За корените на предателското поведение и отново за дълга

обсъждане на всякакви въпроси
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: За корените на предателското поведение и отново за дълга

Мнениеот Aurelia Felix » вт юни 14, 2016 9:35 pm

Next написа: - За всички вътрешни проблеми е виновен Орешарски.
- За всички външни - Путин.

Хахахахахахахахахахахахахахаха! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
prokimen
Потребител

Re: Един грамотен българин, говорещ без акцент

Мнениеот prokimen » пет юли 15, 2016 12:42 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб юли 16, 2016 10:43 pm

Жестоката истина!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон сеп 12, 2016 8:12 pm

Костадин Костадинов: Министерството на образованието е антибългарска структура

По повод своя Учебник по Родинознание той написа:

„Българското училище е превърнато в инструмент за отродяване и асимилация на българите. С новите „български“ учебници по история се възпитават нихилисти, дегенерати и емигранти. Опитах се да направя каквото беше по силите ми, за да спра този процес – срещах се с министри и депутати, писах писма до медии, правих протести. Резултатът, като изключим вдигнатия шум, беше нулев. Затова реших да напиша учебник по Родинознание. Учебникът няма за цел да създава някакво хипертрофирано национално самосъзнание, да създава едва ли не някакъв грандиозен национален дух у децата, не, просто ще представя българската история такава каквато е.

Каквото можах, направих. Всеки сам си кове съдбата – не знам дали така ще бъде спрян процеса на деградация и унищожаване на българския народ, но поне знам, че съм направил каквото съм могъл, а не съм седял и гледал примирено идващата гибел на България.“
Изображение
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт сеп 13, 2016 10:19 pm

Слава на Бога, че има все още личности като К. Константинов! Някъде прочетох, че вече учебникът има няколкостотин хиляди изтегляния :)
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт сеп 13, 2016 10:37 pm

За първи път изпадам в дълбоко колебание в коя тема да публикувам тези линкове, дали в тази - защото става дума за предателство към Христа, или в Католицизъм, но пък предателите Му не са само католици, а и наши и протестанти, дали в темата за Нашествието на лъжебежанците, защото е свързано с тях... Ха сега де :mrgreen:

В крайна сметка реших тук, защото става дума за предателство към Христа и към родината. Предателството и на тримата е потресаващо! Има нещо злокобно пророческо в това, че представители на трите най-големи християнски конфесии предават Христа така, както и Юда не Го е предал! Съвсем логично е, че идва денят, когато ще се обединят в новата единна световна религия и ще преследват останалите верни на Господа.

Папата: Коранът и светата Библия са едно и също "“Jesus Christ, Jehovah, Allah. These are all names employed to describe an entity that is distinctly the same across the world. "

Русенският митрополит Наум: Да бъдем човеколюбиви към нашите събратя друговерци
Откога друговерците са ни събратя? Тук под формата на фалшиво милосърдие се цели вменяването на примиренчество и овчедушие в християните и даже още по-лошо - цели се парализиране на всякаква съпротива срещу подмяната на населението и разрушаването на християнството. И за всичко това съдействат хора, които би трябвало да са Христови служители.
"През многовековната си история, Българската православна църква винаги е била духовен стожер на православния ни народ, но в моменти на подобни предизвикателства ние сме длъжни да подадем ръка на онези човеци, които имат нужда от съпричастност и внимание.
Нека, уповавайки се на Божията милост, да подкрепим и ние своите събратя-бежанци, макар и друговерци, защото участта на гонените би могла да постигне всеки човешки род." - истината за "участта" на "гонените" е известна вече и на пеленачетата: гонените извършват престъпление, като преминават границата незаконно, без документи за самоличност, и "бедните" носят по 10-15 хиляди долара, кредитни карти и скъпи телефони. Извършват престъпления из цяла Европа, но на местните полиции и журналисти е наредено да мълчат и да потулват. И православен свещеник служи на това безчестие и на това зло, извършвайки двоен грях, като го прикрива зад Господните думи!!!

