без благословия...

"- Това според мен е избиване на комплекси от страна на някои историци. Защото този, който познава Руско-турската война, причините за нея и развитието на събитията във връзка с изострилата се източна криза след 1875 г., е съвсем наясно, че Русия не тръгва да решава своите имперски амбиции, а просто е принудена от обстоятелствата да започне тази война, за да не загуби влиянието си сред славяните. Когато Александър II поема императорския пост през 1854 г., той се заклева, че няма да води война с Османската империя, тъй като Кримската война завършва с ужасяващ разгром за Русия. Но нещата така се развиват през 1876 г. и началото на 1877 г., че ако е откажел включване във военна кампания в защита на славяните, Русия ще загуби целия си авторитет сред тях, граден в продължение на столетия. Това натежава в полза на военната кампания, а освен това се надига цялото руско обществено мнение в Русия в лицето най-вече на славянофилите, на безброй писатели, поети и кой ли не застава в защита на българите. И императорът отстъпва в края на краищата.
Ако кажа, че Русия не е имала собствени интереси, няма да съм прав, разбира се. Но няма нищо по-добро от това, когато интересите на една малка нация, каквато е българската нация, съвпадат с интересите на Русия за изгонването на османците от европейския континент и от Балканския полуостров. Русия може да преследва и свои интереси, но първото, което преследва, е разрешаването на източната криза. Всъщност тя не тръгва единствено и само заради България, току-що е завършила сръбско-черногорско-турската война с разгром на двете славянски държавици, трябва да се реши и този въпрос. Трябва да се реши въпросът за Босна и Херцеговина, и разбира се - за България, особено след Априлското въстание, което е кулминацията в източната криза през 1876 г. Русия в този момент дори не е готова за война. Тя тепърва се превъоръжава, тепърва реконструира своята армия. Русия е в труден момент, но тя се опасява, че ако изпусне този момент, ще загуби влиянието си в славянския свят. Жертвите, които понася Русия, и трудностите, които среща във войната, чутовният героизъм, който проявяват руските и българските бойци в тази война, показват, че те не тръгват да търсят "златното руно", а тръгват да освобождават брата роб. И умират със съзнанието, че правят точно това. Българите съвсем основателно възприемат онова прозвище, което Александър II получава през 1861 г. заради премахването на крепостното право в Русия - Освободител. Ние прибавяме своя смисъл към това, защото освобождава и България.
На тези историци, за които говорите, трябва да се каже едно нещо: една война се оценява по резултатите. В резултат на тази война България се появява на картата на Югоизточна Европа след почти 500-годишно турско робство. Подчертавам - робство. Четох едни глупости на някой си, че това било самоподценяване, че сме били роби. Ами да прочетат малко исторически данни, да видят как идват турците на пазарите, купуват си български момичета и момчета и млади жени като роби и робини, откаврат ги в Испания. Е, сигурно не е най-лошото да си роб в Испания, след 2-3 години те ги освобождават, но си роб и те продават като животно. Българите се продават в робство до края на Руско-турската война. И това е фиксирано във всички документи, аз мисля, че дори и професорите трябва от време на време да четат." ()

Върни се в “разни”