Защо русофобите мразят Путин!?

обсъждане на всякакви въпроси
ven4e
Потребител

Re: Защо русофобите мразят Путин!?

Мнениеот ven4e » нед юли 03, 2016 8:32 pm

Добре, Некст, щом не ти се говори само за християнство, да поговорим и за друго. По-конкретно за закона против мисионерството, за който писах по-горе, че е приет, а ти отговори с петицията срещу него от страна на вярващите. Дали президентът ще наложи вето или не, е неизвестно, но на този етап ето какво очаква (не само вярващите) руснаци от 1 юли 2018г: операторите и интернет-компаниите ще са длъжни да пазят в продължение на половин година всички данни на своите клиенти (разговори, смс-си, снимки, файлове, писма) и в продължение на 3 години самите тези действия, но без съдържанието им. Отделно трябва да предоставят на правозащитните органи ключовете за разшифроване на целия интернет-трафик и на всички съобщения на потребителите. Като оставим настрана разходите от няколко трилиона долара за тази дейност, има ли тежест оправданието "антитерористичен пакет" за такова погазване на правата на човека, което е законово утвърдено?
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед юли 03, 2016 8:58 pm

Доколкото ми остана в паметта, говорим за законопроект - не окончателно ратифициран.
Руснаците си кротнаха държавата от цветни революции, майдани и проче разглобяващи държавата неща посредством закон, забраняваш финансирането на организации от чужбина.
Натискът върху Русия от всякакъв (!) характер ги кара да прибягнат и до "затягане" на религиите. Това политически погледнато. Знаейки какво е Московска Патриаршия - не виждам последните защо да са против? Руския народ - това е вече по-различно нещо.

Не знам какво и как ще стане, но знам как стоят нещата на практика. В България българи и цигани имат еднакви права и задължения пред закона. Прилага се обаче така, че последните имат индивидуални права и колективна безотговорност.... Въпроса освен в закона е и в неговото прилагане.

За подслушването - всички го правят. Някои обаче мнооого отдавна и много по-мощно. XXI век!
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » нед юли 03, 2016 11:15 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон юли 04, 2016 8:42 am

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пон юли 04, 2016 9:38 am

Некст, нали правиш разлика между подслушване и записване, между хаотично и задължително? Как ще се чувстваш, ако си наясно, че всяко твое технологично действие не само се знае, но и се съхранява в продължение на половин година? Ще кажеш: нищо лошо не правя, ами хубаво, и аз, но какво от това? Доколкото разбрах, забранено е и мисионерството по медиите и Интернет, защото те не са богослужебни места, значи всякакви мрежи и форуми стават недостъпни за религиозни дискусии, вероятно ще останат само новинарски емисии от сорта днес е този празник и се е случила такава история. Не давам воля на въображението си, защото става страшно и се надявам заради руснаците Бог да попречи да бъде приложен този закон. Искам само да ти кажа, че не е толкова розово, колкото изглежда и че няма рай на земята, даже претенцията да бъде постигнат е по-опасна от отказа от това.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон юли 04, 2016 10:01 am

Аз знам, че това е само законопроект. Всеки депутатин (и не само) може да внася каквото си поиска.
Ако е действащ закон - дай доказателства!

Подслушването в големите държави, особено в англосаксонските е тотално! Подслушване, записване и АНАЛИЗИРАНЕ...
Официално с пръкването на Facebook, ЦРУ насочва 2/3 от бюджета си натам. На всеки потребител се снемат около 1500 параметъра, което е с около 10 пъти повече от теста Минесота (с който тестват космонавтите дали са склонни към изперкване, изтрещяване, изкукуригване и каквото там).
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пон юли 04, 2016 10:13 am

Доказателствата са на руски, напиши закон Яровой. Ще прочетеш и още нелицеприятни неща като приемане на недоносничеството като престъпление и претърсване на колетите. Но ти се съсредоточи върху последното изречение от предишния ми пост.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон юли 04, 2016 10:22 am

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пон юли 04, 2016 10:31 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон юли 04, 2016 10:49 am

До тук из немного ровене достигнах, че закона не е подписан от Путин. Ако е подписан - дай линк да видя....
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пон юли 04, 2016 11:21 am

Своевременно пиши, ако стане чудо :)
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср юли 06, 2016 7:58 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » чет юли 07, 2016 5:53 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб юли 09, 2016 9:31 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб юли 09, 2016 1:55 pm

Правят разлика между катехизация и мисионерство. Ще видим как се прилага на пратика.
Тия двойки добре облечени черно-бели сектанти по улиците на Русия, които ходят да зарибяват хората - вече подлежат на санкции. Всъщност, ако и те са регистрирани - май няма проблем. За агитационните материали - може, но не трябва да са анонимни. Трябва да се знае "към кого са". Целта е сектите да не казват неопределено: ние сме християни..., а то да се окаже, че са "Посолство Божие".

Основен проблем със закона ще имат тези, които съдът ги е забранил.
Да речем на първо място Ислямска държава.

Гражданите стават активните контролиращи. Ако имахме такъв закон у нас и той действаше, за месец лично аз сам бих очистил града си от всякакви НЛО-та, които нямат ясна етикация какви са. Разбира се за мюсюлманските вероизповедания ще ми е трудно, но пък те няма да ме спрат на улицата да ме зарибяват.

За да нямаш безстопанствени секти - трябва някакви правила. Затова и тук сме в това положение, защото тук е: !
Ако Руската Задгранична има проблеми в Русия, ще се съглася, че има проблем. Защо не казвам голям проблем? Защото, ако ги нямаше гоненията, християнството нямаше как да се разспространи из цялата Римска империя... Лично аз знам какво е да те гонят православни (мислейки, че имат общо БПЦ-БП) и открито заявявам, че когато никой за нищо не те притиска, човек се отпуска и в духовен план посоката е надолу!
Такива, че и по-строги закони в лично качество не ме притесняват. И тук Путин няма нищо общо!

П.п. Дори и ИТ специалисти признават, че в САЩ и Англия интернета е бавен. Ама нямат обяснение.
Нямат пари? Та нали те печатат световнита пари в каквото си искат количество. Нямат кабели, съвременни рутери и компютри? Та нали те са ги измислили и продължават да ги измислят? Проблема е, че тоталното следене на трафика няма как да не понижи драстично скоростта на мрежата.
АБВ пощата български собственик ли има? Ако е англосаксонски - то пощата ви се чете мноооооого отдавна.
Ползвате Gmail и не искате закони като руския? Ба! Че още от първия мейл системата е почнала да ви чете, да ви подрежда мейлите, така, както вие дори не може те да си ги подредите! Не вярвате?
А как, ако си кореспонрате с някого по дадена тема, почвате да получавате реклами по темата?!
Забравете в западния свят да имате тайна поща на "безплатни сървъри за обществото". Забравете и мнооооого друго. Сега хакерски уроци от по 40-50 страници (с обяснителните бележки) няма да си пишем. Който го интересува - на руски ще му дам да чете висш пилотаж по темата.
Лошото е, че колкото повече се пазиш, ставаш по-интересен. Баланса е много тънък.
Моята важна поща е руска и няма да я местя, защото изобщо не ми пука дали руснаците я четат. Важното е тукашните протежета да не я прихващат...

Върни се в “разни”