А протестантите направо къртят мивките с плочките:
Шведски пастор: Пожертвайте себе си за мюсюлманите
"В шведското християнство Иисус е сведен от Божи Син до активист, борещ се за мултикултурализъм и отворени граници. Според висш църковен служител, призивите за носене на кръстче в знак на солидарност с преследваните християни, е "нехристиянски"".

Размерите на предателството са потресаващи!
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » вт сеп 13, 2016 11:35 pm

Съгласен съм с вас Аурелия!!!

Аз живея в Германия- мислим да се изнасяме назад към България. Тук съм свидетел, как нещата загрубяват от ден на ден. Всички си траят и се правят, че нищо не забелязват.

Тук църква няма. Протестанството тук е една помия, ама пълна.

Виждам обаче, че и в България ще стане така....Ами нека да бъде Божията Воля в карай на краищата. Може би това и трябва на България. Стига сме агонизирали. Или ще се възродим или ще изчезнем.
А може да се възродим като народ, само ако се върмен масово към Православното Християнство.
Бих подкрепил онзи управник, който възстанови Православието като единствена държавна религия и забрани всички секти, наричащи се протестантска деноминация...За католиците нямам мнение, не ги познавам.
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » вт сеп 13, 2016 11:37 pm

Всички будизми и индуизми и мосюлмансто и тем подобни също тябва да бъдат забранени....
Ама как да стане?! Можем само да се молим, Бог да възроди България и народа и.
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » ср сеп 14, 2016 3:24 pm

Космонафт написа:Съгласен съм с вас Аурелия!!!

Аз живея в Германия- мислим да се изнасяме назад към България. Тук съм свидетел, как нещата загрубяват от ден на ден. Всички си траят и се правят, че нищо не забелязват.

Тук църква няма. Протестанството тук е една помия, ама пълна.

То и Българската Църква ще стане на ПОМИЯ, ако дядо Наум Русенски стане обрязан патриарх.

Изображение

Un attentat déjoué en Allemagne : arrestation de trois djihadistes, deux autres activement recherchés

Изображение

Това ще е европейското ежедневие занапред. Поне на Запад имат все още полиция и армии, а в България няма нищо, освен един интересен владика, поп медийна звезда и една журналистка, мислеща се за велик будител.

Allemagne : arrestation de trois migrants syriens liés aux attentats de Paris

Изображение

Във Франция все още има християнски вестник Изображение

В България няма никакво официално църковно издателство. Вместо митрополит Наум да се срамува за това, че Църквата няма официално и авторитетно издателство, той седнал да скърби за чуждородните нашественици.

Какви позорни дни доживя скапаната ни църковност!

А кой му е попречил да събере хуманитарна помощ или да си жертва една от владишките заплати или премия от синодалните му присъствия и да ги изпрати на нуждаещите се в Сирия, Ирак или Афганистан? Защо налага афинитетите си да бъдат задоволени от джоба на българския данокоплатец?

Arrestations de présumés terroristes en France et en Allemagne
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет сеп 15, 2016 10:10 pm

Космонафт написа: Аз живея в Германия- мислим да се изнасяме назад към България. Тук съм свидетел, как нещата загрубяват от ден на ден. Всички си траят и се правят, че нищо не забелязват.

Мнозинството е тотално зомбирано, това се вижда, но все пак има хора, които се борят. Какво ще кажете за Алтернатива за Германия и Пегида?
Иначе е прекрасно будните българи като Вас да се прибират у нас и заедно да си върнем държавата и да я възстановим. Спасението поединично, което ни вменяваха 27 години не работи, много малка част от българите наистина просперират в чужбина, повечето стоят там, за да не умрат от глад тук.

Космонафт написа: А може да се възродим като народ, само ако се върмем масово към Православното Християнство.

Не знаехте колко ме зарадвахте с тези думи :) Слава на Бога, Който е верен да води в пълнотата на Истината всеки, който има нелицемерна вяра в Него.
Бог да Ви благослови!
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » чет сеп 15, 2016 10:28 pm

Относно Алтернатива за Германия и Пегида, да- това прилича на свеж полъх на стариння гръбнак на Европа.
Но в същността си, още в гените си немците, англо-саксите са враждебни нам, носители са на безбожна цивилизация, която възприема всички останали като низши, като Utermenschen. И това свидетелства за техния примитивизъм.

