Съвременното българско училище

обсъждане на всякакви въпроси
Потребителски аватар
Next
Потребител

Съвременното българско училище

Мнениеот Next » нед авг 23, 2015 11:33 pm

Съвременното българско училище... или що е то и каква почва има у него за вяра, вероучение и изобщо за някакво бъдеще на държавата/територията.
Някои мислят, че като се въведе Вероучение в училище, се се увеличи броя на ристиените, респективно приходите от треби. Държавата ще свърши "нашата работа", та да прибираме дивиденти всякакви.
А дано, ама надали....

По моему сегашното училище е арена за упражнение в бесоподобие. Законите и системата са така настроени просто. Малко "размисли и страсти":
Намаляване на поведението > http://novinar.bg/news/namaliavane-na-p ... yMA==.html

"Когато бях още млад и гимназист, поведението ми не бе задоволително. Не че съм бил невъзпитан, не. Не обичах да ходя на училище. Обичах да чета книги, каквито аз намирах за необходими и интересни и, да ви кажа, досега не съжалявам за това. Години по-късно ми се наложи да посетя съвременно българско училище. Посетих няколко часа. Останах потресен. В съвременното българско училище, уважаеми дами и господа, е война. Война и война! Никой не слуша в часовете. В самите часове побоищата не са рядкост.

Повечето от учениците разполагат с повече джобни пари от преподавателите. Повечето питомци не мислят изобщо, че се намират в училище, те са убедени, че се намират в някакъв шибан хип-хоп видео клип. Не съм убеден, че трябва да продължава повече така. Горещо подкрепям прокрадващата се идея да се върне оценката, която чрез степен определя поведението на ученика. Трябва да се наложи някакъв респект към учителите, ясно е, че към родителите той отдавна отсъства. Вие, родители, пращате децата си на училище само да ви се махнат от главата и да не ви досаждат вкъщи. А учителите трябва да работят в училище, не в лудница. И затова на учениците при нужда поведението трябва да бъде намалявано.

Тъпанарите трябва да бъдат изключвани. Не е задължително да бъдем държава, в която всеки втори е висшист. Сега е така – огледайте се – и вижте къде сме. Аз съм за намаляване на поведението! Помислете си, след като за разлика от мен няма да успеете да дадете малките си чудовища в частни училища, постарайте се децата ви да не бъдат пъдени за намалено поведение. Защото, като пораснат, вашите деца ще бъдат слуги на моите деца, които са като мен – не дават лесно парите си на мизерници. За ваше добро,
оценката ПОВЕДЕНИЕ да се завърне триумфално и точка!"
--------------------

Копирам мнението си от съседната нишка:
"Младото поколение е изцяло в ръцете на родителите си. От училището по законови и бюджетни причини то НЕ е зависимо.
Учителя има 2 права: да говори в час и да пише в дневника.

Да пише в дневника може само полит-коректно, защото директора има версията, че тия неща в нашето училище не могат да се случват...
Да говори в час също не може, защото:
- Някой трябва да си махне слушалките от ушите.
- Някой трябва да затвори състезателната с игричка коли/мотори/дракони на смартфона си.
- Някой трябва да си дояде баничката и допие кафето.
- Някой трябва да излезе от абстиненция или да го пусне ганджата, изпушена в междучасието.
- Някой трябва да спре да се кара с "другарчето" си за място под слънцето.
- Някой трябва да излезе от Фейсфук или да затвори телефона.
- Някой трябва да спре да парадира, че е спечели всички издания на конкурса: Кой е по-по-най....
- Друг пък трябва да спре да парадира, че е лауреат на конкурса: Ръсим простотии с'екакви...
- Учителя още не е доказал, че темата изобщо има някакъв смисъл за живота на тинейджъра, пък и изобщо да е доказал, че е нужно да му се отдели някакво внимание.
- Вратата на стаята е необходимо да спре постоянно да се отваря и затваря по всякакъв повод и по всякакви щения.
- Да отговори на повикване по телефона на шефа си, че е изпълнена последната заръка на директора по отношение на конкурса: Ние сме училище мечта!
(Понеже предната вечер въпросния директор ще да е разглеждал сайт за маркови писалки, с които ще разписва министерските си заповеди.)
- Наркая, за да си отвори устата, учителя трябва с програма от смартфона си да измери ниво на шума и то да е по-ниско от 90 децибела (което е има-няма шума на самолет, който пали двигателя за излитане)...."
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Съвременното българско училище

Мнениеот Aurelia Felix » пон авг 24, 2015 11:09 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон авг 24, 2015 11:38 pm

Моята база за сравнение от електротехникума ми от едно време е друга. Такива филми нямаше изобщо!!!
Е, минаваше за реномирано заведение - макар да имаше издънки, обаче сравнение със сегашните.... все едно да сравняваш питомни ябълки и диви круши. 2 различни неща са.

Къде да е надеждата?
- В количеството раждаемост (българска)?
- В кое точно качество?

П.п. Реално, ако видя светлина в тунела (защото съм даскалско чадо и не ми е далеч "системата"), то ще да е от идещия насреща влак.... :idea:
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » чет авг 27, 2015 8:42 pm

За сега няма светлина в тунела. Училището е отражение на обществото, което е антихристиянско. Първо трябва да се промени обществото, което няма как да стане скоро и без голяма обществена катастрофа, а тогава ще се промени и училището.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет авг 27, 2015 9:17 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет мар 10, 2016 10:04 pm

Ако няма да ви смутят някакви секунди на жени с бански или мъже, голи до кръста - вижте тоя дълбоко смислен за днешната младеж филм:

Основен смисъл > ИНФАНТИЛИЗАЦИЯ = управляема ДЕГРАДАЦИЯ
Защо има демографска катастрофа в българския етнос? Заради въпросната инфантилизация и духовна неграмотност.
1-вото се вихри в училищата и в къщи. А без първото, няма как да се преодолее 2-рото... :idea:

Върни се в “разни”