Защо русофобите мразят Путин!?

обсъждане на всякакви въпроси
R.Simeonov
Потребител

Re: Защо русофобите мразят Путин!?

Мнениеот R.Simeonov » пет авг 15, 2014 6:34 pm

Времето е 1877-1878 г. Четем дневника на военния кореспондент Василий Немрович – Данченко, издаден на български за пръв път през 2008 г. Чудна със свидетелствата си книга – препоръчвам я на всеки.

Скъпичка е, но познанието изисква сериозни инвестиции. Не става само с плямпане и щракане на пръсти и хвърляне на салфетки във фолкотеките. Та ето какво пише руският военен кореспондент Данченко: „Аз вече няколко пъти споменавах за нагайката. Това беше, така да се каже, джобния речник за разговори с братушките. Тях не ги биеше само тоз, който го мързеше. При това често се случваха твърде тъжни недоразумения. Върви, например, братушка по пътя и насреща му офицер. Без много да му мисли, братушката приближава офицера и му подава ръка, за да изрази симпатията си към руснаците. За това получава удар с нагайката „по главата“. Особено жестоки с българите бяха интендантските, транспортните и парковите господа…Помня как един от тях описваше разправата си в село Вена.
- Аз го налагах, налагах с нагайката, докато ръката ми се умори. По главата, по главата…Даже пръстите ми се вдървиха…
- И защо?
- Как така защо: пристигам, питам има ли слама, - „Няма, братушка“. „Ичмик има?“ – „Няма, братушка“. – И почнах да го налагам.
- А вие какво му предлагахте за това?
- Как ли пък не! За него проливат кръв… - започна той с патос…“
Нагайката като джобен речник за разговор между орките и „братушките“. Ех, че хубаво казано! Този дневник бих препоръчал да се въведе в програмата по история на българските училища и да се щудира внимателно, защото написаното там е от първа ръка. И не е писано в никакъв случай от „русофоб“, а от руски военен кореспондент.
Цялата статия:
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет авг 15, 2014 7:26 pm

R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пет авг 15, 2014 7:41 pm

Кабрал, нали написах ясно-родолюбец съм! Обичам България, така съм възпитан от моите родители, Бог да ги прости! Не съм никакъв друг "фил". Било то американофил, русофил и т.н. По ясно няма как да го кажа. :)) Да съм се превъзнасял по някоя друга страна няма да намериш в моите постове. Аз не мисля двуполюсно-Русия или Америка! Ти не ми отговори-българин ли си или руснак?
Последна промяна от MacIlian на пет авг 15, 2014 9:04 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пет авг 15, 2014 7:42 pm

"Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата."

И не всеки, който тръби, че е православен наистина е такъв.

КАК може да се поставя знак за равенство между народност и вяра?

Защо по този признак нямаме такава привързаност към братята румънци например, нали и те са православни!?

Волен и той тръби за себе си, че е православен и книги написа, но по действията му не личи...
- * -

Никой не иска да си признае (и да приеме, да допусне), че може би е манипулиран. Има и изследвания, които доказват това. А става дума за манипулации. И една от най-удобните е по линия на вярата. За каква вяра говорим, когато става въпрос дамо за много груби финансови интереси......

Ну, каждый думает свое головой!
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пет авг 15, 2014 7:45 pm

R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пет авг 15, 2014 7:58 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет авг 15, 2014 8:19 pm

R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пет авг 15, 2014 8:41 pm

Да четат и да научат русофилите:

Колко струва руската окупация на България от 1878-1879 ...
www.fakel.bg/index.php?t=2650
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет авг 15, 2014 8:52 pm

:) Знам го и преди твоя линк.... Това какво променя? Че има безплатен обяд? Безплатна свобода, вяра?

"Вие сте скъпо купени...", а българите забравяме и това, че при нас може да е двойно.

От свещеник знам, че Господ е допуснал да паднем под турско, защото България е станала развъдник на всякакви ереси.
НЕ ЧЕ СЕГА НЕ Е СЪЩОТО. Само дето не са нови.
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » пет авг 15, 2014 9:03 pm

Simeonov, Simeonov, сине майчин- ти си истински демократ либерал, честен, за равенство, усмихващ се,...но РАСИСТ спрямо руския народ...тези материали откъде ги изкара, може би оттам, откъдето са излезли и железните доказателства за древните "укри", живели от хилядолетия в Украйна (Окраина- в превод на края), или за гордите "македони", които омразните българи са окупирали столетия наред.