Ние заминахме от България, бягайки от глада,факт, много сте права. Сега обаче всичко е наред с дохода ни тук. Но човек не живее само с ядене и пиене. Въпреки, че изкарвам пари, всичко около нас ни отблъсква. Ние сме тотално не-интегрирани в обществото, въпреки, че отвън изглежда да сме.

Колкото до нас, българите, стана ми ясно, че народа ни го има все още благодарение на божията милост.
Така че, само Бог може да ни повдигне, даже сами няма да сумеем. Ние вече губим белезите на народ...тъжно, много тъжно, в голяма депресия съм по този въпрос, но това е истината.

Бог да благослови и Вас!
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » пет сеп 16, 2016 4:23 am

Aurelia Felix написа:
Космонафт написа:...

Мнозинството е тотално зомбирано, това се вижда, но все пак има хора, които се борят. Какво ще кажете за Алтернатива за Германия и Пегида?...

Хората започват да се пробуждат, но европейските политици не им позволяват да реагират. Имаше момент когато Пегида създаваше известен страх у политиците, но ето че съумяха да ги отслабят.
Политиците са играчи и на никой не може да се има доверие, Жалко, че Орбан е един единствен.

https://youtu.be/M3AxKF0bvWY

Един почтен човек, който свидетелства за расизма във Франция против белите и коренни французи

https://youtu.be/xOy7rvZCFrU

Всичко е толкова ясно и няма сила, която да се противопостави. Клипът дава кадър за избити християни. Да сте чули лицемерните попове и Русенският митрополит Наум да е реагирал в защита на избитите християни?!
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед сеп 18, 2016 11:29 am

Космонафт написа: Ние вече губим белезите на народ...тъжно, много тъжно, в голяма депресия съм по този въпрос, но това е истината.

Ти помниш ли
морето и машините
и трюмовете, пълни
с лепкав мрак?
И онзи див копнеж
по Филипините,
по едрите звезди
над Фамагуста?
Ти помниш ли поне един моряк,
нехвърлил жаден взор далече,
там, дето в гаснещата вечер
дъхът на тропика се чувства?
Ти помниш ли как в нас
полека-лека
изстиваха последните надежди
и вярата
в доброто
и в човека,
в романтиката,
в празните
копнежи?
Ти помниш ли как
някак много бързо
ни хванаха в капана на живота?
Опомнихме се.
Късно.
Бяхме вързани жестоко.
Като някакви животни в клетка
светкаха
очите жадно
и търсеха,
и молеха пощада.

А бяхме млади,
бяхме толкоз млади!...
И после... после
някаква омраза
се впиваше дълбоко във сърцата.
Като гангрена,
не, като проказа
тя раснеше,
разкапваше душата,
тя сплиташе жестоките си мрежи
на пустота
и мрачна безнадеждност,
тя пъплеше в кръвта,
тя виеше с закана,
а беше рано, беше много рано...

А там –
високо във небето,
чудно
трептяха пак на чайките крилата.
Небето пак блестеше
като слюда,
простора пак бе син и необятен,
на хоризонта пак полека-лека
се губеха платната
всяка вечер
и мачтите изчезваха далеко,
но ние бяхме ослепели вече.
За мен това е минало – неважно.
Но ний деляхме сламения одър
и тебе чувствам нужда да разкажа
как вярвам аз и колко днес съм бодър.

Това е новото, което ме възпира
да не пробия
своя
слепоочник.
То злобата в сърцето
трансформира
в една борба,
която
днес
клокочи.
И то ще ни повърне Филипините
и едрите звезди
над Фамагуста,
и радостта
помръкнала в сърцето,
и мъртвата ни обич към машините,
и синята безбрежност на морето,
където вятъра на тропика се чувства.

Сега е нощ.
Машината ритмично
припява
и навява топла вера.
Да знаеш ти живота как обичам!
И колко мразя
празните
химери...

