ТПТИ – краят на "демокрацията" в Европа

обсъждане на всякакви въпроси
Кабрал
Модератор

Re: ТПТИ – краят на "демокрацията" в Европа

Мнениеот Кабрал » нед ное 22, 2015 6:09 pm

Няма защо да се ограмотявам за неща, които знам от 40 години. Всяко кръстосване е генна модификация. Изкуствените такива се правят от 50-60 години и всеки един домат, който не се разваля до няколко дни след събирането има гени на писия. Както и ягоди и какво ли не.
Когато искаме да докажем, че съвременните генно модифицирани растения и животни, както и храните, произведени тях, защото няма генно модифициран омлет по селски, модифицирани са съставните му части, слънчоглед за олио, зеленчуци са вредни, избягваме спорните моменти за които нямаме сигурни доказателства. Аз съм посочил част от доказателствата, определящи вредата от въвеждането в оборота на генно модифицирани семена и мога да го подкрепя с конкретни примери. Когато се казва, че генно модифицираната соя уврежда здравето никой не може да представи каквито и да е доказателства. Човешкият живот е дълъг и трябват страшно много години за да се направят изводи за влиянието на даден продукт. Преди време се мяташ, че замърсяването на природата е много вредно и за пример се даваше Япония, където всичко беше унищожено, а по улиците имаше кабини, където да влезеш и дишаш кислород за да не ритнеш на улицата от задушаване. Взеха се мерки и всичко се изчисти. Остава да виси въпросът: Защо поколението от онова време е с най-дълъг живот, а при следващите продължителността намалява? Лично моето обяснение е, че влошената среда води до мобилизация на съпротивителните сили на организма, но за да се докаже трябва да минат още поколения.
Затова, когато искате да спорите за нещо, не изтъквайте факти, които не може да докажете със сигурност и които вероятно са пуснати в обръщение от противниците ви.

Аз също бях голям душманин на това споразумение, докато не се запитах кое сега ни е наред, та да стане по-лошо? Ние сме на дъното в нашата история. За пръв път от 6-7 хиляди години по нашите земи има гладуващи без да има война или епидемия, без 8-10-12година суша. За пръв път. Кое ще се влоши?
Жалим се от кръвния данък, но от него са се жалили и турците, защото идвали еничари, т.е. някакви чужди, и ставали господари на империята, като дори сменяли султаните. В този смисъл данъкът е бил зло не защото децата страдали, а защото приемайки кучешката вяра губели душите си. Преди 3-4 месеца даваха репортаж за съвременното дервишме, 30-40 млади българи се кръстиха в англиканска църква, защото така щели да се впишат по-добре в обществото и да си намерят работа. Със сигурност обаче работата им няма да е рекетират местните, да сменят кралицата и въобще да се ползват от благините на еничарите. Та какво по-лошо може да стане от това?
Имал един мидиец, чието семейство било избито от царя, та той предал столицата на персийците. Когато видял горящата столица мидийският цар ку казал: Какво направи, сега ще страда всички мидийци, не само аз?, а човекът отговоил: Мидийците страдаха и досега, а сега ще страдаш и ти!

Е, досега страдахме ние, сега ще страдат всички?
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед авг 07, 2016 1:24 pm

ТПТИ – краят на "демокрацията" в Европа и края на нормалния живот като такъв. Най-общо погледнато.

ГМО върви ръка за ръка с още по-токсични химикали в селското стопанство.
Природата отвръща на тая агресия със "суперплевели". Обещанието на Бог, че човек с труд ще изкарва хляба си от земята си остава:

П.п. Това, че нещо не го казват по еврейските bTV, NOVA и пр., не значи,
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет сеп 08, 2016 8:20 pm

>>
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон сеп 19, 2016 10:33 am

Европейски министри натискат за ТПТИ, мача не е свършил. Тепърва започва.

П.п. Те трябва да победят 1 път, ние... винаги!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср окт 19, 2016 4:37 pm

...А докато се занимаваме с тези абсурди, пропускаме нещо много по-важно. Българският парламент се готви да одобри споразумението за свободна търговия между ЕС и Канада. Срещу въпросното споразумение, както и срещу ТПТИ, протестират милиони европейци. И с право протестират. Приемането на подобни договори означава край на държавния суверенитет и неоспорим диктат на транснационалните корпорации. Само дето нашите политици, потънали във фалшивите си драми, не забелязват тази работа. Те говорят за Бай не знам кой си и за това кой е висял на дувара в Банкя като не знам какво си...

P.s.: Те трябва да победят един път, хората - винаги!

P.s.2: Канада съди ЕС, че не и позволяват да вкарва ГМО и месо с хормони... Вместо "преброяване на дивите зайци" ще имаме преброяване на националните предатели.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет окт 27, 2016 4:26 pm

Днес всички либерасти и толерасти да празнуват! Край на класическата западна държава!
Да ни е честито ГМО и всякакви щатски концерни, съдещи през частни съдилища държавите, дори за хипотетични загуби!

Между другото бат'те ди Бойко и прислуга нямат право да подписват СЕТА, въпреки, че подписаха.
Нужни са много промени, включая в конституцията преди това.
Частните съдилища през т.н. ВОСР колко милиона избиха?
Тричленки им викат. И сега така.

Край на малкия голям и среден бизнес български в средносрочна переспектива. Това ще удари дори и такива, които видимо нямат нищо общо. Съвсем например адвокати. Сега почва отрасъл по отрасъл да се приватизира - вовеки. Здравеопазване, образование, отбрана, обикновена човешка вменяемост...

Върни се в “разни”