Колкото до това, което става в Украйна, от познати знам, какво се случва там- на мен жена ми е от Източна Украйна- с майчин руски. Руското население ИСКА да отиде към Русия. Кримчани цяла нощ са празнували по улиците, когато се върнаха в родината си Русия. Няма да ти разказвам за зверствата на украинската нац. гвардия, за труповете на мирни жители по улиците, убити от артилерийски обстрели и ракети на бойни самолети, за детайли от зверското убийство на повече от 100 одесити, излязли да протестират против военния преврат в Киев. На тея, които ги убиваха им се каза, че са руски заговорници-агенти. Само дето всички имаха украинска прописка.
Целия този геноцид бе умишлено провокиран от САЩ, а ЕС като послушна собака повтаря лъжите на САЩ. Славяните за западняците са долни животни, боклук, по-низша раса. Та и ти си прихванал този Евроцентризъм, в който на подпрагово равнище действа расизъм. Аз живея на запад- историйки мога да ти разказвам дълго.

Симеонов, на Сърбия откраднаха суверенна територия без референдум- Косово. А кримчани са руснаци и си избраха да се върнат в родината си. Ти история четеш ли или приказваш наизуст клишета. Руския си е притежавала тея територии столетия. Никакъв родолюбец не си ти- а човек и изпилен мозък, в най-добрия случай.
Не се чуди, че говоря малко рязко- аз не съм демократ или либерал, мога да си позволя и да те пратя на три букви.
Последна промяна от Космонафт на пет авг 15, 2014 9:42 pm, променено общо 2 пъти.
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » пет авг 15, 2014 9:24 pm

Много хубаво е написл Некст в началото- точно в целта.
Последна промяна от Космонафт на пет авг 15, 2014 10:19 pm, променено общо 3 пъти.
R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пет авг 15, 2014 9:42 pm

Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » пет авг 15, 2014 9:57 pm

За мен "Запад" не е географско понятие. На теб кой ти каза, че живея само на запад. Познавам и едното и другото. Дай да не цапаме темата с плоски спамове, макар че се опасявам, че твоето форматирано мислене само дребни заядливи закачки може да роди...Е, то аз започнах, ноооооо не се сдържах. Откакто започна кризата в Украйна не съм на себе си. Ние тука си говорим- а там хората гибнат като мухи-по вина на същия този демократичен запад. Ама те нали са руснаци, пети сорт хора. Не бъди расист Симеонов.
R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пет авг 15, 2014 10:21 pm

Българин съм, обичам си Родината и живея в нея.
Би ли ми обяснил, защо децата на Кремълската върхушка живеят в Гейропата?
Сигурно съм тъп и не мога да го осмисля. :))
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » пет авг 15, 2014 10:44 pm

И аз съм българин и аз си обичам родината, син съм на бивш армеец-националист...Не разбираш ли, че за въпроса с Украйна става дума за истина и лъжа, за справедливост и неправда. Не става дума кой е русофил или русофоб. За мен- там умират българи-както и в Сърбия умираха българи. Това което става в Украйна и е ставало в бивша Югославия можеше да стане и в България. Как ти се струва един сценарий за насъскване на Турция срещу България, ако не слушкаме. И по една случайност NATO ни разтури армията и ни беше отменена воинската служба. А Турция си има една доста солидна 1 ммилионна армия и 2-годишна задължителна служба. Когато Турция окупира Кипър, НАТО просто повдигнаха рамене....По бели гащи сме, ако стане нещо. Смяташ ли, че на западната демократична общност ще им пука. Техните новинарски емисии просто няма да отразяват истината, както сега не я отразяват отностно ставащото в Украйна. Защото това настройване едни срещу други в Украйна е планирано и осъществено. И то доста трудно стана това, понеже украинците са много миролюбиви. На нас българите ни трябва една малка искра и сме готови.

По плодовете ще ги познаете- казва Библията, а не по словата.
Мисли Симеонов, що ни е такава икономиката. Чакай да позная- сами сме си виновни и Русия е виновна- така ни учи запад, нали

Върни се в “разни”