За мен е ясно, както че ще съмне –
с главите си ще счупим ледовете.
И слънцето на хоризонта
тъмен,
да, нашто
ярко
слънце
ще просветне.
И нека като пеперуда малка
крилата ми
опърли най-подире.
Не ще проклинам,
няма да се вайкам,
защото все пак, знам,
ще се умира.
Но да умреш, когато
се отърсва
земята
от отровната си
плесен,
когато милионите възкръсват,
това е песен,
да, това е песен!
Никола Вапцаров, Писмо, Моторни песни

Тепърва ние от по-младото поколение ще го преоткриваме и оценяваме.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед сеп 18, 2016 11:39 am

prokimen написа: Жалко, че Орбан е един единствен.

Той е най-яркият, но не е единствен за щастие :) Чехите, словаците, хърватите и сърбите следват по неговия път. Интересно е как Сърбия, без да има ограда с нас, вече не дава мигрант да прехвръкне на теритоията й, а ние уж с ограда, уж отлично сме охранявали границата си, а те се множат като гъби след дъжд. И не само в София, чух и за други градове - конкретно за Русе.
Сега властите искат да ги разселват из цяла България - е това да заселваш недентифицирани субекти из страната, да ги издържаш с данъците, взети от българите, да ги охраняваш като ВИП персони, да ги храниш според религията им, докато хиляди българи мизерстват, ако не е национално предателство (и то на фона на обезлюдена от същата политика страна), здраве му кажи!

prokimen написа: Да сте чули лицемерните попове и Русенският митрополит Наум да е реагирал в защита на избитите християни?!

От лицемерните попове не очаквам подобно нещо, но има много истински вярващи и почтени свещеници, които мислят и говорят като нас. А за лицемерието на Наум и подобните му сте 100% прав, просто нямам какво да добавя на коментарите Ви.
Но е добре да се помисли как да му ги изпратим да види, че:
"Тирани, всуе се морите!
Не се гаси туй, що не гасне!
Лучата, що я днес гасите,
тя на вулкан ще да порасне. "
Ив. Вазов
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » нед сеп 18, 2016 8:26 pm

Aurelia Felix написа:...От лицемерните попове не очаквам подобно нещо, но има много истински вярващи и почтени свещеници, които мислят и говорят като нас....

Последните ми постинги свързани с мигрантите сигурно смущават, но темата за мен е болезнена. Не съм расист, но ми се струва че сериозността на проблема налага трезвост.

Не съм очаквал от дядо Наум такава провокация и съзнателно унижение на националното достойнство на българите. Няма никаква народна агресивност към ислямистките нашественици. Вместо владиката да благовести Христа на новите поробители, той седнал да се прави на интересен и да призовава народа да сведе робски глава до земята за да му я отрежат по-лесно.

Ако проявите на отците Добромир и Стефан са евтини и безопасни изсилвания, то нарочното послание на Русенския митрополит го намирам като гавра с християнските добродетели. Тук няма място за фалшиво християнско милосърдие, защото става реч за организирана ислямизация. Не искам да вярвам, че митрополит Наум е дебил, който не е способен да го проумее. Уважавам го като интелигентен човек и образцов администратор. Затова реагирам свръх емоционално на тази му лекомислена излагация.

С надежда посрещнах новината Ви за организиран протест на жителите от столичния квартал "Овча купел". Ако вярвам на медийната информация, протестиращите наброявали едва 400 човека и властта в лицето на министърката на вътрешните работи побърза да обвини, че голяма част от протестиращите не са жители на квартала. Това показва, че властта е заинтересувана от антинационалната си политика. С други думи казано, столичани не са способни да се организират за същински протест, а и да съумеят, властта ще ги смаже като провокатори, а не като родолюбци.

Мислех си, че поне Йорданка Фандъкова е малко по-сериозен политик, но и тя се изложи с блудкавостта на апела. Поне тя трябваше да има чувство на отговорност, че центърът на София е арабизиран завинаги и това не е шега работа. Тя има голям дял от вината. Вместо да се ангажира да осигури безопасността на българските граждани - столичани, тя също апелира в стила "дрън-брън".

А нещата стават все по-трагични.

https://youtu.be/S4K4okVa7dU

https://youtu.be/gaiJawAUyJ0

Върни се в “разни”